ל-gil -apkido-kuksool

tokai

New member
ל-gil -apkido-kuksool../images/Emo2.gif

שלום לך התקשרתי למורה שלך, מסטר סופר, כי חשבתי שהשיטה יכולה להתאים לי. בן אדם מאוד נחמד, אבל כשסיפר לי כמה הוא רוצה עבור אימונים נשארתי בלי מילים. 550 דולר לשישה חודשים 850 דולר לשנה נכון שיש אומונים כל יום, אבל בכל זאת, זה לא מוגזם? אני לא בא אליך בטענות,לך אני יכול להגיד רק תודה. אבל זה מחיר של עשירים. ושאילה לכולם, אין גוף שמפקח על המחירים בתחום הזה?

נירש

New member
מחירים בשוק

אני משלם 240 ש"ח בחודש לשני אימוני קונג פו בשבוע. לידיעתי, זה מה שמקובל בשוק. המחירים שאתה ציינת - 390 ש"ח בחודש (בחישוב שנתי) נראה לי סביר, למען האמת, בהתחשב בזה שהאימונים מדי יום... תחשוב כמה היית משלם בתעריף שאני אמרתי, אם היית מתאמן כל יום.

amir_aikido

New member
שיקולים למחיר

לפי הבנתי אתה מדבר על מורה בכיר אתה צריך לקחת את זה בחשבון במחיר וכ את מספר המתאמנים באימון ממוצע (אידיאלי יהיה בסדר הגודל של כ- 10) את מספר השיעורים ואת משכו של אימון. להשוואה - על האייקידו אני משלם 280 ש"ח לחודש על 3 אימונים בשבוע של שעתיים נטו כ"א. (יש אצלנו גם הנחות לסטודנטים / חיילים / מתאמנים שבאים רק פעם בשבוע אבל אני לא נמנה עליהם) יקר / זול זו שאלה עליה רק אתה יכול לענות - מחיר נקבע בהשוואה לתמורה. ואין שום פיקוח על המחירים, זהו שוק חופשי בו כל מורה יכול לקבוע את המחיר שמתאים לו. לעומת זאת, אף אחד לא מכריח אותך להתאמן במקום שהוא יקר לטעמך. בהצלחה בכל מקום אמיר

אצלנו...

זה 200 שח לחודש, ויש אימון כל יום, אבל באמת המורה שלי הוא דאן 2 כולה, ובאמת (וזה השיקול המכריע, לדעתי) הוא לא מתפרנס מהאייקידו.

aiki-freak

New member
אולי כדאי

למנהל החדש/חדשים שיכנסו לתפקידם בשעה טובה לערוך סקר בין המשתתפים לגבי התשלום. אולי אפשר יהיה לברר מהו באמת התשלום הממוצע ברוב המקומות וגם לראות חריגות בולטות לכאן ולכאן. אגב, אצלינו...250 ש"ח לחודש. ארבעה אימונים (לרוב מעל שעתיים) בשבוע. המחיר כולל ביטוח.

Funakoshi

New member
מחירי אימונים../images/Emo22.gif

אני חייב להגיד, כי המחיר הנדרש הנו בגדר הסביר. בנושא מחירים חייבים להסתכל על מספר האימונים המוצעים לשבוע, רמת האימונים ורמת המורה וכמובן את איכות המקום (המועדון) וסביבת האימון. ככל שההצעה איכותית יותר, סביר להניח כי התשלום יהיה בהתאם. בנושא איכות המורה בהחלט יש להתחשב במורה שזה מקצועו העיקרי (כלומר אומנות לחימה) במשרה מלאה. מקצוען, זה טבעי, ידרוש מחיר שונה ממורה המלמד במתנ"ס פעמיים בשבוע.

bizhar

New member
כרגיל הכל עניין של ביקוש..

גם פה כללי השוק עובדים. בחירה של מאמן ע"פ הסכום אותו הוא גובה לחודש כקריטריון לאיכותו, מפוקפקת ולא מומלצת. לכל היותר ניתן להסיק, שהמורה פופולרי ויש מספיק שמוכנים לשלם לו את מה שהוא דורש. אני בכל אופן משלם 150 ש"ח לחודש, עבור שני אימוני קונג פו של שעתיים כל אחד. והמורה שלי? רק 20 שנה בתחום.... למכור את עצמו אולי הוא לא יודע אבל אני מעיד שרמת האימונים גבוהה ביותר.

amir_aikido

New member
אל תכניס מילים לפינו

לא אמרנו שאפשר לשפוט את איכות המאמן לפי המחיר. אלא שבתחום של המחיר בדיוק כמו בכל שירות או מוצר גם בבחירה של מועדון של אמנות לחימה אי אפשר להסתכל רק על המחיר ושיש כל מני גורמים שמשפיעים עליו, רמתו של המורה יכולה להיות אחד מהם, בעיקר אם הוא עוסק בהוראת אמנויות לחימה למחייתו. אמיר

bizhar

New member
לא אמרתם? אתה לא..

ציטטה "ככל שההצעה איכותית יותר, סביר להניח כי התשלום יהיה בהתאם..." ותקן אותי שוב אם טעיתי..

לכל הכלבים ארבע רגליים

האם כל בעל ארבע רגליים הוא כלב? ככל שההצעה איכותית המחיר יהיה בהתאם אינו ככל שהמחיר גבוה ההצעה איכותית.

bizhar

New member
לכל הכלבים יש זנב

אבל האם כל בעלי הזנבות הם כלבים? לא! עובדה שאנחנו מתקשקשים סביב זנבנו שעה שבעצם כולנו תמימי דעים פחות או יותר.... אבל הדיון אינו מיותר ובהחלט נותן פרספקטיבה על רמת המחירים ותדירות האימונים בארץ.

שלום tokai

החבר´ה כאן כבר ענו לך יפה על קריטריונים למחירים. אבל אני אוסיף על כך. האם מאסטר סופר הזכיר שהמחיר כולל ביטוח תאונות, חליפה, ודמי חבר ? כי ככל הידוע לי זה כן כולל. מאסטר סופר הינו דאן 6 ובעל ותק של 38 שנים בתחום אומנויות הלחימה הקוריאניות. מקצוען אמיתי שאומנות הלחימה היא חלק ממהותו וממנה הוא מתפרנס. אפילו אם אין בכוונתך להצטרף אליו, אני מציע לך ללכת לראות ולהתרשם (להנאתך בלבד) ותגיד לי מה דעתך. בכל מקרה אני מעריך את נכונותך לדרוש ולברר. אני מאחל לך שתמצא את מה שמתאים לך, בהצלחה !

deep ocean

New member
אני מסתמכת על החישוב של נירש

בהודעה שלו. 390 ש"ח בחודש (בחישוב שנתי) נראה לי בסדר גמור!!! בהתחשב בזה שהאימונים מדי יום!!! !!!!!!!! 390 ש"ח לאימונים כל יום? הלוואי עלי שהמורה שלי היה מלמד אותי כל יום. הייתי משלמת גם 400 ש"ח (10 ש"ח טיפ
) לחודש!! בברכה, מיכל

מריושי

New member
אצלנו זה קצת אחרת...

זה עולה בסביבות 200 שקל לשני אימונים בשבוע אבל יש אפשרות ללכת לאימונים במועדונים אחרים ללא תוספת תשלום (לפעמים קורה שבמועדון אחד שמים דגש על דברים מסוימים שמועדון אחר הם זניחים אז יש כאלה שהולכים "להשלים חומר" אם זה מענין אותם)

9.99 ../images/Emo6.gif

בסופו של דבר, המחירים הם פחות או יותר אחידים (וסבירים יש לציין!), וימי האימון תלויים בזמינות המורה, ועד כמה הוא מתייחס לעשייתו כמקצוע. אצלנו משלמים 249 ש"ח לחודש, ויש 5.5 אימונים בשבוע... (ראשון עד חמישי, ויום שישי יש אימון בוקר בדוג´ו או על חוף הים).

tokai

New member
ובנוסף

אני מופתע מהתגובות, כנארה אני לא מעודכון אני עדיין חושב שזה יקר, אני לא יודע כמה אתם מרוויחים או אם אתם מקבלים עזרה מההורים,זה לא עינייני, מי שיכול, לבריאות. אבל ככה זה הופך לאפשרי רק לבורגנים. כמו תמיד השכבות החלשות אוכלות אותה

נירש

New member
לחלוטין לא מסכים איתך

"השכבות החלשות אוכלות אותה" - ידידי, אף אחד לא מחייב אותך להתאמן אצלו, או במקום אחר שמעביר אימונים מדי יום. כמו שראית, טווח המחירים הוא 150-240 ש"ח. יקר לך מדי? לך למקום שמעביר שני אימונים בשבוע, בפחות כסף, ואל תזרוק אמירות סתמיות.

למעלה