לקראת החורף כול אם בישראל

אשור

New member
לקראת החורף כול אם בישראל

הייתה מזהירה את ילדיה בפני הנורא מכולם "רוח פרצים," . וכאן לא משנה המוצא. גם בעיר וגם בכפר.

מה שרוח פרצים יכולה לעשות לילדים

אפילו אבו ג´ילדה, והמכשפל´ה הזקנה לא יוכלו לעשות. רוח פרצים זה איום ונורא ובחיים לא הבנתי מה זה אבל זה נשמע נורא מפחיד ותמיד צריך להישמר ולהיזהר זה בטח יותר גרוע מרוח רפאים אפילו.

שקדי

New member
הרבה יותר נורא זה............... ../images/Emo5.gif

לשתות מים אחרי ענבים

גל-עמית

New member
"רוח פרצים"..........

בילדותי (ועד גיל 5...) דברו גרמנית בבית ולרוח פרצים, קראו (כמו באידיש..): "צוק" -TZUKE...והאזהרה הייתה: ".....שלא תחטוף א-צוק..."... ומה לא עשו כדי שלא נחטוף.......שלא נדע...ישנו עם גרביים וחלון סגור....ולבנות הציעו שלא לישון בפיסוק.....
.....סתאאאאאאאאאם....

זהבוש

New member
ואנחנו קמנו הבוקר ../images/Emo65.gif ../images/Emo65.gif ../images/Emo57.gif ../images/Emo65.gif ../images/Emo65.gif ../images/Emo65.gif

רטוב, אחרי גשם חזק, שירד כל הלילה, ממש חורף, בהבדל אחד הגשם בערך בסביבות הצהרים נעלם, ויוצאת שמש חמה ונעימה. וזה המזג האויר הכי כפי שיש פה בנירובי, כל השנה כמעט אותו דבר, מזג אויר מקסים, יכול להיול כל הלילה גשם, ובבוקר אחרי השעה 10 11, השמש מיד מתחילה לזרוח, השמיים מתבהרים, וממש נעים, והדבר הכי חשוב, זה שאין לחות אבל כמובן זה רק בנירובי לא בכל קניה. ואם כל זה אני מחכה כבר להיות בארץ, ובקשר לרוח הפרצים אימי היתה אומרת בתרגום מפולנית שהרוח כבר סוחפת את הצואר צריך מיד לסגור צד אחד של הבית. כי אחרת נעוף.

נתיבה

New member
נאירובי תחסוך לעצמך ת´תיקון כאילו..

שהיינו חושבים אחרת.שכן כל עוד יודעים ל´גיד אלצהיימר..סימן ש..עדיין לא לגמרי..עבר זמננו.

רק מלדבר על רוחות פרצים-

הצטננתי באמת. ואני מנצחת את השפן הקטן בכל תחרות עיטושין . (שכמובן הוא ארנב ולא שפןאבל מי שם לב לפרטים?). מודה ומתוודה על כל חטאי החל בגרביים, החלון והפישוק אבל כתוב מודה ועוזב ירוחם ועלי מרחמת רק חבילה ענקית של ממחטות נייר

magy

New member
צוק בשוויץ......באמת הייתה שם רוח

פרצים ביותר........הייתי בטוחה שאתה מקביל לאירוע שהיה שם.

למעלה