מאוסף המאזניים

כ חיים

New member
מאוסף המאזניים

כידוע לכם או לחלקכם "אוסף הדגל" שלי הוא משקולות, בעיקר משקולות א"י. אבל מכיון שאי אפשר למשקולות להתקיים ללא מאזניים כמו שאי אפשר חביתה ללא ביצים, כפי שלמדנו לאחרונה, הרי לצד אוסף המשקולות קיים לו גם אוסף לא גדול מדי של מאזניים, בעיקר מאזני שוק או כפי שנקראים באנגלית commercial scales או counter balance. רוב המאזניים שהגיעו לידיי הגיעו במצב לא תקין - חסרי חלקים או שבורים. לשמחתי הרבה קיבלתי הצעה שאי אפשר לסרב לה מידידי הטוב המשתתף בפורום , אמנון בעל ידי הזהב, לקחת את המאזניים הלא תקינים אליו ולשפץ אותם. ואמנם אמנון לקח את המאזניים תיקן ושיפץ ואת התוצאה תוכלו לראות בעצמכם.

המאזניים הראשונים הם מאזניים שמצאתי בשוק בחיפה. הציפור השמאלית הייתה חסרה ועוד כמה חלקים היו חסרים. לפניכם המאזניים המשופצים ובתמונה השניה נראים המאזניים לפני השיפוץ.

כ חיים

New member
מאזנים מעוטרים

נמצאו אצל סוחר עתיקות במצב לא מזהיר וחלקים חסרים.

כ חיים

New member
מאזניים מעוטרים נוספים

מאזני שוק גדולים עד משקל של 30 ק"ג, מן הסתם נועדו לשקילת ירקות ופירות בשוק.עם עיטורים יפים מאד, כנראה תוצרת גרמניה.

כ חיים

New member
מאזניים יפים מאד, לטעמי

גם אותם מצאתי אצל סוחר עתיקות כאשר הם במצב גרוע מאד כאשר חסרה להם כף המאזניים הימנית. אמנון עם ידי הזהב שלו הצליח לייצר כף חדשה תואמת המצליחה להתאזן עם חברתה.
תודה לאמנון שהצליח להוציא מתחת ידיו פריטים מושלמים יפהפיים!

ז ק ו

New member
יפים המאזניים בעיני.

ויפה בעיני עבודתו המדויקת של של אמנון בעל ידי הזהב, נדיבות הלב ואצילות הנפש.

אספן 3

New member
אני רואה בסיפורי המאזניים השונים שהובאו כאן ארבעה שלבים

ראשית הבעלים המקוריים הלא ידועים של המאזניים, או יורשיהם, שהיו חכמים מספיק לא לזרוק אותם לזבל, שנית הסוחרים שידעו לזהות את הפוטנציאל המסחרי הטמון בהם למרות מצבם, שלישית האספן שלא נרתע מלרכוש אותם למרות שנראו במצב די מחריד, ורביעית המשפץ שגרם לכך שהמאזניים נראות אולי אפילו טוב יותר מכפי שנראו מלכתחילה.

hadi orr

New member
מקסים. יופי של שיפוץ (למרות שאני אישית מעדיף לא להחזיר עטרה

ליושנה). כל הכבוד

כ חיים

New member
האם לשפץ ולשחזר או להשאיר את הפריט כמו שהוא?

בעניין הזה גם אצלי תמיד ישנה התלבטות. מצד אחד אני אוהב לראות את החפץ כאשר הפטינה שלו או מראהו הכללי מעידים על אורך חייו ומה עבר עליו ומצד שני אם הכלי כמו שהוא חסרים בו חלקים, שבור או גרוע מזה, החלודה משתלטת עליו ואוכלת בו, אזי ברור מה האלטרנטיבה ושמחתי מאד למצוא חבר בעל ידע טכני וידיים טובות היודע את המלאכה ושמח לבצעה.

rachelea

New member
יופי של מאזניים !

ולאחר עבודת השיחזור, נראים יפייפיים שבעתיים.
כל הכבוד לאמנון עם ידי הזהב שלו וברכותי, לך חיים,
על המזל שיש לך להחזיק במאזניים היפים לעין.
תהנה מהם.

אמנון אלבז

New member
מנהל
ההנאה כולה שלי

נהנתי מהעבודה על המאזניים ועוד יותר מהבעלים חיים שיודע להעריך את העבודה. תענוג גדול לדעת שהמאזניים ישמרו עוד שנים רבות לאחר עבודת ההצלה.
הדי כאן לא מדובר רק בהחזרת עטרה ליושנה, כאן מדובר בשימור שיחזור והגנה, בלי פעולות אלה תוך מספר שנים המתכת היתה מתכלה כליל.

אמנון אלבז

New member
מנהל
אבקש את רשותכם להציג מאזניים ששופצו עבור בני

בני ידידנו שחלה והלך לעולמו , ממיטת חוליו ביקש ממני לשקם עבורו מאזניים מבית הוריו, שמחתי להענות לבקשתו ביודעי שאני מתחרה עם הזמן ולא היה הרבה זמן.... אני לא יודע בכמה זמן השגתי את מותו של בני אך נאמר לי שבימיו האחרונים הספיק לראות את המשקל וחיוך עלה על פניו.

rachelea

New member
נהדר ! יופי של שיפוץ.

חבל רק שבני לא נהנה זמן רב מכך.
יהי זכרו ברוך.

כ חיים

New member
תוצאה נהדרת!

מצער מאד על כי הנאתו של בני הייתה קצרה מאד. חבל על דאבדין דלא משתכחין!

teapoter

New member
בני ז"ל

ידיד יקר , הוא שהנחה את דרכי הראשונה לפורום לפני שנות דור .יהי זכרו ברוך.

למעלה