לסתום כמה חורים בעלילה

thedix

New member
לסתום כמה חורים בעלילה

כבר כמה שבועות שאני רוצה לשים פה את ההודעה הזאת ולא יצא לי, אז עדיף מאוחר מאשר אף פעם: כשסיימתי את הסדרה נשארו מבחינתי כמה דברים לא סגורים. אולי חלקם קצת קטנים ולא ממש חשובים אבל הייתי שמח לשמוע שמישהו מצא תשובה גם להם וזה לא סתם חורים בעלילה. אז הנה כמה שאלות: 1. בסצנה האחרונה של העונה השנייה אנחנו רואים שני חבר'ה מתקשרים לפני ומודיעים לה על חריגה אלקטרומגנטית אם אני לא טועה. עד כמה שאני זוכר פני לא עשתה שום צעד אחר למצוא את דזמונד ואת האי עד שהיא דיברה עם צ'ארלי בסוף העונה השלישית, אז איך הסצנה הזאת קשורה לחיים? 2. מה הקטע של אלואיז הוקינג? בעונה החמישית היא מוצגת כדמות די רגילה, חברה בקבוצה שנקראת "האחרים" או "העוינים" (תלוי את מי שואלים) ובעתיד היא יורדת מהאי, מביאה לעולם שני ילדים שיתפסו מקום חשוב בעלילה וגם מספרת ל"אושיאניק סיקס" איך להגיע חזרה לאי. נראית בחורה רגילה למדי. אבל כשדזמונד חוזר לעבר בתחילת העונה השלישית, הוא פוגש אותה בחנות תכשיטים כשהוא רוצה לקנות טבעת נישואים לפני. היא מסבירה לו שאסור לו כי זה לא הגורל שלו. משום מה היא יודעת שהוא חזר בזמן וגם יודעת מה העתיד שלו, וכדי להדגיש שהיא איזו דמות מחוץ למובני הזמן שאנחנו רגילים אליהם היא גם מסבה את תשומת ליבנו לניצב עם נעליים אדומות שמת מאוחר יותר בהמשך הסצנה. אז שוב, מה הקטע של אלואיז הוקינג? 3. ואם כבר מדברים על לדעת את העתיד, האחרים אמרו לסוייר ולקייט לבנות מסלול נחיתה למטוס כי הם ניחשו שמטוס של אג'ירה ינחות שם עוד שלוש שנים? 4. חוץ מלהוסיף מתח, יש סיבה שבגללה לוט הגיע רטוב ומילמל לשנון באמצע היער? כי עד כמה שאני זוכר הוא היה אצל האחרים באותה תקופה, וסמוקי מחקה רק אנשים מתים. ובמידה וסמוקי באמת חיקה אותו, בשביל מה? 5. מתישהו בעונה הרביעית בנג'מין ליינוס וצ'ארלס ווידמור ניהלו שיחה בסוויטה של ווידמור. בן אמר לווידמור שהוא רוצה להרוג אותו אבל הוא לא יכול בגלל "החוקים". יש עוד כמה איזכורים לחוקים האלה. מה זה בכלל החוקים האלה? ולאן הם נעלמו כשבן כן הרג את ווידמור בעונה השישית? אגב בן ליינוס וחוקים, תמיד שאני חושב על זה אני נזכר בסצנה שלו מהמסור שהוא עומד לירות שם במישהו ואומר לו "those are the rules" 6. אוקיי, מערה עם בריכה מחליפה צבעים אני מוכן לקבל, יש לה איזה קשר קלוש לעלילה. אבל מה המקדש קשור? מי הקים אותו ולמה? תאכלס הכל מסתכם במערה הזאת, אז בשביל מה מקדש? ועל אותו עיקרון הפסל הענק, למה בנו אותם? ומה בכלל הפרעונים קשורים לכל מה שהולך שם? או שגם מטוס ממצרים העתיקה לפרס או בבל גם התרסק על האי? 7. נחזור שנייה לבן ולווידמור. היה איזשהו הסבר על מה הריב שלהם? למה הם אויבים כאלה גדולים? ולמה גירשו את ווידמור מהאי? 8. ואיך בכלל יצא שבן הפך למנהיג של האחרים? 9. ומי הביא את הרעיון הגאוני של הטיהור? במה עזר להם לרצוח את אנשי דארמה? מי בכלל נתן את הפקודה הזאת? 10. לריצ'ארד שבן פוגש בתור ילד יש שיער וזקן ארוכים. יש לזה סיבה מעבר לזרם ההיפי של שנות השבעים? 11. לא נראה לי שיש באמת תשובה לזה, אבל זה סתם מעצבן אותי: מה השם האמיתי של סמוקי? 12. המספרים שצריך לרשום כל 108 דקות במחשב שבתחנת הברבור, זה סתם מספרים אקראיים או שיש סיבה למספרים הספציפים האלה (מעבר לסכום שלהם)? ואיך יצא שהמספרים האלה, אקראיים או לא, מביאים מזל רע? 13. אחרי הטיהור בתחילת שנות ה-90 לא נראה לי שמישהו מקבוצה דארמה אשכרה בא ובדק מה הולך באי, מה נסגר עם הפרוייקטים המרכזיים של החברה. בגלל זה אני מניח שפשוט החברה נסגרה ובגלל זה לא היה כזאת התעניינות. אז אם החברה לא פעילה, מה בדיוק שלח חבילה ענקית מלאה במזון לאי באמצע העונה השנייה? 14. בטקסט די מאולץ לדעתי, סעיד מסב את תשומת ליבנו בסוף העונה הראשונה שלרגל של הפסל יש רק ארבע אצבעות. מה קורה עם זה, יש איזשהו סיבה או הסבר לאצבע החסרה הזאת? 15. והכי חשוב מבחינתי: הסצנה שהכי אהבתי בכל הסדרה היא בעונה השלישית כשלוק ובן מבקרים בבקתה של ג'ייקוב. יש שם מלא בלאגן וכאלה, והאמת קצת איכזב אותי שבן כביכול פשוט עשה את עצמו מדבר עם הכיסא. בכל מקרה, על פי הסצנה הזאת גר בבקתה בחור מבוגר עם שיער וזקן אפורים שחושף את עצמו רק לפריימים בודדים ובשאר הזמן מעדיף להישאר בלתי נראה, ולפי מה שזה נראה לי רק לוק ראה אותו אבל מה שבטוח זה שרק לוק שמע אותו כשהוא אמר "הלפ מי". אחרי שראיתי את כל הסידרה אני יודע שג'ייקוב הוא בכלל בלונדיני צעיר שמעדיף חולצות בהירות ומעביר את זמנו בתפירה ורקימה בביתו על החוף שממוקם תחת הרגל של הפסל (הזאת עם העצבע החזרה [; ) ככה שהבחור מהבקתה זה לא ג'ייקוב. הוא גם לא ממש מזכיר את סמוקי, שמוגדר כעשן שחור שיכול לתפוס צורות של אנשים מתים כולל שלו עצמו, כנראה בגלל שגם הוא מת. גם מבחינת מראה חיצוני הם לא זהים. אז... מי זה הבחור ההוא מהבקתה? מה הוא קשור לסדרה? ולמה הוא צריך עזרה? כי ממש נטפלו לבקתה הזאת, היא הופיעה בעוד כמה סצנות אבל בהמשך זה לא נראה כאילו יש לה ממש משמעות... בכל מקרה לדעתי הסדרה הזאת הלכה למקום לא טוב בכלל.... כשראיתי את הדברים הלא טבעיים בעונות הראשונה אמרתי "וואי, מגניב" אבל באיזה שלב זה הפך להיות שאני יושב עם גבה מורמת מול המסך ושואל "וואט דה..." את הדברים ההזויים מדי היו צריכים להמשיך להציג כחלומות ולהתרכז יותר באחרים ובדארמה במקום בג'ייקוב, סמוקי והמערה ההיא.

shanytopper2

New member
תשובות

1- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 2- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 3- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 4- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 5- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 6- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 7- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 8- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 9- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 10- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 11- אה! יש לזה תשובה! אין לו שם. אמא שלו נתנה שם רק לג'ייקוב. כן, תשובה מחורבנת, אני מסכים. אבל לפחות תשובה. 12- יש תשובה חלקית. ידוע שאלו מספרים שנגזרים ממשוואת ולאנזי. אבל למה צריך להקליד אותם ואיך הם גורמים מזל רע? לא ידוע. 13- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 14- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו 15- לא ידוע, היוצרים רמאים שלא עונים על המסתורין שהם יצרו שמח לענות לך על השאלות.

Lamia2

New member
פעם ראשונה...

זה לא היה מצחיק. גם לא עכשיו. הבנו, אתה יכול להרפות.

thedix

New member
כל הכבוד על ההשקעה

למישהו יש משהו קצת יותר רציני?

תשמע, התשובות שענו לך זה די קולע

תכלס שאלת שאלות טובות, הבעיה היא שבאמת אין כל כך תשובות לשאלות האלה כי כמו שכתבת בשאלה 4 - הרבה דברים באמת נעשו סתם כדי ליצור מתח בלי חשיבה מאחוריהם, וזו הסיבה שיש הרבה מעריצים שמאד מאוכזבים מהסדרה. אני יכול לנסות לענות לחלק מהשאלות לפי מיטב ידיעתי, אבל אני כבר אומר שלדעתי זה עיסוק מיותר לאור הצורה שבה הסדרה נגמרה. 1. הסצינה הזאת הייתה הפעם הראשונה שבה ראינו משהו שקורה בזמן הווה מחוץ לאי. אני חושב שזו מטרתה העיקרית של הסצינה, להראות שלא כל מה שקרה עד אותו רגע באי זה חלום או שהם בעצם מתים או משהו כזה. חוץ מזה היא באמת לא מתחברת כל כך למה שקורה אחר-כך (תתרגל, זה מוטיב חוזר בסדרה). 2. מה שאנחנו יודעים בהקשר הזה זה שלאלואיז היה את היומן של הבן שלה דניאל אחרי שהיא הרגה אותו ב-1977. מתוך היומן היא כנראה ידעה מה הולך לקרות. לא ברור כל כך איך זה מתקשר לסצינה הספציפית הזאת ולאיש עם הנעליים האדומות, אבל שוב, כנראה זה בעיקר נועד להגביר את המתח ולא היה מיועד להתחבר איכשהו לעלילה. 3. לא ידוע על זה כלום. 4. כל מה שנאמר בסדרה בהקשר לזה זה שבן שואל מתישהו את מייקל האם אי-פעם וולט הופיע במקומות שהוא לא אמור להיות בהם. מכך אנחנו אמורים כנראה להסיק שלוולט יש כוחות שמאפשרים לו להופיע במקומות שהוא לא אמור להיות בהם. בזה זה נגמר. 5. ככל הנראה לאחרים היו חוקים משלהם שהם קבעו לעצמם, ואנו לא יודעים בדיוק מהם אותם חוקים מכיוון שמעולם לא טרחו לפרט מהם. לאן הם נעלמו כשבן הרג את ווידמור? שאלה טובה. התסריטאים רצו להיפטר מווידמור אז בצורה נוחה הם 'שכחו' מאותם חוקים מסתוריים. הם נהגו לעשות את הקונץ הזה הרבה. 6. אנו יכולים להסיק שכמו שג'ייקוב מזמן לאי אנשים, הוא מן הסתם זימן לשם מתישהו גם אותם פרעונים (יש שיגידו פיניקים) שהיו קבוצה דומה לקבוצה שאיתה הגיעה אמא של ג'ייקוב, ומן הסתם גם התרסקו על האי עם האוניה שלהם או משהו כזה. הם בנו את המקדש והפסל ואולי השלימו את העבודה על הבארות, ומתישהו מתו להם כולם כמו שכולם מתים בסוף על האי (הטיהור של דהארמה, האנשים של סמוקי, ניצולי אג'ירה). בקיצור, עוד קבוצת אנשים שבאו לאי ומתו מתישהו. חשבת שיש משמעות מיוחדת לפסל ולמקדש? זה בסדר. כולנו חשבנו כך. מסתבר שעבדו עלינו. 7. כשראו את הסצינה שבה ווידמור גורש אמרו משהו על זה שהוא גורש מכיוון שהיו לו עסקים מחוץ לאי, ככל הנראה משהו אסור על-פי חוקי האחרים. הוא ובן היו מסוכסכים כי בן הוא זה שהחליט על הגירוש של ווידמור, וווידמור רצה לחזור לאי. 8. יצא. אין איזה הסבר מיוחד למה דווקא הוא. אם זה עוזר, השחקן היה אמור להופיע מספר פרקים מועט בלבד, וכשראו שהוא דמות מגניבה החליטו להשאיר אותו והפכו אותו למנהיג האחרים (מה לעשות, כמה כבר אפשר לתרץ את החורים בעלילה של התסריטאים?). 9. לא ידוע. זה באמת לא מסתדר עם כלום, ומן הסתם זו הסיבה שהתעלמו מזה. 10. אין שום סיבה מיוחדת. זה היה המראה המקורי שלו כשהוא הגיע לאי, אפילו שבשנות ה-50 כן היה לו שיער קצר. כנראה סתם רצו לתת לדמות מראה פראי כדי להטעות אותנו. 11. אין תשובה לזה (במכוון). 12. מעולם לא ניתן הסבר לעניין המספרים שהיווה מוטיב חוזר למן העונה הראשונה. מה שאנחנו יודעים על המספרים זה: הארלי זכה איתם בלוטו, אלו המספרים שצריך להזין כל 108 דקות למחשב בהאץ', זה המספר שחקוק על הכניסה להאץ', אלו המספרים שג'ייקוב נתן לששת המועמדים האחרונים, אלו הזוויות במגדלור של אותם מועמדים. כמו-כן במשחק המחשב של אבודים גילינו גם שהמספרים מופיעים במשוואה שמנבאת את קץ האנושות והיא הסיבה שדהארמה הגיעו לאי (לנסות לבטל את רוע הגזירה). אין שום קשר בין כל הדברים הללו, זה סתם עוד אלמנט שנועד להשאיר אותך תוהה ומבולבל. 13. אני חושב שגם לזה ניתנה תשובה באותו משחק מחשב (אני אישית לא הכרתי אותו בכלל עד לעונה זו). משהו על זה שווידמור השתלט על מה שנשאר מדהארמה, יחד עם אבא של סון או משהו כזה. בכל אופן במסגרת הסדרה עצמה מעולם לא ניתן פתרון לשאלה הזאת. 14. הפסל הוא פסל אמיתי של אלה מצרית אמיתית (טווארט או משהו כזה, אלת הפריון). אני מניח שאולי גם בפסל האמיתי יש 4 אצבעות. האמירה של סעיד, כמו הרבה אמירות אחרות, ככל הנראה רק נועדה להגביר את המתח ולא נעשה עימה שום דבר אחר-כך. 15. ככל הנראה זה היה סמוקי בביקתה שלבש את הצורה של כריסטיאן או משהו כזה. בפועל צילמו שם סתם אחד מאנשי ההפקה שאינו שחקן בסדרה, כנראה כי לא החליטו עדיין באותו שלב לאן כל הסיפור הזה הולך (וגם אחר-כך לא ממש החליטו). הביקתה, כמו הרבה דברים אחרים בסידרה, מילאה תפקיד נקודתי שסחב איזה חצי עונה, וברגע שסיימו איתה פשוט התעלמו ממנה. את אותו דבר ניתן לומר גם על המספרים, על וולט, על המסעות בזמן, על ה'קבועים', על עיקרון תיקון המסלול של היקום, על דמויות כמו אילנה וג'ולייט, על המגדלור וכו'. מקווה שהתשובות לא ביאסו יותר מדי....

dm101

New member
נסיון

1.לפי הפוזה של הרומן שלהם היא תמיד רצתה וחיפשה אותו 2 לאלואיז יש איזה ידע על מה הולך להיות , אולי היא חזרה בזמן כמו האי , אולי יש לה את היומן של פאראדיי , אולי היא כמו שזמונד שעובר בין עולמות כולל מהעולם הבא - העולם שבו המתים מתכנסים בכנסיה לפני השלב הבא , באותו עולם של כנסיה המטוס לא התרסק ודזמונד היה במטוס אך משם הו גם חזר לאי , אולי אלואיז עברה עולמות דומים 3 בדומה למקרה שהאיש בשחור שלח את ריצרד שינחה את לוק שיפגוש אותו בעבר ויאמר לו שלוק מיוחד , כפי הנראה באחד ממסעות הזמן חזרו לעבר ואמרו לאחרים תבנו מסלול 4 מנחשים שלוואלט יש כוחות טלקינזיס טלפורטיזציה שיכול להקרין את עצמו , יעני מדע בדיוני , מצד שני זה היה אולי הזיה או חלום 5 בן מגניב במסור , ולדעתי היוצרים הושפעו מכך ושילבו זאת , החוקים לדעתי זה איזה הסכמים בין האחרים , ובעצם וידמור שבר את החוקים ואת ההסכם , או וידמור או השליח שלו קימי שפעל ללא ידיעתו , בכל מקרה ברגע ששברו את החוקים בן התחיל לאיים על פני ובסוף חיסל את צרלס עצמו , מן הסתם להרוג את צרלס זה אישי מידי , הוא רצה שהוא יסבול כמוהו , סבל של בת שמחוסלת , מצד שני אולי הוא לא יכול לחסל אותו מחוץ לאי ובתוך האי מותר הכל. 6 מערת הצבעים היא הלב של האי היא זו שמחזיקה אותו, המקדש הוא משהו שבנו כמו שבנו את הגלגל או תחנות דהרמה , מענין אם מערת הצבעים גם נבנתה , בכל מקרה מה שמענין במקדש הוא שהוא נבנה להרחיק את סמוקי , דהינו במהלך מליון השנים של סמוקי בנו מקדש מפניו , הסתירה היא שבפרקים של המשלחת הצרפתית סמוקי משך לתוך המקדש , יתכן שהמקדש לא היה גמור או ששימש בעבר למשהו אחר 7 בעקרון וידמור היה מנהיג מבוגר ושלט באחרים ובבן , ובן רצה להתמרד , רצה לשמור לעצמו את אלכס , ואולי גם פיקפק בוידמור והאמין שהוא יותר ראוי , בסופו של דבר הוא הטיח בוידמור שוידמור בגד באחרים כי הוא ירד הרבה מהאי והיה לו רומן עם חיצונית , דהינו אחרי שהיה בן זוג של הוקינג ואבא לדניאל אז הוא הלך והיה לו רומן מחוץ לאי ונולדה פני 8 בן לאט לאט הנהיג את האחרים כשהוכיח את נאמנותו בניקוי הגדול וכשגירש את וידמור אה כן והוא גם שיקר שהוא מתקשר עם ג'ייקוב 9 נאמר שמישהו החליט על הטיהור , אבל זה נאמר על ידי בן בתקופה שהיה שקרן פתולוגי , מן הסתם זה היה רעיון שלו בעיקר בשביל נקמה באבא שלו 10 מן הסתם פעם הם לא תכנננו שריצרד לעולם לא הזדקן , הם תכננו שבתקופות שונות הוא נראה שונה , בסוף נמאס להם והחליט שהוא תמיד נראה זהה 11 כמובן שזה חלק מהטריקים הילדותיים של למתוח אותנו מה השם שלו , אמרו שבמקור הוא נקרא סמואל או שמואל או עשיו כמו יעקוב ועשיו , אבל למי אכפת בכלל מה השם שלו , הוא סתם אחד שהחליטו שהוא הופך לעשן , וגם יספק עבודה לשחקן שמגלם את לוק 12 המספרים הם סתם , אולי הם חלק ממשוואתץ ולנזטי , אבל הם סתם קשקוש , הרלי חשב שהם קללה , אבל הרלי המת בעולם המעבר הפסיק להאמין בשטויות וקיבל אותם בכיף , לפי העבר הם משהו מתמטי של רדזינסקי , , מספר סידורי 13 המזון מגיע כדי שהניצולים לא ימותו מרעב וכדי שהסדרה תמשך , זה למה המציאו גם את הבונקר , כדי שיוכלו להתגלח , מן הסתם אחרי שדהרמה נמחקו או שלא , הטייס של האוכל המשיך , או שזה טייס אוטומטי , בכל מקרה חבל שכשחזרו בזמן לא הזהירו אותם מהניקוי 14 הפסל חסר משמעות , והאצבע שלו חסרת משמעות , הפסלים שלי יותר גרועים , זה רק מסתורין , ולהראות שזה עתיק מתקופת הפרעונים , איפה כל הארכיאולוגים עכשיו 15 כן זו השאלה הכי קשה , נכון שהיוצרים המציאו תוך כדי התקדמות,את JACK WASNT EVEN ON JACOBS LIST ואת WE ALL ANSWER TO SOMEONE ,אחרי שבן היה הבוס הגדול החליטו שיש מישהו מעליו,ושאותו מישהו הוא מסתורי ושיש לו צריף מסתורי שהוא ספק שם וספק לא שם ושבן לא יכול אבל לוק יכול , בסוף ירדו מהזקן והשיער הארוך ובחרו בבלונדיני , אבל עד היום לא ענו על העין שבצריף , אם כריסטיאן הוא האיש בשחור , אז של מי העין

tamarhp

New member
../images/Emo13.gif

1. בזכות הקרינה האלקטרומגנטית היא ידעה פחות או יותר איפה הם נמצאים, ואני מניחה שאז היא התחילה לארגן צוות חיפוש, ספינה וכדו'. 2. סביר להניח שלאלואיז אין כוחות מיוחדים אלא היא קראה את היומן של פראדיי (שנהרג אצלם), ידעה מה העתיד ומה עומד להיות, והבינה איך היא אמורה להשתלב בסיפור. 3. פתוח לפרשנות. 4. לוולט יש כוחות מיוחדים והאחרים שאלו את מייקל אם וולט הופיע פעם במקום שהוא לא היה אמור להיות בו. לכן ככל הנראה זה באמת היה וולט. היוצרים תכננו להמשיךאת קו העלילה הזה אבל וולט גדל הרבה יותר מדי מהר. 5. מדובר בחוקים של "האחרים". מן הסתם אסור למנהיג לפגוע במנהיג לשעבר וכן הלאה. במקרה שבן הרג את ווידמור כבר לא ממש משנים החוקים - אם העולם עומד להיחרב.... 6. לאי הגיעו כל מיני אנשים, ביניהם כנראה גם מצרים - שהמשיכו שם את התרבות שלהם (פסל, מקדש). אין לזה משמעות אמיתית לעלילה מעבר לתפאורת רקע מסקרנת. 7. ווידמור כועס על בן כי בגלל בן גירשו אותו מהאי, או כי בן תפס את מקומו. בכל אופן הוא שומר לו טינה. בן נגד ווידמור כי ווידמור נגדו.... 8. בן הוא שטלתן ותאב כוח, הגיוני שהוא פעל הרבה כדי להגיע לשלטון כמו כל ראש עיר/ממשלה/בעל תפקיד חשוב. 9. ככל הנראה מנהיג האחרים. 10. אופנה מתחלפת.... 11. לא גילו. כל שם שיתנו לו יהפוך אותו לפחות מסתורי. 13. לא אמרו - הבנתי שאולי יענו על זה בתוספות של הDVD או באנציקלופדיה של אבודים. 14. לא הוסבר. 15. זה סמוקי שהתחזה לאדם מת ולבש צורה אחרת.

למעלה