לשרי סילבר ואביגדור שפיצר

• פותח הנושא א77
  • פורסם בתאריך

א77

New member
לשרי סילבר ואביגדור שפיצר

בין אוצרותיי. ספר תקון שלמה, ונלוה אליו ספר שמלת בנימין מהרב בנימין שלמה זלמן שפיצר שליט"א, שומר משמרת הקודש במקהלת עם ה´ היראים פה עיר מלוכה וויען יצ"ו. בקיצור מוינה אוסטריה. הספר יצא לאור ע"י חתנו הרביוסף דובהכהן בשנת 1892 מעיון קל בספר, משתמע כי חתנו נקרא בשם יוסף דובער (דוב בער) הכהן כ"ץ (כהן צדק) בן הרב הגאון יום טוב ליפמאן כ"ץ זצוק"ל ממטיר (לא בדקתי איזו עיר היא זו) אז הספר המקורי עם חותמת מקורית של חתנו הנ"ל נמצא ברשותי. ואוליי מעיון מעמיק בספר ניתן לדלות עוד אי אלו פרטים כל טוב

שרי סילבר

Active member
תודה האמת היא שכרגע אני בבחינת "שאינו יודע לשאול". השפיצר היחיד שאני יודעת עליו הינו ליאו שפיצר, שנישא לדודתו של אבי, לונה ברד"ש. הוא עבד באחד המשרדים הממשלתיים בירושלים, לכן אני מניחה שהתגורר בירושלים. הוא עצמו היה חילוני, אך זה לא אומר כלום על משפחתו. אני אכן יודעת שמוצאו בוינה. בהמשך חי הזוג שפיצר ברמת-גן. אני כמובן אנסה להתעניין אצל קרובי אם מישהו יודע משהו על הענף הזה של המשפחה. אבל בכל מקרה - תודה!

א77

New member
אז מה

אני מכיר המון חילונים ממוצא דתי וחרדי. ובעצם כל החילוניים הם כאלה כמדומני. אבל לעניין, וודאי כבר קראת את כל מה שכתבתי לשפיצר אודות המשפחה. הוא גם חילוני. והוא זוכר בילדותו שביקר אצל אותה משפחה או בחנות הרהיטים שלהם. בכל אופן הם דתיים והוא לא. סביר להניח כי זה מאותו מוצא. אני צריך להראות את הספר למישהו מהמשפחה, אוליי מחר הוא יגיע אליי. הוא אמר לי שבירושלים יש רחוב על שם אחד מהרבנים לבית שפיצר, איני יודע את שם הרחוב. אבל אוליי מחר בערב בערך ב10.00 אפגשהו אצלי. בנתיים יום טוב

שרי סילבר

Active member
אז כלום, בעצם לא מפתיע... העניין הוא לא עצם ה-"דתי/חילוני". כל שורשי נכון לעכשיו דתיים וחלקם אפילו חרדים (כולל אפילו דורות עכשוויים, שנודע לי עליהם רק דרך סיפור השורשים הזה). העניין הוא שבמשפחתי אין ממש מי שיודע על בעלה של לונה שפיצר (דודתו של אבי), ליאו שפיצר, חוץ מהעובדה שהיה ממוצא אוסטרי. לזוג שפיצר לא היו ילדים, לכן אין דורות המשך, ולכן הידע פה הוא אפסי, והידע שאתה סיפקת בעצם לא אומר לי ולמשפחתי כלום. אבל כמובן שזה עשוי להיות רלוונטי, ואולי עוד יגיע הפתרון...תודה ולילה טוב.

למעלה