לשוחרי האינטליגנציה והפנימיות

אטיוד5

Active member
לשוחרי האינטליגנציה והפנימיות

פנימיות, לא של אופניים, ולא של בתי ספר עם אש"ל מלא. פנימיות בשורוק. (במחשב שלי בבית הניקוד לא עובד, בעבודה כן. יש הצעות?) ולגבי האינטליגנציה – לא מדובר ב"רגילה" - לא זאת שנהגנו, ברוב תמימותינו לקרוא לה אינטליגנציה או IQ. זאת שבזה לדרך ונשפטת לפי מעשים ותוצאות, פויה... פויה. זאת שהצליחה להנחית אותנו על הירח, לטעת בנו איות נכון בכיתה א', ולהעלות לנו את ממוצע משך החיים בדור אחד במאה האחרונה - חו"ח, לא זאת. מדובר כאן בבינה הריגשית, שהתפרצה לחיינו בסערה, כמו דת חדשה. איך אמר ירון לונדון על סקס – אופיום להמונים. אז ככה גם הריגשית – אספירין לאנושות, ובמיוחד, כמובן, מקודשת לחסרי ה"רגילה". (אוף, אני לא בעיניינים - לא אספירין. מה פתאום אספירין? היום הולך מזלות, כדורי בדולח, וגרגירי חיטה אורגניים. מה, לא שמעתם?). הרי לכולנו, כולם, כולם, יש בינה ריגשית, ואם חסר קצת תמיד אפשר להשלים - ללכת לסדנאות לפיתוח היצירתיות, להרחבת היכולת החברתית, לשיפור השרירים המנטליים, להאדרת האגו, ובעיקר לאהבה עצמית. אההה, אהבה עצמית, אההה. מומלץ פעמיים ביום. הפיתרון לכל בעיות האינטימיות. בקיצור, למה להלאות? מדובר באינטליגנציה הרגשית הזאת של הפנימיות. ================= ובכן, במיוחד בשבילנו, רבותי האינטימיים, הריגשיים, הבאתי פה משהו שיעסיק אותנו בפנימיות שלנו. הרי כ"כ השתכללנו בהכרת עצמנו, מחבבים אנו לנבור בתוככנו ולהבין, לגעת בקישקס הנפשיים שלנו, להתעסק ולעסוק בעצמנו ללא הרף, לדעת את עצמנו, לדלות כל יום עוד שביב תובנה מתוך מעיינות ישועותינו הפנימיים. כי רק מפנימיותינו נוכל לאהוב את עצמנו, כי רק בכוחות אהבת עצמנו נוכל גם לאהוב את זולתנו האנושיים ואת חיות ביתנו לרוב. אז הנה במשלוח מיוחד, special delivery כמו שאומרים בעגה החדשה, לנו ולבני ביתנו, ולכל הבאים בשערינו, לא פחות ולא יותר מאשר - חידה. נוכל להגות בה במו נפשותינו ונשמותינו. חידה די פשוטה. לא צריך כישרון. לא צריך שכל. לא צריך ריכוז. לא צריך סדר במחשבה. כל אלה יוק. מה שצריך, חבריי, זה אינטלגנציה רגשית ופנימיות מפותחת, והם בלבד, יביאו אותנו לפתור את החידה הזאת. והאמת, בכלל לא חשוב הפיתרון. העיקר הדרך. העיקר הכוונה. העיקר ההשתדלות. נשדל קצת את החידה, נמזמז אותה בכפות ידינו המשוחות בשמן פישתן, נאיר אותה באור נגוהות שרעפינו, והיא כבר תתרצה. אנחנו נראה לא-חשוב-למי מה-זה. ================= אומרים שמחבר החידה הזאת היה מיודענו, יהודי טוב גם אם גלותי, אלברט איינשטיין. (אתם יודעים, זה שפתר כמה תרגילים חסרי מעוף עם ה_IQ הרגיל שלו. תארו לכם לאילו גדולות היה מגיע לו השתמש גם ברגשית שלו.) אין לי, לבושתי, את הכלים הריגשיים לבדוק אם אכן נכון הייחוס האיינשטני. מצטער, אויה לי, גדלתי בבית אולפנא של IQ רגיל. אבל זה מה שנטען באימייל שבו הגיעה אלי החידה. ================= ברי לי, שאחרי הקדמה שכזאת, צינית, מנוכרת, מתנשאת, ביקורתית ואיכסה-אית, אף לא אחד מהספוגים באהבה עצמית ופנימיות שופעת ינסה לברר אם יש בו, בגופו, בנפשו, את תעצומות הבינה הריגשית הדרושים לפתרון החידה. נכון שכבר השתבללתם? האמת? נכון? אבל מצד שני, היכנסו נא אל פנימיותכם וחישבו - ומותר גם להעזר באורים ותומים, גבישי עופרת יצוקה והורוסקופ השבוע – אם היה ותצליחו - ואין ספק שבכל אחד מאיתנו טמונה התבונה הרגשית הקוסמית כדי להצליח בכל אשר ניפנה - הרי שמזומנת לכם הארה נפטונית ואורגזמה ריגשית, שכמותה לא חוויתם מזמן-מזמן. זאת גם הזדמנות פז להוכיח לעצמכם שאינטליגנצית IQ זה סתם חרטא-ברטא, כי הן תפתרו את החידה הזאת בצ'יק בהארה של רגע, בתובנה שתצוץ לכם אחרי שינון שתיים-שלש מאנטרות בקצב הגלים בזמן הגיאות, בכח המחשבה שאתם אוהבים את עצמכם, בהשתכנעות עמוקה ויסודית שאין כמוכם. כמו שנאמר - אין דבר העומד בפני הרצון – אין דבר בלתי מושג - you can do it. ================= והנה כתב החידה: ישנם חמישה בתים בשורה בחמישה צבעים שונים. בכל בית גר אדם בעל לאום שונה. כל אחד מהדיירים שותה משקה שונה, מעשן סיגריות שונות ומגדל חיות מסוג שונה. אין שני דיירים שמחזיקים אותה חיה, שותים אותו משקה, או מעשנים אותו סוג סיגריות. השאלה הנשאלת: מי מחזיק דגים? רמזים : 1 הבריטי גר בבית האדום 2 הדני שותה תה 3 השוודי מגדל כלבים 4 הבית הירוק נמצא משמאל לבית הלבן 5 הדייר בבית הירוק שותה קפה 6 האיש שמעשן "פול מל" מגדל ציפורים 7 הדייר בבית הצהוב מעשן "דנהיל" 8 הדייר בבית האמצעי שותה חלב 9 הנורווגי גר בבית הקיצוני ביותר 10 הדייר שמעשן "בלנד" גר לייד הדייר שמגדל חתולים 11 הדייר שמגדל סוסים גר ליד זה שמעשן "דנהיל" 12 הדייר שמעשן "בלו מסטר" שותה בירה 13 הגרמני מעשן "פרינס" 14 הנורווגי גר צמוד לבית הכחול 15 לדייר שמעשן "בלנד" יש שכן ששותה מים [בהצלחה, ולזוכים המאושרים שתי ליטראות פנימיות במבצע]

את החידה הזאת נתנו לנו כשהיינו

בכיתה ו'. אבל האמת אני לא זוכרת את התשובה מאז. אפשר כבר לגלות? . . . טוב רק מי שלא רוצה לבד . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . הוא גר בבית הירוק... היתר תעשו לבד... .

אטיוד5

Active member
כולי השתאות מתבונתך הרגשית

התשובה הזאת הופיעה בהורוסקופ היומי או החודשי שלך? או ששלפת אותה מהכרה עצמית עמוקה? לא משנה, באמת שלא. העיקר שאני אוהב אותך. (אחרי שהשתלמתי בזן לבעלי תשובה והארלי דייוידסון, ולפני קורס מבוא בשיאצו לצדיקים).
ועוד אחת.

בכיתה ו' פתרתי בעזרת השכל הישר

- אז עוד היה לי. אתמול נזקקתי לרבע שעה מדיטציה + גבישי קריסטל ספונים בכל יד, ובהחלט עזרה גם האהבה העצמית, שעדיין מתגבשת לאיטה.....

אני ענת

New member
נכון

לא זוכרת אם זה היה בכיתה ו' בדיוק אבל בהחלט מוכר וחביב שמחתי להזכר בה שוב

אורגזמה רגשית..

ג ר מ נ י מחזיק יש לך מזל שהצלחתי אחרת הייתי מחפשת אורגזמה אחרת לקראת שינה

גמני תורמת

לאורגזמה מנטאלית מבחן אישיות, אומרים שזה עובד מצ"ב קובץ POWER POINT, אחרי הפעלת הקובץ תפעילו הצגת שקופיות אחרת הקישורים לא עובדים

ליידילי

New member
מה השירה הזו

לך? חידה זו שאבה אליה את כל תשומת ליבי. ועד שלא אשוב ואעיין ואדקדק בה, לא אוסיף. מלבד תגובית אחת שצצה לה אי משם : "מחזיק" דגים ? - זה הקצב...או, מן הסתם, מגדל החתולים, שמחזיק את הדגים ... בפריזר...

הציניות.

הציניות דווקא מובנת לי מאד, אם כי איני רואה כל התנשאות בדבריך. אין כל רע במעט רוחניות, הכרה עצמית עמוקה, אהבה עצמית, מה שנקרא אינטליגנציה ריגשית. הבעיה מתחילה כאשר המכורים לעניין, שבחרו בדרך הזו כדרך חיים, יושבים ומכינים מצגות ממצגות שונות, כותבים "מאמרים", מנתחים מצבים לפי ראות עינהם, ומפיצים את זה ברשת, בלווית מילות שיכנוע ובהתנשאות מה על אלה שלא בחרו באותה דרך. לעיתים זה מזכיר לי את סוגדי הבבא סאלי מצד אחד, ומצד שני, גרוע יותר - את כת המחזירים בתשובה בתקופת הזוהר שלהם.

למעלה