לקרוא ולא להאמין

לקרוא ולא להאמין../images/Emo31.gif

לקרוא את מעשי הצבא הפוליטי--ולא להאמין!! בושה וחרפה! צה''ל לקיבוצים: עיזרו לפלשתינים במסיק ליד ההתנחלויות צה"ל פנה לפעילי הקיבוצים וארגוני השמאל, להגן על הערבים המוסקים זיתים סמוך לישובים יהודיים. זאת, למרות שבעבר שימשו המטעים, דרכי הסתננות של מחבלים לישובים למטרות רצח, וכן שימשו לתצפיות לאיסוף מודיעיני צה"ל פנה בשבועות האחרונים לפעילים בקיבוצים ובארגוני השמאל, בבקשה שיבואו להגן על הערבים המוסקים זיתים סמוך לישובים יהודיים. זאת, למרות שבעבר שימשו מטעי הזיתים, דרכי הסתננות של מחבלים לתוך הישובים למטרות רצח, וכן שימשו המטעים את ערביי הסביבה, לתצפיות לאיסוף מודיעיני. בעקבות אירועי רצח אלו, ניסו בעבר תושבים יהודיים במספר ישובים, למנוע מערביי הסביבה להתקרב יתר על המידה לקרבת הישובים, תוך תואנה של מסיק זיתים. בשנים האחרונות, צה"ל והמשטרה מאבטחים את המוסקים הערבים, ע"מ לאפשר להם להתקרב לבתי הישובים היהודיים, ללא הפרעה. עתה מתברר כי צה"ל פנה לעזרת קיבוצים וארגוני השמאל בבקשה שיסייעו לערבים למסוק את הזיתים, וכן יתלוננו על תושבים יהודיים אם אלו יפריעו למוסקים להתקרב לבתי הישובים. באתר אגף המשימות של התנועה הקיבוצית מתפרסם הבוקר כי "על פי פניית הפלשתינאים, אירגוני השמאל והצבא נענינו כמו כל שנה לסיוע במספר תחומים בביצוע מסיק הזיתים: זאת על ידי הקמת מערכת אירגונית משותפת באחריות הצבא אשר מגדירה את שטחי המסיק, לוח זמנים, דרכי אבטחת המוסקים, ונוהל קבלת אישורים לפתיחת שערים על גדר ההפרדה. לשם כך נפגשנו לפני שבועיים עם ראש המינהל האזרחי וקציניו, עם נציגי משרד המשפטים ואירגוני השמאל המסייעים למסיק ובעיקר עם נציגי הפלשתינאים לארגון העבודה". יואל מהרשק, מרכז אגף המשימות של הקיבוצים מספר כי הם פעילים בשני תחומים עיקריים: קשר ישיר ומהיר עם צה"ל ברמת נפות שכם, רמאלה, טול כרם, יריחו ועוד על מנת להבטיח את בטחון המוסקים ולהערך במקרה של בעיות, וכן סיוע לקבוצות מהקיבוצים ותנועות הנוער שמוכנות לקחת חלק במסיק הזיתים. דובר צה"ל אמר בתגובה כי לא הוא פנה לקיבוצי השמאל אלא גופי השמאל הם שיזמו את הפניה, ולא לצה"ל אלא למינהל האזרחי. דובר המינהל האזרחי אדם אבידן אמר הבוקר בתגובה לערוץ 7, כי בעקבות עתירה לבג"ץ נדרש המינהל האזרחי לתאם פעולות אלו עם גופי השמאל והקיבוצים, לבקשתם. לדבריו, בשנים האחרונות, היתה הפעילות לא מוסדרת, אולם השנה, בעקבות החלטת בג"ץ, אושר התיאום בין המינהל האזרחי לבין ארגונים אלו. מרכז "אגף המשימות" בתנועה הקיבוצית יואל מהרשק, אמר הבוקר לכתב ערוץ 7 יגאל אמיתי כי הוא אשר פנה למינהל האזרחי, נפגש עם מפקדיו, ובעקבות פגישות אלו, קיבלו מפקדי מפקדות התיאום והקישור (מת"ק), הוראה ליצור עימו קשר ולתאם איתו את הגעת במתנדבים מהקיבוצים המסייעים לפלשתינאים. לדבריו, ביום ראשון ו' בתשרי בבוקר, נפגש ביוזמתו עם מפקד המינהל האזרחי תא"ל כאמל, ויחד עימו סא"ל איציק קצין האג"ם של המינהל. באותה פגישה סוכם על שיתוף פעולה בין שני הגורמים, וכי הקיבוצים יקבלו את תוכנית העבודה ולוח הזמנים של המינהל בעניין המסיק. באותו יום, בצהריים, נפגש מהרשק גם עם נציגי משרד המשפטים, ביוזמתם, באותו עניין. לדברי מהרשק באותה פגישה השתתף גם קצין האג"ם של פיקוד מרכז. מהרשק ציין בשיחתו עם כתבינו, כי "הפלשתינאים צריכים את כוח האדם שלנו, כיוון שהם רעבים, והמחבלים פוגעים בניידות שלהם. אנחנו בסך-הכול דואגים להם לאוכל, וזו חובתינו כבני אנוש. אינני מנהל כאן מאבק פוליטי, ולא מאבק נגד הכבוש. מאבק זה צריך להעשות בדרכים פוליטיות. אני גאה בשיתוף הפעולה עם צה"ל. היו בעבר פרובוקציות של השמאל הקיצוני ושל הימין הקיצוני, ואני בא בס"כ לסייע לפלשתינאים הרעבים, כי אני איש הומני". מהרשק הדגיש כי הוא תומך בתוכנית אלון, וכי "הרבנים שלי הם טרומפלדור ויצחק שדה". יצויין כי ארגוני השמאל הקיצוני אכן מתארגנים להצטרף מחר, בשבת, לערבי הכפר סאלם שליד שכם, המתכוונים להתקרב לבתי השכונה החקלאית "גבעת סקאלי", באלון מורה. הבוקר הופצה לפעילי השמאל הודעה דחופה ברשת האינטרנט, ובה נאמר בזו הלשון: "לבקשה דחופה של תושבי הכפר סאלם אנו משנים את ייעוד הפעולה. מחר שבת, 22.10.05, תושבי הכפר החליטו למסוק באזור הכי קשה ליד חוות סקאלי הסמוכה לאלון מורה. לפיכך נקיים מחר במקום מסיק זיתים. עונת המסיק החלה בתחילת החודש בקצב איטי בגלל צום הרמאדן. לאחר כשלונם של המתנחלים לקנות את דעת הציבור כנגד ההנתקות מעזה,הם עסוקים עתה בלבצר את מעמדם ברחבי הגדה המערבית. הפלסטינים הם האוביקט האולטימטיבי לפרוק את תסכוליהם ויחד עם זאת לנהל מערכה של הפחדות והתנכלויות. ביום ראשון, 16.10, מתנחלים פשטו על כרם זיתים של הכפר סאלם, בנפת שכם הציתו את הכרם, התוצאה כ 500 עצי זית נשרפו. ביום רביעי, 19.10, שוב פשטו מתנחלים על כרם הזיתים של הכפר וגדעו,לפי הערכה,לא פחות מ-250 עצים. על מעשים אלו לא נעבור לסדר היום ללא תגובה". פעילי השמאל מארגנים לפעילות זו הסעות מחר בבוקר, מתחנת הרכבת בתל אביב ומכפר קאסם. יצויין, כי רק בעונת המסיק הקודמת, בדיוק לפני שנה, ניצלו ערבים מאותו איזור את אבטחת צה"ל אותם, ואת נוכחות אנשי השמאל, וחדרו לישוב יצהר. מחבל, ששירת כשוטר פלשתינאי, הגיע עד לבית משפחת אלברט, בשכונת יצהר-דרום, וכשהבחינה בו בעלת הבית, היא הזעיקה את בעלה, שהצליח להבריח אותו מתוך הבית, באיומי נשק. הבעל, רדף אחרי המחבל והצליח לחסלו. צה"ל והמשטרה החרימו אז את נשקו של הבעל, בתואנה כי יש לחקור את האירוע, ועד היום טרם הוחזר לו הנשק.

Mesarim

Member
ותבין טוב טוב מדוע ...

"ביום ראשון, 16.10, מתנחלים פשטו על כרם זיתים של הכפר סאלם, בנפת שכם הציתו את הכרם, התוצאה כ 500 עצי זית נשרפו. ביום רביעי, 19.10, שוב פשטו מתנחלים על כרם הזיתים של הכפר וגדעו,לפי הערכה,לא פחות מ-250 עצים"

אייך אתה יודע שזה מתננחלים?

יש הבדל בין חשד לאשמה אף מתנחל לא נעצר בינתיים בנושא הזה כל כך מרגיז שמאמינים לערבים יותר מאשא ליהודים.

meggie

New member
אוהבי ממי ,,,, צריך להתקנא במסרים

צריך להתקנא באיש שקם לו ומחרף נפשו למען הצדק ... והצדק ? תלוי בעיני המתבונן אמה מה ? כתוב צדק צדק תרדוף >>> ויש שרודפים אחרי הזנב של עצמם
אני הייתי מתה לפגוש בצדיקים כמו מסרים בצד של השכנים שלנו... הייתי מתה לפגוש צדיקים כאלה שעומדים כמו המטיפים בשער וצורחים כי הטרור אינה דרך להלחם
הייתי מתה לפגוש צדיקים כאלה שעומדים כמו המטיפים בשער ומתריעים כי >>> "ככה לא בונים חומה" או "תנו צ'אנס לשלום" או משהווווווווווו אבל כזה שיעשה טוב ליהודים ולא רק לפלסתינאים. כזה מישו שיעמוד ויצליף בלי חשש "שיורידו" אותו שמה ... כזה מישו שימצא סיבה להגיד "אבל..." אחרי עקירת נטוע כפי שיש מישו שמוצא סיבה תמיד להגיד "אבל..." אחרי פיגוע וטבח ביהודים החק שמייח ? אולי העיקר שלא שכחנו עדיין לברך ולהתברך ברוך הוא ברוך שנתן תורה לעמו ואמרו >>>>>>>>>>>>> א מ ן להזיק לא מזיק

Mesarim

Member
צא, צא מהבועה שלך

עקרו ועוקרים היכו ומכים מכים בילדים ומבוגרים ואף רצחו כמו אחרון המחבלים הניקלים חלק מהמתנחלים - עם אדונים לא דבר חדש, וכל מי שעושה מילואים - לפחות באזור חברון - יודע כי יש מספר ילדים פלשתינאים המקבלים ליווי צמוד של ג'יפ צה"לי בדרכם לבית הספר, עקב התנכלויות של המתנחלים, כן ממש כך. מעבר לכך: קרא את מה שאתה כתבת: "לדבריו, בשנים האחרונות, היתה הפעילות לא מוסדרת, אולם השנה, בעקבות החלטת בג"ץ, אושר התיאום בין המינהל האזרחי לבין ארגונים אלו." אני מבין כי בג"צ אינו תמיד סמכות ראויה בעיניי חלק מהכותבים כאן, אבל מה לעשות ? עדיין, בג"צ זה בג"צ, וגם לפלשתינאי מותר למסוק את הזיתים שלו, שיהיה לו אוכל לילדים שלו. זה שישראל כבשה את הגדה ב 1967 לא סותר את העובדה שילדים צריכים לאכול פעם פעמיים ביום.

bluestar 777

New member
לקרוא ולהאמין!

כפי שכבר אמרתי וחזרתי ואמרתי, צה"ל הפך לכוח המגן של הפלסטינים... לא פלא שצבא שגירש אלפי יהודים ברשעות ואכזריות ימצא לנכון להתגייס להגן על מחבלים פלסטינים שמנצלים את המסיק לתצפת על יישובים יהודיים כדי להיטיב לטבוח ביושביהם... אין לנו צורך בצבא הפלסטיני, מה שהם לא הצליחו במשך עשרות שנות טירור, הצליח צבא ההגנה לישראל כביכול לבצע...

bluestar 777

New member
אני מסתדר לבד

אנחנו מתגוננים עצמאית, הצבא מופיע אצלנו בד"כ כשאנו מגיבים בכח נגד הפורעים - ידידייך הערבים.. הם מנסים להילחם בנו.. אל תבלבלי לי את המח על חיי חיילים שמופקרים, אצלנו הם מפקירים אותנו.

אבנר ג

Well-known member
יפה מאד...סוף סוף מבין הצבא

שהישראלים האמיתיים נמצאים בצד שמאל של המפה, ולא אצל הבריונים, הגזלנים, אוכלי החינם, ממיתי עצי הזית והגפנים, מפזרי הרעל בשדות, ומוסקי הזיתים לא להם...בני עוולה שעושים כל זאת תוך גלגול עיניהם לשמים ואמירת "סלח לנו אבינו כי חטאנו"... הגיע הזמן שיתחילו גם לסלק את כל הללו כשם שסילקו את אוכלי החינם של עזה ודרי וילות החינם שלה...

למעלה