לקראת החגים

לקראת החגים

איך ציינתם את החגים בחו"ל?
למה אתם הכי מתגעגעים (בחו"ל או בארץ, תלוי איפה אתם היום
)

בכל השנים כשחגגנו בביתנו בארה"ב התגעגעתי מאד לאוירת החג ולערבי החג המשפחתיים שלנו, ורק עכשיו כשחזרנו ארצה פתאום הבנתי, שככה בשקט בשקט בלי לשים לב, יצרנו לנו שם משפחה ומסורת. כנראה שהיינו צריכים לחזור לארץ ולמשפחה כדי להבין שגם שם היה לנו בית. בעצם המסורת שהילדים מכירים היא אותה מסורת של החיים בחו"ל (את ההארה הזאת קיבלתי מבתי, שבפסח סיפרה לי כמה היא מתגעגעת לזה שבכל ערב חג היינו פותחים את המפת נייר הלבנה שקנינו בקוסטקו ומקשטים אותה מסביב כדי שתראה חגיגית
, בדיוק הדברים הקטנים שעושים מסורת למסורת. ) אז עכשיו אנחנו בונים את המסורת החדשה שלנו שכוללת הרבה ארוחות חג עם הרבה משפחה
(לכל מקום יש את הייתרון שלוֹ)

אז איך זה אצלכם?

חג שמח ושנה טובה

לכל יושבי הפורום,מאחלת לכם שבשנה הבאה תיהיו בדיוק איפה שאתם רוצים להיות
מסופקים,מאושרים ובריאים.

Philip Jr

New member
אשתי ואני מאד שונים בנושא הזה

אני גדלתי בישראל כאשר רוב משפחתי (פרטי להוריי ואחותי) באנגליה וארה"ב. אשתי גדלה עם המון משפחה באזור, סבים וסבתות וסמורת של ערבי חג משפחתיים. אני אתאיסט קיצוני למדי, ומסתייג מכל מיני מנהגים ומסורות, ולה יותר חשוב לשמר אותם. כרגע בארה"ב, וכמובן שזה בשילוב עם ההבדלים האלו ביננו יותר לא מעט קשיים.. אני לא מתגעגע ספציפית לחגים והמסורת, והיא מאד.

בכל מקרה עבור אלו מכם שחזרתם / בארץ - שמח בשבילכם, והמשך חגים שמחים וחופשות מהנות עם המשפחה!

למעלה