לנדות את הלכות הנידה?

No fun intended

New member
לנדות את הלכות הנידה?

קראתי עכשיו כתבה מעניינת:
[URL]http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4648123,00.html[/URL]
שכותרתה ככותרתי, רק ללא סימן שאלה. בקצרה, הכותבת מסבירה למה בדיוק צריך לדעתה להפסיק עם הלכות נידה\ טהרת המשפחה.

ממש מסקרן אותי מה דעתכם ודעתכן.
אני לא בטוחה מה אני חושבת. מצד אחד ההרחקה שבין איש לאשתו משמרת את המתח המיני ותורמת לזוגיות... ומצד שני אני מבינה את הנשים שחשות השפלה וחדירה לפרטיות עקב ההלכות האלה.
בנישואיי הריתי מהר מאד, ואחרי זה היו תקופות ארוכות מנשוא שלא הלכתי למקווה בגלל היעדר הזוגיות בינינו. כך שלא חוויתי ב100% את העניין.. רק בתקופות קצרות. נהניתי מזה מאד.

לנשים פה- האם אתן מקפידות? האם נוח לכן עם זה?
לגברים- מה דעתכם בכלל על מכלול ההלכות האלה?

לא מתעסקים עם זה

גם בגלל הנושא עצמו וגם בגלל שהחינוך שלנו הוא כזה שלא מסתדר אתו דיון פומבי בנושא המחזור החודשי והשלכותיו...

מה הבעיה עם הנושא?

יש לך בעיה לדון בנושא שנוגד את החינוך שקיבלת? או שזה היה בציניות?

אין לי שום בעיה עם המחזור החודשי הנשי

כי עברתי את הגיל... אבל מעולם לא נתקלתי בשיח חופשי בנושא בציבור החרדי....

אני כן נתקלתי

בשיח חופשי לגבי מחזור-מקווה-׳יחסי אישות׳ עם חברות חרדיות. בכל מקרה, פורום זה פתוח לכל דיון בכל נושא, וזה בעצם מהותו.

No fun intended

New member
למה בעצם לא?

מסקרן אותי, בתור מי שבאה מבחוץ...
אני למשל שמעתי על זה בבית מאמא שלי מאז ומתמיד, בחופשיות וטבעיות. גם בבית הספר, בגיל 12 בערך, הסבירו לנו מה זה ולמה זה, על איך מתמודדים עם זה וכו'.
בעיניי הרבה יותר נורמלי להתייחס לזה מאשר להחביא את זה או להתבייש. מן הסתם זה לא נושא שאני מדברת עליו עם זרים ברחוב או עם גברים סתם- אבל עם בן זוג, למשל- בטח למה לא? וכל שכן עם נשים אחרות!
&nbsp
מה שאני מנסה לשאול--- למה לא מקובל לשוחח על כך בחופשיות, נניח בין נשים?

מאירן1

New member
לא יודע מה עם נשים

כי אני גבר אבל אצל הרבה גברים חרדים ראיתי שכן מדברים על זה

No fun intended

New member
עצוב

שהכניסו לך לראש שווסת זה עניין שלא נאה לדון בו.
כל הנשים מדממות. זה חלק מהחיים ומהפוריות. גם על סקס תגידי שלא מדברים?
בכל מקרה, לא ביקשתי שתפרטי אם את מעדיפה טמפונים עם מוליך או בלי
סך הכל מה דעתך על הלכות נידה. נראה לי שבתור פורום של אנשים שחיים מצד אחד בעולם החרדי ומצד שני לא מאמינים בו... זו שאלה מעניינת ואף לגיטימית.
&nbsp
פעם שמעתי איזה קטע שמישהי הקריאה בנושא העצמה נשית, ואחד המשפטים שהיא אמרה- לכל הנשים יש מחזור. ואם הגבר שלך לא מסוגל לדבר על זה... כנראה שהוא לא מוכן להיות בתוכך. באנגלית זה נשמע טוב יותר.

&nbsp
בכל אופן, אני מבינה את החינוך שגדלת בו ואת הרתיעה לדבר על עניינים כאלה, אבל לדעתי לאמירה כמו "לא מתעסקים עם זה" אין הצדקה.

מכל ההלכות בענין

אני רק טובלת במקווה, בלי הטררם מסביב/בדיקות/שאלות הלכתיות. ואני חושבת שההלכות וכל המסביב מאד משפיל ומגעיל. בענין של ההפסקה מהסקס והמגע, דעתי שהפסקות זה תמיד דבר טוב, כי מכל דבר נמאס בסופו של דבר וההפסקה גורמת להתחדשות ומשיכה. אבל, ההפסקה לא חייבת להיות בגלל המחזור, ואפשר להחליט עליה לבד, בהחלטה זוגית. כך שכל הענין של טהרת המשפחה הוא בולשיט.

גם אני

רק טובלת ובחיים לא הצלחתי להכיל את הקטע שהולכים לרב לשאול על כתמים.זה יותר ממשפיל בעיני.
לגבי ההרחקה זה דבר יפה אבל יש זמנים שזה סוג של אכזריות-כמו אחרי לידה.ולדעתי יש זמנים שזה אפילו גורם את ההיפך מקרבה נפשית.

ועוד בעניני זמנים

גם הטבילה עצמה שנקבעת שרירותית שבוע לאחר הפסק טהרה, גם אם זה יוצא ביום שלא מתאים, זה מצב ממש מגוחך. החיים כ״כ יפים בספונטניות, וכ״כ מכוערים שמתזמנים כל דבר ע״פ שרירותה של ההלכה.

כן..

ואז זה בדיוק מצווה שאסור חס וחלילה לדחות אותה...כדי לא להביא את הבעל לידי חטא..

nini132

New member
לא מחבב את הנושא

וזה למרות שאני כן מחבב חלקים מהמסורת.
&nbsp
יש הרבה שחור בעובדה שחבורת גברים יושבת וקובעת דברים לגבי נשים ונשים בלבד. שימי לב שלגברים לא נקבעו הרחקות כאלו. איך גבר יכול להחליט על משהו כל-כך נשי שאין לו שמץ של מושג לגביו?
&nbsp
לא רק שמגוחך שחבורת רבנים, חכמים ככל שיהיו, ישבו ויחליטו לגבי ענייני נשים, אלא שהשטות המוחלטת של ״זה משמר את המתח המיני״ צריכה להיעלם מהעולם.
כן, הפסקה מסקס לתקופה יכולה לסייע אני מניח. אבל יש עוד הרבה דרכים וכלים לשיפור סקס וזוגיות שלא כוללים הפסקה של שבועיים (!) ללא נגיעה ולו הקטנה ביותר תוך סגירה של מערכת היחסים במסגרת, קשוחה, מרובעת וחסרת ספונטניות.
&nbsp
רוצה ריגוש מיני?
אני יכול לחשוב על כמה רעיונות הרבה יותר יעילים מאשר לקבוע מראש ״כל חודש, שבועיים ללא שום נגיעה״ (או שבוע + , עם נגיעות קלות. תלוי בזרם אני מניח. פחות בקיא בזה אבל הבדל מינורי.)

ריגוש מיני

ודומיו, תמיד תהיה סיבה נוספת/ הסבר ״הגיוני״ לאיסורים כדי ׳לסבר את האוזן׳, ואנשים שמרגישים נאורים, ידקלמו את זה שוב ושוב, כדי לשכנע את עצמם.

רעיון גרוע ואכזרי

שבועיים ועוד ימי הרחקה, נותרו אולי 7-8 ימים "מותרים" בחודש, ולא נשכח שבחברה החרדית גם חיבוקים ונישוקים במשך היום לא מקובלים ובפרט אם יש ילדים, אוננות אסורה, מה נשאר? לא פלא שהאקשן הכי גדול בחברה החרדית זה הפגנות, ומקרי הפדופיליה הצצים בלי הרף כפיטריות אחר הגשם, אם כי אין הוכחה ברורה שאחוזי הפדופיליה גבוהים יותר בחברה החרדית, עדיין יש לי תחושה שיש אנשים שלא היו נמשכים לשם אם היו יכולים לממש את מיניותם בדרך נורמטיבית.
&nbsp
לגבי הכתבה, זה כמו להכנס לקבוצה של דאע"ש ולהסביר להם שלא יפה לתלות אנשים.....

לא חוויתי... אבל,

בעיניי, כצופה מן הצד ראיתי בכך תמיד מעמד משפיל. הן לגבי החיטוטים ב"חורים ובסדקים" כהגדרת ההלכה והן לגבי מעמד הטבילה עצמו הצלווה בסקירת המערכת ע"י הבלנית.

אני מסכים שהרחקה יש בה משום שימור מתח מיני, אך תוהה לגביי זו הבאה במעין כפייה.

קיימות דרכים לא מעטות לשימור אותו מתח והרחקה יזומה לדעתי תשיג תוצאות טובות יותר.

את מספרת שנהנית מזה מאוד. יתכן שזו היתה עבורך חוויה רוחנית של היטהרות.

בנות ישראל אכן חונכו לחוויות רוחניות.

מתאר לעצמי שמי שאינה חשה כך מן הסתם רע לה עם המעמד המשפיל לכאורה.

לגבי מכלול ההלכות:
כמו בהלכות שבת ואחרות כך גם בהלכות אלו מצאו חזלינו לנכון לשמור משמרת למשמרתי. לגדור גדרות הרחקה על גבי הרחקה שלא יבואו לידי חטא.
אלא שבנדון דנן התחושה המתקבלת בסופו של דבר היא הפיכת האשה למוקצה מחמת מיאוס בתקופת נידתה.
זאת מעבר לעובדה שקשה לי להכיל ולהבין היאך העברת חפץ מיד ליד "מעשה קוף בעלמא" עלולה להביא את האדם לידי חטא.

לדידי, חש אי נוחות עם הענין המיותר הזה.

No fun intended

New member
לאו דווקא חוויה רוחנית

אם להיות במאה אחוז אמיתית עם עצמי, אולי רק הפעמיים הראשונות במקווה הרגישו כמו היטהרות, חוויה רוחנית כמו שתיארת את זה. באיזשהו שלב זה פשוט נעשה כמו התניה פאבלובית כזו- שרק הריח של המקווה גרם לי לעוררות.. מרוב שהיה חסר לי המגע.
&nbsp
כמה שאתם כותבים יותר, ואני חושבת על איך שזה באמת היה אצלי, ויותר מכך איך שזה יכול היה להיות... אני פחות ופחות רואה את עצמי חוזרת לנהוג כך. באמת אחרי לידת בני הייתי זקוקה לחיבוק מהאבא הטרי. הטראומה של הברית מילה (חכו חכו, גם את זה אני אציף בקרוב
), וסתם ללכת לישון ביחד בלילה.
&nbsp
&nbsp

לדעתי...

על עניין ההרחקה לתקופת הנידה..גורם לחיזור וגם לתשוקה מינית לא רעה

וגם שבתקופה הנידה יש זמן...

למעלה