מאמר מדעי מעניין,בעיברית

hamamin

New member
מאמר מדעי מעניין,בעיברית

על ריפוי בעזרת סמים של בעיות נפשיות. ועל,וזו הסיבה שהבאתי את הקישור,על שינוי השקפת העולם, האנוכית התלושה המקובלת של ה"אדם המודרני" להשקפה הוליסטית וחיובית יותר. לעיונכם.

LethalVenom

New member
מאמר מעניין. עולם הסמים הוא עולם במלואו

ומאוד קשה יהיה לגלות מה הוא טומן בתוכו. בהחלט אחד הפלאים הדרך בה הסם מקשר בין המוח לרגש בעיניי מרתק בצורה בילתי רגילה! הייתי רוצה לדעת הרבה יותר על העולם הזה כי הסקרנות שלי לגבי זה רבה, אך אני מאמינה שאין חכם כבעל ניסיון ובעסק הזה אני לא רוצה להתנסות
אולי יבוא יום ואשיג לי כמה "עכברי מעבדה" משל עצמי בשביל לדעת את התשובות לשאלות הרבות בראשי. תודה על השיתוף. חג שמח

hamamin

New member
חג גבינות שמח

מצאתי לנכון להדגיש,שמע יובן אחרת,שחוץ מסיגריות אני לא מכניס חימיכלים אחרים לגוף. לפחות לא בארבעים השנים האחרונות.............

LethalVenom

New member
לא חשבתי לרגע על כך, הסר מחשב זו מראשך

אני אנוכי עודני "בתולת" סמים. הנושא כשלעצמו מעניין אותי מאוד. התחלתי להתעניין ממש ממזמן כשקראתי על האידיאנים ושימושם בסמים. אח"כ התעניינתי יותר כשיצא לי להכיר מקרוב אנשים שניסו / מנסים סמים. (אני לא מדברת על גראס אלא סמים יותר כבדים) . בגלל שיצא לי לראות מקרוב את ההשפעות השונות על כל אחד ואחת, נסחפתי לכוח האדיר וההשפעה שיש לסם ועוד יותר לכוח של בני אדם.

כתבת

"בגלל שיצא לי לראות מקרוב את ההשפעות השונות על כל אחד ואחת, נסחפתי לכוח האדיר וההשפעה שיש לסם ועוד יותר לכוח של בני אדם." אז לאיזה מסקנה הגעת? (חוץ אולי מהמסקנה שזה מזיק)

LethalVenom

New member
שזה מעניין, מרתק, מסוכן.

סוג של רולטה רוסית אבל לא תמיד. אפשר ללמוד הרבה מכך, לגבי עצמנו, לגבי העולם ולגביי הרוח (הנפש/הנשמה). ללמוד על מצב התודעה, תת מודע. ללמוד המון לגבי מה קורה כשהשכל והלב נפגשים.
ובעיקר עד כמה שהחומר (ולא החומר מבחינת סמים אלא מבחינת חומריות) הוא שקר עז גדול הכופה עצמו על רוב האנושות. אבל זו רק אני כצופה מהצד. כך אני רואה את זה. אחרים יכולים לראות את הנושא בצורה אחרת לגמרי

hamamin

New member
לא לשמי הטוב חששתי

אלא שישתמע מהמאמר הקלות הבילתי ניתפסת של להתנסות בסמי הזיה המנויים במאמר הנדון בלבד] גם אם לרוב בני האדם הנסיון יכול להגמר בהבנה רחבה יותר של המציאות [מה שקרה לי לפני ארבעים שנה] ישנם גם ניפגעים קשים שגורלם נהפך לאסון מתמשך. הניסויים המדעיים האלו לקחו בחשבון את הסכנות האלו וזה חשוב מאד. בעבר,בשנות השישים בוצעו ניסויים רבים וגם חלקם [ל.ס.ד לריפוי פוסט-טראומות קשות] נשאו הצלחה. אבל מרוח הזמן,ההתרים והאופנה אז ,נפלו קורבן לקומה-קטטונית ומצבים פסיכוטיים קשים אחרים שלא לדבר על ההרס כללי של הנרקומנים. הגישה הרוחנית של המאמר המדעי הפתיעה אותי לטובה. שום סם לא מומלץ ורבים קורבנות הסמים מהצלחותיהם. בסמי הזיה המדוברים זה לא השכל והלב נפגשים אלא מוסרת מערכת ההסתרה\הגנה שנוצרה על ידי החינוך והתרבות. לטוב ולרע לאושר ולסבל על כל המשתמע מכך. "השקר העז של החומר" שומר על ההשרדות והשפיות בלעדיו אנחנו כמו מחשב בלי חיבור לרשת....

LethalVenom

New member
גם בסמים וגם בעבודה רוחנית ישנם מצבי קיצון.

בנושא זה שאתה חושב שחומריות שומרת על השפיות אני קצת חולקת. לאינדיאנים לא הייתה כל בעיה לחיות ולהיות מאושרים שלא נדבר על יותר מקושרים לטבע ולמימדים אחרים. גם האבוריג'נים, המצרים ועוד שבטים אחרים. תראה איך עידן האינטרנט השפיע בצורה כזו דרסטית על הדור של היום לעומת הדור של פעם שגדל על גולות ומשחקי מחבואים. יותר רציחות, יותר אנסים, יותר כאוס משתולל בדם של אנשים. ישנה העדפה כיום לצאת למסע קניות מאשר לשבת עם אדם קרוב על כוס קפה. כל עת שהחומריות נכנסת לחיינו הרוחניות בורחת הרחק. נכון שגם פה יש יתרונות וחיסרונות. (חומריות/קידמה) קטונתי מלדעת איך העולם הזה פועל ואת האמת אותי זה כבר לא כל כך מעניין

hamamin

New member
האינדיאנים מחוברים לחומר ולרוח יחד

זו ההרמוניה שאנחנו מקנאים בהם. אני גדלתי על מחבואים וג'ולות [אצלנו קראו להם בנדורות] לכן ,כאיש אדמה,אני רואה בחומריות את הקירקוע הקדוש המגע החושי,החוויה הלא ווירטואלית---- לא התכוונתי לניתוק מהנשמה,האנוכיות,תאוות השלטון והבצע----- הסמים בתרבויות לא מודרניות הם הנסיון לחוות את המשמעות הניסתרת ,הרוחנית ,של המציאות בתרבות המודרנית של חוסר זהות שיבטית,חברתית ואיבוד המשמעות של הכל לגבי הפרט, הסמים הם בריחה מהכאוס של חוסר המשמעות, נסיון אחרון ליחודיות, לאוטנטיות לכמיהה לשבט אמיתי במקום חברתיות של מנהגים רובוטיים,תלושים,וחיצוניים. זאת היתה כוונתי, לא למותגים של האופנה.....[מעמד הכנסתי,הצלחה,פירסום]

בגלל זה:

המיצרים היו מאזנים בין חומר לרוח, ועידן השור מאפיין את התקופה המיצרית, שור מסמל חומר גוף ואת חמשת החושים,(כמובן בתמצות).

מה שעוד מעניין...

זה איך בן אדם שלוקח l.s.d יכול לראות הרבה יותר טוב, יותר חד והטווח ראיה שלו למרחק הרבה יותר גדול מאשר כל בן אדם שיש לו ראיה 6/6. זה מתחיל להזכיר אפילו את הראייה שיש לדו' לנשרים. כמובן שגם כל החושים האחרים מתחדדים אך אני חושב שזה ה"מגניב" מביניהם. אז לפני עיצוב התודעה אני חושב שניתן לדבר ולהתרשם גם מעיצוב החומר.

LethalVenom

New member
האם המחבר של Alice in the wonderland

קיבל השראתו מפטריות הזיה? העולם שלו בטוח היה מופלא..

לא אבל הוא סבל מהפרעה ניורולוגית

שגורמת לתופעות שדומות לזה (התופעה קוריה היום: סינדרום אליס בארץ הפלאות או AIWS) בכל מקרה, הוא בטח השפיע על הרבה אנשים שכן לקחו פיטריה אחת או שנים (וטוב שעשו כך) http://youtu.be/WANNqr-vcx0

השאמנים נכנסים לעולם אחר דרך צמחים מקודשים:

גם במקדשי המאיה היה נהוג לשתות לפני טקס מעין רקיחת סם שהיתה לקוחה מצמח כלשהו שידוע רק ליודעי סוד, וגם האינדיאנים, כמו בסיפור עם דון חואן, של קרלוס קסטנדה, יש צמחים
מקודשים שיכולים לקחת אותנו למסע בעולם אחר, אבל יש גם סמים מצמחים
פחות חיוביים
שלוקחים את האדם ל"טיול אסטרלי" ומציאות שיקרית, כל מי שעישן אי פעם קנביס יכול לספר לך על תופעות לא הכי חיוביות... בהחלט מאמר מעניין, פעם הראו על התופעה סרט בערוץ 8 : סטודנטים שתרמו את עצמם למדע, קיבלו פטריית הזייה, רובם החלו לזכור חיים קודמים, רשמו בשפות אחרות, דיברו בשפות קדומות, וראו את העולם יפה יותר אוהב יותר, וגם פיזית ראו איך דבר קשור לדבר ע"י שדות אנרגיה, אני בטוחה שרובם הפכו לאנשים טובים יותר לאחר המחקר...

LethalVenom

New member
כל כך מרתק! המסעות שאפשר לעבור עם זה!

לזכור חיים קודמים, לדעת שפות שלא דיברת או שמעת לעולם, להגיע למימדים אחרים. אבל שאלה לי, האם ע"י היפנוזה עמוקה אי אפשר לחוות דברים אלו גם כן? כמובן שאני מדברת על כאלו שכן ביכולתם להתהפנט. או אולי פטריות הזיה משולבות עם היפנוט ביחד (סוג של דימיןו מודרך) ?

למעלה