"לצורך תשלום דיבידנד: פרטנר תנפיק אג"ח"

מצב
הנושא נעול.

מרטריקס

New member

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000515255&fid=585 רק לי זה ניראה הזוי? במיוחד לאור מה שהלך פה עד לפני כמה חודשים?

yossi alef

New member
מדובר בצעד הכרחי

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000515255&fid=585 רק לי זה ניראה הזוי? במיוחד לאור מה שהלך פה עד לפני כמה חודשים?
מדובר בצעד הכרחי
בן דב צריך דיבידנד של 1 מיליארד ברבעון הראשון של 2010 (גם הצורך בסכום הזה לא ברור). פרטנר הצליחה להוציא דו"ח פחות טוב מבעבר ומהצפי. מכיוון שהחברה לא מרוויחה סכום כזה וצריכה לשרת בנוסף לדיבידנד עוד כספים אז יוצאים להנפקה נוספת של מאות מיליונים. אני חושב שהגיעה העת לבצע הורדת דירוג בפרטנר. נראה לי שמ-AA - הם יכולים לרדת ל-A+. כרגע הדבר הכי חצוף שבן דב ביצע זה הדיבידנד שחולק בסקיילקס לאחר הנפקת האג"חים שם. אבל הוא בעל השליטה ומותר לו לעשות הכל. רק שאלוביץ לא יעשה מבזק אותו הדבר.

yossi alef

New member
בנוסף פרטנר אגח א' מתחיל פידיון

מדובר בצעד הכרחי
בן דב צריך דיבידנד של 1 מיליארד ברבעון הראשון של 2010 (גם הצורך בסכום הזה לא ברור). פרטנר הצליחה להוציא דו"ח פחות טוב מבעבר ומהצפי. מכיוון שהחברה לא מרוויחה סכום כזה וצריכה לשרת בנוסף לדיבידנד עוד כספים אז יוצאים להנפקה נוספת של מאות מיליונים. אני חושב שהגיעה העת לבצע הורדת דירוג בפרטנר. נראה לי שמ-AA - הם יכולים לרדת ל-A+. כרגע הדבר הכי חצוף שבן דב ביצע זה הדיבידנד שחולק בסקיילקס לאחר הנפקת האג"חים שם. אבל הוא בעל השליטה ומותר לו לעשות הכל. רק שאלוביץ לא יעשה מבזק אותו הדבר.
כרגע כ-225 מיליון ש"ח תשלום כל רבעון צמוד למדד.

y360a

New member
אבסורד לחלוטין - הנפקת אגח כדי לשלם דיבידנד..

כרגע כ-225 מיליון ש"ח תשלום כל רבעון צמוד למדד.
אבסורד לחלוטין - הנפקת אגח כדי לשלם דיבידנד..

yules

New member
מינפו עצמם לדעת

מינפו עצמם לדעת
הבור מתחיל להחפר. ההיפי הזה עוד יגרור את אורנג' לפח המחזור.

gkeidar

New member
כור עומדת לשלם דיבידנד שמן בתחילת החודש הבא

כור עומדת לשלם דיבידנד שמן בתחילת החודש הבא
יום האקס לזכאות ביום שני הקרוב ה-23 לנובמבר התשלום ב-7 לדצמבר רכשתי השבוע ומתכוון להחזיק לתוך השנה הבאה

שיר ורד

New member
מאוד הגיוני

מאוד הגיוני
בן דב קנה חלק ניכר מפרטנר בכסף שאין לו. לכן, עכשיו הוא צריך לשתף אחרים בהרפתקה. המטרה שלו היא כמובן להתחלק בשותפות כך שהאחרים יקחו בעיקר את הסיכון והוא יקח בעיקר את הסיכוי. מה עושים, ראשית משתפים בסיכון ובסיכוי את בעלי המניות של סקיילאקס (ובעקיפין גם של סאני). שנית משתפים בסיכון את המוסדיים שקונים בכמויות אגח של סקיילקס. רמת השותפות שלהם בסיכון נמוכה (יש ביטחונות בדמות מניות פרטנר) אך כמובן שגם רמת השותפות בסיכוי נמוכה (הם מקבלים רק ריבית), מחזיקי אגח 1 משתתפים פעילים יותר גם בסיכוי. אבל התוצאה היא שעכשיו הסיכון של בלי המניות גדל (הרי המינוף עלה) ביחד עם הסיכוי. אז מה עושים מגלגלים את הסיכון הלאה לפרטנר עצמה. מחזיקי המניה יקבלו כסף מזומן תמורת הגדלת הסיכון, המוסדיים יקנו עוד אגחים (שוב בסיכון נמוך , פרטנר עדיין חברה רווחית ויציבה) ויקבלו קצת ריבית. ועכשיו מה יקרה למחזיקים בסקיילקס? בעלי המניות מרוויחים, יוחזר חלק מהחוב והמינוף ירד, כך שהסיכון יורד , אך הסיכוי נשאר אותו דבר. (בסוף הסיפור ,כ 5 שנים, עדיין מתכנן בן דב שסקיילקס תחזיק את כל מניות פרטנר חופשיות משעבוד וללא חובות). אבל, יש עוד מישהו שהגדיל סיכון, ואלו מחזיקי האגח של סקיילקס, אומנם חלק מהחוב יפרע בקרוב בדיבידנדים שתחלק פרטנר, אבל עכשיו המניות המשועבדות שוות הרבה פחות (גם אם זה לא יתבטא במלואו בשווי השוק).. שער המניה יפחת בהתאם לדיבידנד שחולק, וזה עדיין סביר אם הדיבידנד שימש לפרעיון חלק מהחוב לאגחים, אבל במקבביל המינוף של פרטנר עלה ולכן היבטחונות שווים פחות (כמו שקרה לבנקים שהלוו לממרונד עם ביטחונות בדמות מניות של אפרקיה). אז מה התוצאה הסופית בן דב -קנה שליטה בפרטנר - עם סיכון מזערי (חלקו בסקיילקס בטרם העסקה). שותפים שווים לבן דב מחזיקי מניות סקיילאקס וסאני. שותפים חלקיים בסיכון וגם קצת בסיכוי - מחזיקי אגח סקיילאקס ופרטנר שותפים נוספים בעיקר בסיכון- מחזיקי מניית פרטנר. ועכשיו יגיע השלב הבא שיתוף עובדי פרטנר והציבור בסיכון ובסיכוי. אני לא אתפלא אם הנהלת פרטנר תודיע על קיצוץ בשכר העובדים ומתן פיצוי בדמות אופציות למניות החברה. ציבור משתמשי רשת פרטנר, יאלץ להשתתף בעל כורחו כאשר החברה תעלה תעריפים ותציע תמורת זאת שירותים משופרים (רק לפני מספר חודשים היה כבר תרגיל כזה כשהעלו את מחיר חבילת האינטרנט הבסיסית והגדילו את כמות ה MB הכלולים בחבילה).

jsphs7

New member
שיר, בלי דוידנדים איך בן דב ישלם למחזיקי טאו?

מאוד הגיוני
בן דב קנה חלק ניכר מפרטנר בכסף שאין לו. לכן, עכשיו הוא צריך לשתף אחרים בהרפתקה. המטרה שלו היא כמובן להתחלק בשותפות כך שהאחרים יקחו בעיקר את הסיכון והוא יקח בעיקר את הסיכוי. מה עושים, ראשית משתפים בסיכון ובסיכוי את בעלי המניות של סקיילאקס (ובעקיפין גם של סאני). שנית משתפים בסיכון את המוסדיים שקונים בכמויות אגח של סקיילקס. רמת השותפות שלהם בסיכון נמוכה (יש ביטחונות בדמות מניות פרטנר) אך כמובן שגם רמת השותפות בסיכוי נמוכה (הם מקבלים רק ריבית), מחזיקי אגח 1 משתתפים פעילים יותר גם בסיכוי. אבל התוצאה היא שעכשיו הסיכון של בלי המניות גדל (הרי המינוף עלה) ביחד עם הסיכוי. אז מה עושים מגלגלים את הסיכון הלאה לפרטנר עצמה. מחזיקי המניה יקבלו כסף מזומן תמורת הגדלת הסיכון, המוסדיים יקנו עוד אגחים (שוב בסיכון נמוך , פרטנר עדיין חברה רווחית ויציבה) ויקבלו קצת ריבית. ועכשיו מה יקרה למחזיקים בסקיילקס? בעלי המניות מרוויחים, יוחזר חלק מהחוב והמינוף ירד, כך שהסיכון יורד , אך הסיכוי נשאר אותו דבר. (בסוף הסיפור ,כ 5 שנים, עדיין מתכנן בן דב שסקיילקס תחזיק את כל מניות פרטנר חופשיות משעבוד וללא חובות). אבל, יש עוד מישהו שהגדיל סיכון, ואלו מחזיקי האגח של סקיילקס, אומנם חלק מהחוב יפרע בקרוב בדיבידנדים שתחלק פרטנר, אבל עכשיו המניות המשועבדות שוות הרבה פחות (גם אם זה לא יתבטא במלואו בשווי השוק).. שער המניה יפחת בהתאם לדיבידנד שחולק, וזה עדיין סביר אם הדיבידנד שימש לפרעיון חלק מהחוב לאגחים, אבל במקבביל המינוף של פרטנר עלה ולכן היבטחונות שווים פחות (כמו שקרה לבנקים שהלוו לממרונד עם ביטחונות בדמות מניות של אפרקיה). אז מה התוצאה הסופית בן דב -קנה שליטה בפרטנר - עם סיכון מזערי (חלקו בסקיילקס בטרם העסקה). שותפים שווים לבן דב מחזיקי מניות סקיילאקס וסאני. שותפים חלקיים בסיכון וגם קצת בסיכוי - מחזיקי אגח סקיילאקס ופרטנר שותפים נוספים בעיקר בסיכון- מחזיקי מניית פרטנר. ועכשיו יגיע השלב הבא שיתוף עובדי פרטנר והציבור בסיכון ובסיכוי. אני לא אתפלא אם הנהלת פרטנר תודיע על קיצוץ בשכר העובדים ומתן פיצוי בדמות אופציות למניות החברה. ציבור משתמשי רשת פרטנר, יאלץ להשתתף בעל כורחו כאשר החברה תעלה תעריפים ותציע תמורת זאת שירותים משופרים (רק לפני מספר חודשים היה כבר תרגיל כזה כשהעלו את מחיר חבילת האינטרנט הבסיסית והגדילו את כמות ה MB הכלולים בחבילה).
שיר, בלי דוידנדים איך בן דב ישלם למחזיקי טאו?
שיר שכחת את הבן (איך נקרא לו? נגיד, עזוב). בן דב מחזיק גם בטאו שללא עזרתו תגיע לפשיטת רגל. לטאו 3 סדרות, אחת בריבית בנקאיתאג"ח א לאור הערבות של לאומי. ב ו- ג בתשואות של 30%. ג משלמת קופון, ב- אג"ח zero קופון ללא ריבית (מצחיקה בסוף התקופה) שניהם צמודי מדד. טאו היא החוליה החלשה, ללא הזרמות של בן דב ללא עליית ערך של אזורים, דרבן ומבני תעשייה אני לא רואה איך סה"כ הנכסים מכסה את החובות, למעט מבני תעשיה, אני לא רואה מי ישלם בזמן הקרוב דוידנד על מנת שיהיה מה לשלם לבעלי האג"ח. אג"ח א ואג"ח ג צריכות בקרוב להתחיל לשלם קרן. אפשר להמשיך ולהתגולל על בן דב. אפשר להשמיץ שקנה את פרטנר מכסף שאין לא. אני מצפה מאיש עסקים רציני שיעמוד מול האוחזים באג"ח של פרטנר, סקיילקס וטאו וישלם לכולם. אם לצורך כך הוא צריך לבצע משיכות דבידנד מכמה מהחברות והנפקת זכויות באחרות שיעשב זאת. כל עוד חברה בשליטתו לא עמדה עם "המכנסיים למטה" ובישה עצמה בפני נושיה אין לי להלין על אף אחד. לגבי הסכון באג"ח: מי שקנה אחראי למעשיו וכך גם בעלי המניות באורנג וסקיילקס, טאו וסאני מי שלא מרוצה מהניהול של בעל השליטה יכול למכור בשוק ולקנות מניות של חברות עליהן הוא יותר סומך על ההנהלה. גם תשובה אני מצפה ממנו לעמוד מול בעלי החוב ולשלם את האג"חים של דלק נדל"ן - גם אם המשמעות היא לחלוב את שאר הבנות הרווחיות בקבוצה בדוידנדים. כתבתי לגבי לשלם את האג"חים, כמובן שיש גם חובות לבנקים אבל אלא יודעים לדאוג לעצמם. שברור שגם להם יש לשלם בדין.

evbi

New member
צריך להכניס את בן דב לכלא, נמאס כבר מהנוכל !

מאוד הגיוני

jsphs7

New member
באיזה שטר הוא עוד לא עמד?

באיזה שטר הוא עוד לא עמד?
תוכל לטעון את אשר טענת אם ורק אם ביהמ"ש ירשיע אותו בנוכלות. אני בדעה שיש לתת לבן אדם קרדיט טרם שהתנהגותו מוכיחה את ההפך. אני מסכים כי בן דב לקח סכון - כעת שיעמוד בשטרות שכתב.

חגי

New member
מדובר בהנפקה שדרושה לשוק כמו חמצן

מדובר בהנפקה שדרושה לשוק כמו חמצן
למעשה מדובר במהלך לטובת השוק . בן דב מבין את המצוקה שאליה הגיע שוק האגח (תראו את האגח של פרטנר עצמה -לא מפסיק לעלות למרות שההמלצה שלי עליו כבר מזמן פסה ) ובשל התשואות הנמוכות והבריחה לאגחי מקלט כמו תלבונד 20 - הם החליטו לשפר במעט את המצב ולתרום בכך תרומה לכל שוק ההון בכך שיאפשרו לציבור לרכוש מהם אגחים טובים ובטוחים ובתשואה סבירה (מה שלא קיים כרגע בשוק). מדובר המהלך ציוני פר אקסלנ ואני מריע לבחור. כל הכבוד!

מצב
הנושא נעול.
למעלה