ל-shaulreznik. קראתי את מאמר של אנטון דולין.

• פותח הנושא Helio
  • פורסם בתאריך

Himmelfarb

New member
התגובה שלך שטחית

יש מוטיבים דתיים כי זה דימוי שמוכר להרבה אנשים והדוגמה שהבאת היא גרועה במיוחד כי המקרה קרה בכנסיית המולד אז כך שהקישור הדתי מתבקש כך או כך. תצטרך לדון באופן יותר מעמיק בתיאולוגיה הנוצרית כדי לשכנע.
&nbsp
&nbsp

lEchoesl

New member
גם אני חושבת ככה: התיאבון מגיע בזמן הארוחה כמו שאומרים. איך

בכלל אפשר להיות בטוחים בזה שפלסטינים יעצרו שם? והכי חשוב מי אשם שהם איבדו את הגבולות שלהם? הם או אנחנו? אנחנו אף פעם לא רצינו מלחמות איתם. מלחמת עצמאות הייתה אך ורק ביוזמתם והם שילמו עליה בצדק. מה הם ציפו? שהם יפרצו לגבולות ישראל ואנחנו נשתוק? הם מאשימים את ישראל שלקחה להם את גבולות 67?! הא ואם הם היו לוקחים לנו זה היה בסדר. בקיצור, יהודים תמיד ניסו לחיות בשלום עם השכנים שלהם, כשזה לא יצא זה היה רק באשמת הערבים. אני מתנגדת לכול ניסיון לחזור לגבולות 67. זה מטומטם. כבשנו את האדמה הזאת בזמן מלחמה שהם יזמו ולא שיזמנו אנחנו. זכותנו המלאה על השטחים.
ומה אתה חושב?
&nbsp

beatman

Member
קסניה, את מבינה מה את כותבת ?

ממתי ל"פלסטינים" היו גבולות ?
מי בדיוק פרצו לתחומי ארץ ישראל ?

lEchoesl

New member
כשחילקו את השטח לשטח ישראלי ולשטח לא ישראלי, ערביי ישראל

התחילו להתקומם כי זה לא היה נראה להם. גם צבא סורי וירדני וכולי תקפו. בקיצור מלחמה מכל החזיתות. מה הייתה המטרה? נכון! בעצם להרוג אותך ולקחת ממך את מה שקיבלת. מה הפלא שקמו התיישבויות בגדה המערבית? ולאחר מלחמת ששת הימים [אם אני לא טועה] השטח הועבר לשליטה של ישראל? אין פלא, זה הגיוני
בקיצור...... ערביי ישראל וצבאות מדינות הערב יזמו מלחמות כנגדנו. כמו בכול מלחמה כובשים שטחים ולעיתים זה נעשה מטעמי בטיחות. מי אשם בזה? הם או אנחנו?

נראה לי שבקרב כל אומות העולם

יש הסכמה שקטה שליהודים מותר להתגונן כאשר הם מותקפים, אבל לא מעבר לזה, ואסור להם בתכלית האיסור להרוויח ממלחמה, גם לא ממלחמת התגוננות שנכפתה עליהם. הותקפתם? השבתם מלחמה והצחלתם לעמוד בפרץ ולשמור על קיומכם? כל הכבוד להם, אבל איך העזתם לקחת שטח על הדרך ולהתרחב?! ולא אכפת שכולם בעולם עושים ככה, לכם אסור, אתם יהודים ותמיד חייבים להיות ילדים טובים ודוגמה למופת להתנהגות טובה....
מאידך, אני סבור שאם אחד מניסיונות הערבים לחסל את ישראל, אם בשדה הקרב או אם בדרכי שלום בשיטת כיבוש שקט בשימוש בנשק הערבי היעיל ביותר, רחם האישה הערבייה, יעלה יפה, אף אחד בעולם לא יתרגש מזה יותר מידי והעולם מהר מאוד יעבור על זה לסדר היום....
לדעתי, מבחינת רוב אומות העולם לישראל אין כזות טבעית לקיום, וקיומה מבחינתם מותנה בכך שהיא תתנהג טוב ותמיד תוותר במקרה של התנגשות אינטרסים שלה עם עמים וישויות אחרות.

beatman

Member
בשום שלב לא כתבתי כולם

כתבתי בבירור אנטישמים.
&nbsp
לא מזרח ירושלים, אלא כל ירושלים.
הרבה ממדינות העולם לא מכירות בי-ם כחלק ממדינת ישראל ולכן לא יכולות להכיר בה בתור הבירה שלנו.
חלק כן מכירות בה כחלק ממדינת ישראל וכבירתנו, אך נאלצות להרחיק את השגרירויות שלהן לת"א בגלל לחץ.
&nbsp
זה בדיוק מה שכתבתי: "לארגונים ישראליים יש דריסת רגל חזקה בתחום"
המוני תמימים - אלא לא כולם, אתה זה שמעוות, לא כתבתי בשום שלב כולם.
אבל הפעילות שלהם בהחלט גורמת נזק, ראה למשל חדירת תנועת ה-BDS לאוניברסטאות בארה"ב.
אי אפשר להזניח את הנזק הזה.

RubberSoul92

New member
זו שאלה מורכבת

על-פי התנ"ך ארץ ישראל נכבשה על-ידי בני ישראל בתקופת יהושע בן נון, אך טרם נמצאו שרידים ארכיאולוגיים למאורע זה.

האם היהודים אינם נוטים להפחית בערכו של האחר ולמנות את פגמיו?

beatman

Member
מה מורכב ?

התשובה היא שבמידה והיהדות היא שטות אז אין זכות וזהו.
&nbsp
מה זה "היהודים" ?
אני יהודי ואני לא מפחית בערכו של האחר.

תזכירי לי עוד מדינה קטנטונת

שמועצת הביטחון של האו"ם מותחת עליה ביקורת כל שני וחמישי. לחילופין, את מוזמנת לנקוב בשמו של עם פצפוני אחר שמואשם ע"י כל השאר בהשתלטות על תקשורת/פוליטיקה/בנקאות/תרבות.

lEchoesl

New member
את ממש, אבל ממש ציונית
אז מה שאת אומרת זה דבר

ראשון, אף אחד לא הבטיח לנו את ישראל אנחנו פשוט המצאנו איזה סיפור?!
דבר שני, בגלל שלדעתך [ורק לדעתך] אף אחד לא הבטיח לנו את ישראל, לא מגיע לנו בכלל מדינה! מגיע לנו להיות תמיד להיות בלי שטח?!
דבר שלישי, שום דבר ייחודי לא היה ברדיפת היהודים. ושאנחנו סתם מפנטזים שהרוע שהיה כלפינו היה ייחודי? שאנחנו מפנטזים את זה כי המצאנו לעצמו סיפור שאנחנו מאמינים בו: כלומר שאנחנו ייחודיים ועם נבחר? כלומר אנחנו מפנטזים שמישהו רודף אותנו באופן ייחודי.
&nbsp
תגידי, את לא חושבת שאת מגזימה?!?! סתם שאלה

beatman

Member
אפשר בבקשה תרגום לעברית ?

החלטנו בפורום שבמידה וכותבים בשפה זרה, יש להוסיף תרגום.

למעלה