|מאוהבטוב !מה עושים עם הבאלאגן ....

supper nanny1

New member
|מאוהבטוב !מה עושים עם הבאלאגן ....

איך משטלטים על כל הבאלאגאן של התינוקת? גיסתי גידלה שלושה ילדים אבלבחיים לא ראיתי את הבית שלה מבולגן כמו שאלי שתיהיה לי בריאה לא מפסיקה להפוך...יש לי אחת אבל הבית ניראה אחרי מלחמה בשעה הראשונה של הבוקר. מה עושים? אני אומנם מסדרת את הכל לפני שאני הולכת לישון שוטפת כילים את הריצפה במטבח ואת ההולווי אבל אם מישהו ייכנס אלי בשעה 10 או 11 בבוקר הבית חבל על הזמן של באלאגן אפילו לי נימאס מהתירוצים של עצמי מה באמת אתן עושות? כפי שציינתי היא בת שנה וקצת. היא כבר הולכת טפו טפו וגם מקשקשת כמה מיליםמתוקות. יו איזה מזל! כמעט ברח לי כל מה שכתבתי..בשניונת תפסתי את הכל בחזרה...

טוב, אני הפוך ממל לחלוטין כי אצלי

אין בלאגן בכלל ואני לא יודעת איך מבלגנים אבל כדאי שיהיה ארגז גדול עם גלגלים שילווה אותך לכל מקום, בכל פעם שתסיימו משחק או פעילות, הכניסו הכל לארגז והתחילו דבר חדש. אולי זו עיצה לא מוצלחת אבל אין לי משהו מוצלח יותר כי כמו שאמרתי- אצלינו לא מצטבר בלאגן.....

supper nanny1

New member
עו שרון...אני ממש מקנאה בך..איך

את עושה את זה. את ממש כמו גיסתי הירקה... בני כמה הילדים שלך?ואיך היה שהם היו בגיל הזחילה והסקרנות הבילתי פוסקת לגלות מה יש בכל מגירה או ארון בבית?

מסדרים תוך כדי, יחד איתה

לא מוציאים משחק חדש לפני שאוספים את הקודם לתוך הקופסא. משחקים יותר גדולים (בובה, מכונית) - להגביל את מספר הצעצועים שמשחקים בהם בו זמנית. גם אם הילדה קיבלה מאה בובות, היא לא חיבת לשחק בכולן ביחד.

jesse1

New member
הצחקתני

חמש דקות אחרי שהיא מגיעה מהגן הבית כסדום ועמורה. חלק אנחנו מסדרות ביחד, וחלק אני מסדרת. ולרוב פשוט משאירים את הבלגן עד שממש חייבים לסדר ! ויש שני ארגזי פלסטיק גדולים לכל הצעצועים.

משוש30

New member
אנחנו חיים בבית מבולגן

אבל זה אנחנו. יש עוזרת פעם בשבועיים. אם היה לי יותר כסף היה פעם בשבוע. בכל מקרה זה עניין של סדר עדיפויות. לי יותר חשוב להשקיע בעבודה לימודים בילד ובתחביבים שלי מבבית. אי אפשר לעשות הכל או להספיק הכל ובטח שלא באופן מושלם. אצלי הבית משלם את המחיר וכיוון שאין לנו בעייה גדולה עם זה כך זה כנראה גם ישאר...

טאשקה

New member
../images/Emo45.gifכנ"ל. הבעיה מתחילה כשלאחד

מבני הזוג זה מפריע יותר מאשר לשני.

supper nanny1

New member
אלי גם יש עוזרת פעם בשבוע אבל אי

אפשר לשמור לה את הבאלאגן הפירורים הכביסות והכילים וכדומה אבל גם אם הייתה לי עוזרת שלוש או ארבע פעמים בשבוע זה לא היה פותר לי את הבאלאגן... בעלי אומר שאני צריכה עוזרת צמודה.... או עוד ארבע זיגות ידיים.....כדי להישטלט ..ובגלל שזה לא בידיוק ניתן לעשות אז צריך להיות ס ו ב לנ י י ים!!!

choopi3

New member
מאז שהעברנו הכל לחדר שלה זה

קצת יותר נורמלי, היום אני רוצה לקנות עגלת סופר מפלסטיק (צעצוע) וללמד אותה לאסוף צעצועים מהסלון ולהסיע בעגלה לחדר שלה

פלגיה

New member
היית אצל גיסתך ב-11 בבוקר?

ראית איך היא סוחטת את עצמה בלסדר אחרי הילדים? אולי יש דברים שהיא הזניחה ואת לא? חבל לעשות השוואות. תחשבי עם עצמך. הבלגן מפריע לך? מספיק לך שלפחות בערב מסודר ונקי? אם מפריע לך - תחפשי טיפים איך לסדר. אם עדיף לך לשמור על הכוחות - קבלי את האישור שלי: מותר לסדר רק פעם ביום (או כמו שזה אצלנו - פעם בשבוע). בגיל שנה מאוד מאוד קשה לסדר אחריה כל הזמן, זה מתיש ביותר.

supper nanny1

New member
האמת שכן הייתי אצלה גם לפני 11

וכמעט בכל שעה אפשרית...אבל תמיד הבית צוצץ הריפה מחייכת והחדרים מאורגנים הכל היה שם פרפקט היום הם כולם בצבא ואין לה תשובה בישבילי לאיך היא עשתה את זה חוץ מהייתי מטומטמת והייתי מנקה עד שעות מאוחרות

פלגיה

New member
זה בדיוק זה

אמא שמנקה עד שעות מאוחרות את כל הלכלוך ומסדרת אחרי הילדים שלה לא ראויה לשום צל"ש מבחינתי (אני התחתנתי עם בן של אחת כזאת, מה יצא לי? מפריע לו לכלוך ובלגן ואין לו מושג איך לסדר) תקחי הכל ברגיעה, תיהני עם הבת שלך, תסדרי רק מה שמפריע לך בעיניים, ופעם אחת ביום - בהחלט מספיק

supper nanny1

New member
פלגיה !את צודקת

אפילו בשיחה עם גיסתי לאחרונה היא אודתה בפניי שאולי כל זה לא היה כל כך משתלם היום היא אומרת "אני מכה על חטא " זה כמובן עלה לה בבריאות או משהו כזה למרות שגם היום אני בטוחה שהבית שלה מנצנץ כמו איזה מוזיון יוקרתי בפאריז

קחי משפט של סבתא שלי ז"ל החכמה:

בית מבולגן זה בית שחיים בו. הרבה בריאות וחיים לכולכם. ומה אני עושה? מסדרת, אלא מה....
לפעמים איתו לפעמים בלעדיו.

supper nanny1

New member
בהחלט שרון שיאצו...

כיום שאני נכנסת לבתים מאוד מסודרים אני לא מרגישה נוח שם ניראה לי שבוחנים אם הילדה עושה איזה טעות של להפוך...

swann

New member
בדיוק מה שמשוש אמרה, אחד לאחד +

המלצה, להרשם לאתר של flylady. אני מתכוונת (כבר זמן מה
) לחזור לזה בעצמי אחרי שזנחתי והזנחתי. היא מלמדת איך להשתלט בהדרגה ואח"כ לתחזק בלי להרגיש שזו עבודה קשה. אם מתאים לך להכנס לזה, זה אמור לעשות את החיים יותר קלים. ואצלינו - במשך היום, כשמאיה בבית (סופ"ש אם לא עושים יותר מדי) אני לא בלחץ לסדר אחריה או איתה. בזמן שהיא משחקת הבלגן חוגג. ב-5 דקות לפני שמגיע מישהו כאילו עובר הוריקן בבית ופתאום הכל מסודר. אם המישהו מגיע עם זאטוט, אז הבלגן יהיה כפול ומכופל... אבל בזמן שזה קורה לא אכפת לי. וגם לאורחים שלי לא. לפני השינה מסדרים (וגם זה לא תמיד), או יחד עם מאיה או אחרי שהיא כבר ישנה. בלגן. אלה הם חיינו.

למעלה