מאובחנת אנדו מיואשת

bis7

New member
מאובחנת אנדו מיואשת

היי בנות
אני ובעלי מנסים כבר 3 שנים.
לפני 3 שנים עשיתי לפרוסקופיה להסרה של ציסטה דרמואיד. בסוף הניתוח אמרו לי שאובחנתי כאנדומטריזיס קל ושצרבו לי כמה מוקדים.
התחלתי טיפולי פוריות אחרי הניתוח לקחתי כל הזמן הרמונים ועשיונו יחסים ואז הזרעות וכל חודש מחדש הווסתות היו הולכות ונהיות יותר קשות חמורות כאבי תופת, כאבים מעירים משינה ופעם אחת אפילו התעלפתי בווסת. שלא נדבר על הדימומים שיש לי כל הזמן אני כל הזמן מדממת!
אמרנו שלפני שנעבור ל- IVF נלך ליעוץ אז הלכנו לד"ר אליצור והוא אמר שאני צריכה לעבור ניתוח להסרה של המוקדים כי זה נשמע שיש לי אנדו בדרגה גבוהה וגם לצורך אבחנה שיש לי אנדומטריוזיס, ורק אז לעבור לIVF.
אני המומה ומבואסת מהבשורה, הרי זה לא הגיוני שכל 3 שנים אני אלך לשולחן הניתוחים אפילו שזה "רק" לפרוסקופיה פעם שעברה התאוששתי רק אחרי חודש(!)
שאלתי אם אפשר לעשות IVF בלי הניתוח והוא אמר שאפשר אבל שזה לא כל כך יעזור כי ההורמונים יעשו לי נזק ושהדקירות של השחלה יכולים לפשט את האנדו עוד יותר.
בקיצור אני בדיכאון לא לא רוצה לעשות ניתוח ורוצה כבר ילד, 3 שנים זה יותר מדי זמן. מה לעשות???

לואי84

New member
את יכולה ללכת לקבל עוד חוות דעת

ממומחה פוריות שמבין באנדו' כמו פרופ' זיידמן או פרופ' שולמן. ד"ר אליצור הוא גם אחד מהם ולא נראה לי שיש לו איזשהו אינטרס להגיד לך ללכת לניתוח אם הוא לא חושב שזה הדבר הנכון. בכל מקרה חשוב לעבור את הטיפולים אצל מישהו עם ניסיון עם אנדו' כי עושים התאמות שונות.

בהצלחה רבה בע"ה

למעלה