מאכלי דיאט וסוכרת הריונית

מאכלי דיאט וסוכרת הריונית ../images/Emo4.gif

מצד אחד, לא מומלץ בהריון לאכול יותר מדי מאכלי דיאט (שמכילים תחליפי סוכר). מצד שני, לסוכרתיות הריוניות אסור לאכול מאכלים עם סוכר. איך פותרים את הדילמה הזאת ? הרי מדי פעם נורא בא איזה גלידה (דיאט, כמובן), או איזו עוגה (דיאט וללא סוכר, כמובן). מה עושים ?

משתדלים ללכת "בין הטיפות"

כלומר, אם נורא בא משהו מתוק, אז אפשר לקחת ביס או שניים מגלידה או מעוגה (כל עוד את מסתפקת בביס קטן או שניים זה לא כל כך משנה אם זה דיאט או רגיל אז אולי עדיף רגיל שבכל זאת יותר טעים) ומשננים בראש שלשאר העוגה/גלידה יש בדיוק את אותו הטעם כמו לביס הראשון
אם ממש בא לך, אפשר גם להחליף איזה ארוחה בפרוסת עוגה (לא בתכיפות אלא פעם ב ...) וגם אז להסתפק בפרוסת עוגה צנועה ועדיף מהסוג הפשוט ולא רווי הקרמים והקצפות ... וכמובן, כל דבר כזה מחייב מעקב אחרי רמות הסוכר, ואם את רואה שמקפיץ, לא לאכול שוב !! אבל הכי מומלץ שתתיעצי עם הדיאטנית ותקבלי ממנה טיפים שמתאימים לך ולרמות הסוכר שלך. (כי מה שטוב לי ולרמות הסוכר שלי לא בהכרח מתאים לך). לי למשל, אמרה הדיאטנית שאת מנות הביניים (הכוללות מנת פחממות אחת - כלומר פרי או פרוסת לחם אחת) אני יכולה להחליף בשתי ופלות קטנות (אלה הפשוטות בחבילות של עלית ללא ציפוי שוקולד). אם ההתאפקות קשה, פשוט תחשבי על זה שבעוד כמה שבועות בודדים תוכלי לאכול מה שתרצי, וההתאפקות הזו שווה וחשובה מאוד לבריאות של העובר שלך, ותראי איך ההתאפקות הופכת קלה יותר

עושים אמרה זהירה

אפשר לאכול פרוסה דקה של עוגה במקום פחמימות אחרות. גם מנת גלידה סבירה, לא קופסא שלמה או 5 כדורים-אלא כדור שניים של גלידה טובה
עם הרבה שומן שיאט את הספיגה ויוריד את האינדקס הגליקמי של המזון. ואם תאכלי כזה מעדן ותצאי עם הבעלול לזמן איכות של הליכה טובה ומרעננת בכלל תקדמי את ענינייך: גם טוב לאיזון, גם עוזר ללידה קלה וגם תורם לזוגיות

מה שאתן אומרות בעצם, זה שעדיף

לאוכל סוכר מאשר לאכול מוצרי דיאט. השאלה שלי לא התייחסה דווקא למאכלים חד-פעמיים כמו גלידה, אלא בכלל. למאכלים/משקאות יומיומיים. למשל, קפה בבוקר. מה עדיף ? סוכרזית או סוכר ? (אני משתמשת בסוכרזית זהב, שלדברי הדיאטנית, הכי מומלצת בהריון). עוגה - עדיף ללא סוכר או עם סוכר ? לא עולים לי כרגע דברים נוספים בראש, אבל אני מבינה מכם שבענין דברי מתיקה (גלידות וכאלה) עדיף עם סוכר מאשר עם ממתיק ?? שיהיה שבוע קסום לכולם !

עדיף בלי כלום

אני התרגלתי בהריון הקודם לשתות ללא המתקה בכלל והיום אני לא מסוגלת אחרת. מאוד קשה להגיד מה יותר"מסוכן" אבל אני מניחה שזה תלוי בכמיויות שאת אוכלת - תשתדלי להמעיט ככל הניתן גם מהדיאט וגם מהלא
לגבי עוגה ללא סוכר או משהו בסגנון- מעצם זה שהעוגה עשויה קמת כבר יש לה ערך פחמימתי לא מבוטל. בדרך כלל לכל המוצרים הללו הפסאדו דיאטטים יש תכולה פחמימתית פחות או יותר זהה לאלה עם סוכר ולפעמים אפילו יותר גבוה. אז צריך לבדוק כל דבר לגופו. ולעיניין שלך

הדיאטנית שלי בפירוש מבקשת ממני

לשתות קפה עם כפית סוכר ולא עם סוכרזית, לגבי משקאות דיאט נאמר לי שבחודש מתקדם כמו שלי מותר לשתות דיאט (ואני מדברת על כוס שתיים ליום לא יותר) אישית אני מעדיפה את ה "ללא סוכר" עוגה או שוקולד וגם צריך להיזהר עם כמויות , ואם כבר גלידה אז פרוזן יוגורט במקום גלידה ממש מתוקה. ורק שיגמר כבר!!! בא לי לתקוע חבילת שוקולד שלמה !!! ד.א. מותר ישר אחרי הלידה לתקוף מתוקים?

אמללי

New member
את יודעת איזה תכנונים לי יש?...../images/Emo6.gif

אל תשאלי מה הזמנתי מבעלי ואמא שלי לחדר יולדות... אם כולם יביאו לי כל מה שאני מבקשת עכשיו החדר יהיה מפוצץ בעוגות, שוקולדים, חטיפים ומה לא?... בסוף (אחרי כל הדיאטה הזאת במשך השבועות האחרונים) אני אצא פרה רק מהיומיים של האישפוז אחרי הלידה
...

לי6

New member
אצלי הרשימה גם מוכנה...

- סברינה - קולה - שוקולד - עוגות קרם למיניהן וזו רק ההתחלה...

../images/Emo80.gifות שכמותנו...

גם לי יש תיכנונים, כל מה שבא לי אני אומרת לבעלי: את זה תביא לי לחדר לידה, הנה את זה תביא לי אל תשכח, וגם את זה.... הכי הכי בא לי עכשיו גלידת שוקו עם פצפוצים של שוקולד, עוגת סברינה, עוגת שמרים שוקולד, שוקולד, פודינג, וופלים, שוקו בשקית, מעדנים טעימים והרשימה עוד ארוכה
אוף מה נעשה בראש השנה עם כל המטעמים שיש????

לי6

New member
בראש השנה אני בונה על הסלטים של

חמתי. כל המאכלים הטובים, הסלטים, הדגים, בעצם אפשר להגיד שאפשר 'לזלול' אותם. והעוגות אף פעם לא יוצאות לה מי-יודע-מה... אז - אין בעיה!

אוי איזה רשימה מגרה../images/Emo67.gif

או.קיי, כדאי שאני אעבוד על שלי... בא לי שוקו וסופגנייה ועוגת שמרים שלא אמא (רוויית שוקולד חם ועוגת שוקולד חמה עם גלידה , ושייק פירות ..) קשה... קשה... דווקא בהריון שאני אמורה להרשות לעצמי כל מה שבא לי בלי לחשבן למשקל - אני מוגבלת! עודדתן אותי שכבר באישפוז אפשר לתקוף!!!!

מה אני צריכה להגיד

לי מחכים תשעה חודשים כאלו +- טוב נו לי יש יתרון נוסיף אינסולין וכבר עכשיו נאכל שוקו וסופגנייה ועוגת שמרים (אמא לא עושה אבל אפשר לקנות) רוויית שוקולד חם ועוגת שוקולד חמה עם גלידה , ושייק פירות .. כן כן בטח

אחחחחחחחחחחחחחח

טעים טעים טעים ועוד משהו שבא לי מתחילת ההריון ולא יצא לי לאכול - עוגת נפוליאון, ועכשיו אני מתחרטת שלא אכלתי בהתחלה...

לי6

New member
די! הרגתם אותי ../images/Emo9.gif

כל מה שבאופן רגיל אוכלים פעם בשנה, מתרכז באופן חריג תחת השרשור הזה, ומגדיל לי את הרשימה המתוכננת. חשבתי על רעיון: אחרי הלידה, כשיבואו אורחים? פשוט לדאוג שהכל יהיה בבית. (כאילו לאורחים...)

נראה לך שיהיה לך זמן לאכול בבית../images/Emo8.gif

שיביאו לך לביה"ח מזון שווה וטעים במקום המתנות המעצבנות האלו שכל הדודות מביאות. אני לא זוכרת אם כתבתי את זה: שחמותי הגיע לביה"ח לאחר שילדתי היא הגיעה היא סלים שלא היו מביישים מחלקה שלמה - הכל בהנחיית בעלי- בקבוק דיאט קולה, בשר ונקניקים שנמנעתי מהם כל ההריון פירות מתוקים ועוד ועוד........... כמה אכלתי
מזל שהנקתי הרבה זמן אחרי זה והורדתי את כל מה שאכלתי באותם יומיים
או בעצם מזל שהבטן לא אמורה לרדת כול-כך מהר כך שהיה לי תרוץ ללמה אני כול-כך שמנה

אמללי

New member
יווווו מה התחלתי כאן../images/Emo3.gif....

שושן את צריכה לשים אזהרה בתחילת השירשור לבעלות לב חלש (או יותר נכון סוכר גבוה ואופי חלש
) לא להכנס
... האמת שאני הכי מתגעגעת לעוגת שוקולד חמה עם גלידה... אבל כמובן שגם וופל בלגי יתקבל בברכה (יש לידינו גלידריה מדהימה...) והכי נורא שקיבלנו עכשיו לכבוד ראש השנה מהעבודה שלי צלחת ענקית מלאה בשוקולדים/וופלים/עוגות מכל הסוגים ... כמובן שישר שמתי בצד את המובחרים והודעתי לכולם שזה הולך איתי לחדר לידה
...

לי6

New member
אבל אני צריכה לחכות יותר מ-5 חודשים

אוף... בכאילו אוף, הכל עובר. אבל זה רעיון להכין מראש. אחרי הלידה הראשונה - הייתי פשוט מורעבת, חוץ משוקולד לא היה לי כלום. אחרי השניה - פרוסת לחם עם לבן היו בשבילי מעדן. הפעם? מוכנה לגמרי עם תיק מלא מכל טוב...

למעלה