לתשומת ליבכן

angela8

New member
אני מעדיפה

סביבה חברתית שבה הכללים הם לכיוון הפשטת האישה, ולא לכיוון כיסוי האישה. מכיוון שבסביבה כזו אם האישה לא מצייתת ל"חוקים" לא סולקים אותה.

habubnik

New member
וגברים הולכים לראות חשפניות בגלל

שהן רוקדות נורא יפה.

XUXA141

New member
זוהי בדיוק הבעיה עם ה"מעודדות" למינהן.

מביאים חבורת בנות צעירות מאד, שלובשות מעט מאד, כדי שיקפצו בפני אצטדיון מלא גברים (שהם הקהל הנפוץ של משחקי הספורט). מישהו באמת חושב שם שהגברים שצופים מתעניינים ברמת המחול שהן מבצעות? בכישורים הלוליינייים שלהן? רבאק - גם אם הן היו משחקות "חמור חדש" באותם בגדים זה היה מביא לאותה תגובה, והיו בכל מקרה מביאים אותן להופיע שם.

memyselfi0

New member
אני לא יודעת איך הולך עניין העידוד בישראל

אבל בארצות אחרות העידוד הוא ספורט לכל דבר , יש להן תחרויות משלהן , נבחרות משלהן, ובנות משקיעות שנים בתחום עצוב לי שצמצמת את כל התחום הזה ל"בחורות צעירות שקופצות בפני גברים" - זה ממש לא נכון! מדובר בספורט לכל דבר שמשלב גמישות וכואיגרפיה אני חייבת לשאול כאן משהו, אם עידוד זה בחורות שלבושות מעט שמקפצות בפני גברים - אז מה זה בלט? - בחורות לבושות בגדי גוף צמודים שמקפצות בפני נשים? וג'אז? ומודרני? מה שאני מנסה להגיד כאן הוא שאתה יכול להקטין כל סוג של אמנות אם אתה מסתכל על זה בצורה זאת למשל, מה זה ציור? מריחה של צבעים על נייר או בד , מה זה כתיבה? שרבוב של מילים ועוד ועוד..

מי שבא לראות בלט או ג'אז מוחזק כקהל

תרבותי שכוונותיו כנות ואילו מי שבה לצפות במשחק כדורסל ואגב אורחה מציגים לו רקדניות בהפסקה כ"שעשוע" להנאת העין מוחזק כמי שלא מענין אותו בלט או ריקוד ... יש בזה משהו, אם כי אני לא הייתי מקצין את ההתייחסות לענין. הפיתרון לדעתי: אני חושב שצריך לבטל התקנה המחייבת מעודדות ולהשאיר את זה לבחירת הקבוצה, לאסור לחלוטין על מעודדות מתחת לגיל 18,לקבוע איזה שהן כללי לבוש ( ברור שלא כמו ב 100 שערים, אבל למשל לאסור על חולצות בטן וגב חשוף) , לקבוע חובת רקדנים גברים היכן שיש רקדניות , לקבוע כי כל קבוצת עידוד תורכב ממספר שווה של רקדנים ורקדניות....

memyselfi0

New member
לא ידעתי שיש חובת מעודדות במשחקים

לקבוע גיל מינימום לעידוד? למה? למה להתייחס לספורט הזה כאילו הוא מאוס? ואם כבר, למה לא לקבוע גיל מינימום לכל הופעה שהיא (ושההגבלה תיהיה גם על נשים וגם על גברים) שילוב של נשים וגברים בספורט הזה בהחלט יכול ליהיות חיובי , אבל לדרוש שיהיה מספר שווה יגרום לכל העניין סתם ליהיות מכאני לדעתי מה גם שישנן בנות (או בנים) שירגישו לא בנוח בספורט הזה עם בני\בנות המין השני., לדעתי צריך לתת לכל קבוצה להחליט איזה הרכב מתאים לה. אני לא מבינה למה אי אפשר להתייחס אל הספורט הזה כאל עצמו ולא לפי מי הם הצופים שלו מה עם מופעי רחוב? גם הם זולים רק בגלל שהקהל שלהם הוא לא קהל שהגיע במיוחד בשביל המופע אלא רק עבר שם במקרה? אני לא חושבת ככה, ודווקא יצא לי לראות מופעי רחוב יפייפיים שבכלל לא התכוונתי להגיע אליהם (בגלל שלא ידעתי על קיומם אלא פשוט עברתי שם במקרה כמו הרבה עוברי אורח אחרים) ובמאמר מוסגר, אני לא חושבת שאם קבוצת גברים היו עושים את המופעים הללו,היה את אותו יחס מזלזל שמופיע כאן יש לי הרגשה שאנשים מזלזלים הרבה יותר בקלות רק בגלל שאלו בנות כי אם בת מופיעה - אז כמובן שזה בשביל לגרות את קהל הגברים שצופה בה , אבל אם בחור מופיע בטייץ צמוד מול קהל נשים - אז זה אמנות אתם באמת לא רואים את הפרדוקס פה?

XUXA141

New member
הצ'יפנדיילס לא נחשבים אומנות..

אם בחור היה מופיע חשוף בפני נשים, בזמן שהוא יכל להעביר את אותו מסר אומנותי בלי להיות חשוף - זה לא היה נחשב אומנות. זה בדיוק כמו שכששמים תמונות של בחורות בביקיני זעיר (שהן עוד מושכות אותו כלפי מטה בתנועת חשפנית) ב"ספורטס אילוסטרייטד" זה לא כדי להציג את אופנת בגדי הים החדשה (ועצם העובדה שזה מופיע במגזין שמיועד לגברים רק מחזק את זה).

daniella1980

New member
אני מסתכלת על תמונות כאלו

שכמעט רואים פשוט הכל ועוד הן מושכות את זה למטה (כלומר אומרים להן מן הסתם או שהן כבר התרגלו) ואני ממש מרגישה מוטרדת מינית מהתמונה, לא על ידי האישה המצולמת אלא על ידי הצלם\במאי. פשוט להבליט את איבר המין הנשי ולהפוך אותו למרכז ההתבוננות, כנראה שהם יכולים לחתוך את הראש מהתמונות האלו, לא נראה לי שמישהו ישים לב.

daniella1980

New member
בארה"ב יש גם מעודדים

ברגע שזה מוכרז כספורט, אז ראוי גם לגברים להכנס. וחוץ מזה ארה"ב הם לא דוגמא לכלום - הם לוקחים הכל לקצה, יש שם גם טקס מלכת היופי בת ה12 ודומיו. לא הייתי מסתכלת על ארה"ב כדוגמא לכלום. למה כל המעודדות הן יפהפיות, צעירות, רזות וחטובות? מעניין. ממש לא אוביקטים מיניים. בבלט יופי וסקסיות הם לא הפרמטר, אלא באמת הכישורים הגופניים. אותי פעם "אלצו" להיות מעודדת מתוקף היותי בנבחרת הספורט של התיכון. זה היה הדבר הכי משפיל שהיה לי בחיים, ופרשתי אחרי הופעה אחת. פתאום במקום בגדי ספורט בהם התחרנו\הופענו, היינו צריכות ללבוש חצאיות-מפשעה (שמכסות רק את המפשעה, זה השם הכי מתאים שעלה לי בראש) חולצות בטן פצפוניות ולהחזיק פונופונים ביד. שיא ההשפלה. ממש ספורט לאומי.

memyselfi0

New member
מה שאילצו אותך לעשות בביה"ס הוא מגעיל ומזעזע

ומן הסתם כשדיברתי על עידוד כספורט לא התכוונתי למקרים כאלו

אליפסה

New member
ראית בלט לאחרונה?

רקדניות בלט מחויבות להיות רזות ומפתחות במהלך השנים הרבה הפרעות אכילה בגלל זה. איפה ראית רקדנית בלט מבוגרת? כמו שלא תראי מעודדות מכוערות (וכשאני אומרת מכוערת אני מתכוונת לא עונה לקריטריון היופי הנוכחי) כך גם לא תראי רקדנית בלט מכוערת.

זה נכון

בעיקר בכל הנוגע לדחיפה לרזון עד אנורקסיה. הכרתי מישהי שהתחילה את הדיאטה הראשונה בחייה "לדרישת" המורה לבלט בכיתה ה'.

daniella1980

New member
גם אצלי - המורה למחול

לקחה אותי באזור כיתה ו' הצידה מכולן בתחילת השיעור, ואמרה לי "את ואני קצת הגזמנו לאחרונה - מהיום אנחנו שמות בצד את המתוקים והפחממות, בסדר חמודה?" היינו להקה שמופיעה, והפרעתי כנראה ליופי הקבוצתי האנורקטי. העלבון היה כלכך כלכך חזק ובאמת התחלתי דיאטה (חח עד היום בערך) ונפגעתי עוד יותר קשה כשהיא לא שמה לב אחרי כמה שבועות שרזיתי ולא אמרה דבר ולמישהי אחרת אמרה "איזה יופי רזית לאחרונה" ממש לידי. ועוד סיפור מזוויע - בחוג התעמלות קרקע שהייתי בו, תמיד הוא היה אחרי האימון של הנבחרת (ילדות בגיל 12), המאמנת היתה שוקלת את כל אלו שהיו בנבחרת תחרותית, בסוף כל שיעור ומעירה הערות בוטות מאוד, זה נגמר הרבה פעמים בבכי. אני ראיתי את זה מהצד והתכווץ לי הלב מהמחשבה שאצטרך גם אני לעמוד בסיטואציה הזו.

זה ממש לא נכון

כלומר, תלוי מה מוגדר כיפה. א. רקדנית בלט צריכה שהגוף שלה יהיה כמה שיותר רזה ודק וזה כולל חזה כמה שיותר שטוח, ישבן כמה שפחות בולט, כלומר עפ"י סטנדרטים מקובלים של יופי זה ממש אבל ממש לא יפה. ב. לא צריך להיות יפה בפנים ויש מלא רקדניות בלט שבפנים הן לא יפות בכלל ומורחים להן גם ככה טונה של איפור לפני כל הופעה. ג. יש ועוד איך רקדניות מבוגרות. העניין הוא שנורא קשה להגיע לגיל מבוגר בתחום הזה בגלל השחיקה הפיזית והנפשית שזה מביא אליה. ד. את כל זה אני אומרת בתור מישהי שכמעט עשתה מזה קריירה ובגלל בעיות בריאותיות זה לא הצליח והיום אני ממש שמחה על זה.

XUXA141

New member
האמת, יש מבחן די פשוט לזה.

וזה מתאים גם לסצינות עירום וסקס בקולנוע למשל. כל סצינה שיכולה להיות מבוצעת ולהעביר את אותו המסר, בלי להפשיט את השחקנית, ועדיין מתעקשת על זה, היא פורנוגרפיה. אני לא רואה גברים שיוצאים מהופעות בלט עם זיקפה. אני גם לא רואה גברים מסתובבים בלובר ליד פסל וונוס, עם זיקפה. כי המסר הוא אחר ולכן צורת ההופעה בהתאם. מצד שני, כל זמן שמעודדות לובשות קצר ומתאים לפנטזיית "נערת בית הספר" הנפוצה, וזה לא מה שיפריע להופעה שלהן, אם הן ילבשו כמה סנטימטרים פחות (עובדה, לוליינים גברים בקרקס לובשים קצת יותר וחושפים קצת פחות), זה די צועק שהמטרה היא שעשוע לגברים שבקהל.

למעלה