לקום בלילה

talinana

New member
לקום בלילה

אני אם חד הורית, וקמה לילד בלילות בעצמי מגיל 0. אני גם עובדת, ולאחר הלידה הייתי צריכה לחזור ללימודים, חזרתי ללימודים 3 שבועות לאחר הניתוח הקיסרי שעבדתי, גם להרצאות שהיו בשעה 8 בבוקר (אמנם רק יומיים בשבוע למשך חודש, אבל עדיין). בנוסף הייתי צריכה להתאושש אחרי לידה וניתוח לא קל בכלל. בני בן שנתיים וחודשיים ועדיין קם בלילות , אני ניגשת אליו כמה שצריך גם אם למחרת אני צריכה להיות בעבודה בשעה 7:30. לדעתי גם האבא צריך ואפילו חייב לקום בלילה לתינוק. האמא היתה בהריון, עברה את הלידה, אמורה לחזור לעבודה כאילו כלום תוך 12 שבועות, המינימום שהאבא יכול לעשות זה לקום בלילות... גבר צעיר ובריא, שלא עבר את החוויה של ההריון והילדה, שהיא לכל הדיעות אינה קלה בכלל, יכול בהחלט לקום בלילה לתת בקבוק לתינוק שלו. זה לא אמור להיות תפקידה הבלעדי של אישה מותשת מהריון, לידה והורמונים. הוא עובד מחוץ לבית? גם אני עובדת ועדיין קמה בלילה (הבן שלי בן שנתיים וחצי ועדיין מתעורר לפעמים. הוא אכל בקבוק בלילה על גיל שנה וחצי!)... הגבר אמנם עובד מחוץ לבית, אבל לשבת בבית עם תינוק קטן כל היום זו עבודה קשה הרבה הרבה יותר, במיוחד אם את מניקה ושואבת. זה רצוי שגם האבא יקום? בהחלט. תגידי לבעלך שהוא צריך להפנים את זה שיש לו ילד האם זה מצוי? יש כאן שירשור שלם על זה. כנראה שלא... לדעתי, חוסר הוגנות בחלוקת הנטל היא שגורמת להרס של תא משפחתי.

למעלה