לקקנית קטנה....

Princess23

New member
לקקנית קטנה....

גושי שלי מלקקת כל דבר שזז- את הרצפה, הכסאות וגם אותנו... זה נורמלי? דבר שני, מאז שקיבלתי אותה היא מתעטשת ולקחתי אותה לוטרינר שנתן לה רספרים לשבוע ולמרות זאת היא ממשיכה להתעטש. היום שמתי לב שיש לה גם נזלת... מה זה יכול להיות כבר? יש מצב שזו אלרגיה? היא נראת בריאה לחלוטין, אוכלת כמו שצריך, הצואה שלה בסדר, לא צריכה להיות לה בעיה בריאותית... תודה למי שיעזור :)
 

zulli

New member
אם ניא קיבלה אנטיביוטיקה

אז היא בפירוש לא בריאה. אם הייתה החמרה במצב או שלא היה שינוי לאחר 3 ימים מתחילת האנטיביוטיקה יש צורך לחזור לוטרינר. בחיות קטנות מומלץ גם להיות במעקב יומיומי טלפוני עם הוטרינר. אני רוצה להדגיש - חשוב לקחת את המכרסמים והארנבונים לוטרינרים המומחים לחיות אקזוטיות! אם אין כאלה באזורכם חפשו וטרינר שמבין היטב בסוג בע"ח שברשותכם. וטרינריה של כלבים וחתולים שונה לחלוטין מוטרינריה של ארנבונים ומכרסמים! הסימנים הקלינים שונים, הטמפ' שונות, והטיפול שונה!!!
 

Princess23

New member
עבר חודש מאז האנטיביוטיקה...

ולא היתה החמרה במצב אבל גם לא היה שיפור. בגלל שהיא פעילה כתמיד, אוכלת שותה והצואה שלה בסדר חשבתי שזו בטח אלרגיה... אבל אם את אומרת שאני חייבת לבדוק את זה שוב אני אפנה מחר שוב לוטרינר. יש מצב שזו אלרגיה? ואם כן מה עושים עם דבר כזה? זה קורה בעיקר כשהיא משוחררת במרפסת... אבל אנחנו מנקים את המרפסת כל יום, ככה שזה לא ליכלוך...
 

zulli

New member
תבדקי טוב טוב את האוזניים

את האף ואת כפות הרגליים. התעטשות עם נזלת היא לא סממן בריא כל כך. אנרבון לא אמור לקבל אלרגיות, אלא אם האויר מלא באבק והרוח חזקה. המעבר מהסביבה הביתית למרפסת הפתוחה עלול לגרום לסוג של גרב באוזניים (שונה מגרב רגיל) בכל אופן מומלץ שוטרינר יסתכל עליה.
 

Princess23

New member
אממממ

המרפסת לא פתוחה, היא סגורה לגמרי במיוחד כשאני משחררת אותה. הוטרינר בדק אם יש לה גרבת ואמר שלא, זה היה לפני שהוא נתן את האנטיביוטיקה. והאוזניים שלה נראות בסדר, אין שומדבר חריג... אני אפנה שוב לוטרינר... /: תודה :)
 

טוטס

New member
היא אוכלת ממש כרגיל? אין הפחתה בכמות המזון?

אם היא אוכלת כרגיל, אז הפרשות מהאף יכולות להיות מחלה בשם snuffels שדי נפוצה אצל ארנבונים. מה שגורם להתפרצות של המחלה זה מצב לחץ או החלשות של המערכת החיסונית. הטיפול הוא אנטיביוטיקה שמותאמת לבעיה. בכל מקרה - לא להזניח, חשוב לברר את הגורם. התעטשות לבד עוד הייתי אומרת שזה אולי אבק (למרות שגם אז, חלקיק יכול להיכנס לה לדרכי הנשימה וזה לא טוב), אבל ברגע שיש הפרשה זה לא סימן שפיר בכלל אצל ארנבונים. זה לא כמו אצל בני אדם. החלמה מהירה לקטנה
 

Princess23

New member
טוטס,

היא אוכלת כרגיל ואין ושם שינוי בעניין האוכל והשתייה... היא רצה ומשחקת כמו תמיד, קשה לי להאמין שהיא באמת חולה.... תודה לכולכם על העזרה, אני אפנה מחר לוטרינר שוב.... והנה תמונה של הקטנטנה שלי בפוזה סקסית :)
 

טוטס

New member
שוב- צינון אצל ארנבון זה לא דבר תקין ו"שגרתי"

כמו אצל בני אדם, אם היא הייתה מתעטשת אחת לחודש הייתי אומרת מילא, אבל באופן יומי + הפרשה מהאף, זה כבר ממש ממש לא תקין, וחשוב להבין זאת...זה כמו שאצל אדם שלשול זה לא דבר נורא בכלל, ואילו אצל ארנבון זה יכול תוך שעתיים שלוש להוביל למוות. מחלה זה לאו דווקא עניין של חיים או מוות, אבל זה בהחלט משהו שצריך לטפל בו כדי שלא יתפשט.
 

pRimaVeriTaVIV

New member
בקשר לליקוק-זה אכן נורמלי../images/Emo121.gif

בקשר לעיטושים כבר ענו לך.
 
למעלה