למכון הדסה-לימודי עבודה?, מה זה?

פוקיטוס

New member
למכון הדסה-לימודי עבודה?, מה זה?

מכון הדסה שלום אני נמצאת היום בפרשת דרכים לאחר שסוף כל סוף החלטתי לשנות מקצוע. אני בת 25 ועובדת כמרפאה בעיסוק מזה שנתיים. אני רוצה לעבוד עם אנשים אך לא רק בתחום הטיפולי(על אף שאני טובה בתחום).קיבלתי המלצות לגבי לימודי עבודה באוניברסיטת ת"א הכוללים גם ייעוץ ארגוני ותחום משאבי אנוש.האם יש ביקוש למקצוע זה?, מה נותנת לי תעודה זו?, האם העבודה היא רק כפרילאנס? חשבתי להתחיל לימודי השלמה למוסמך בפסיכולגיה כדי לנסות להתקבל בסיומם לתואר שני בפסיכולגיה ארגונית אך זוהי דרך מאוד ארוכה שלא בטוח שאתקבל בסופה.האם עדיף להגיע לתחום כפסיכולוגית ארגונית? במידה ואלמד עבודה סוציאלית(שם הלימודים קצרים יותר ובסופם אוכל לצאת עם תעודה) זה עדיף?(חשבתי גם על ברירת מחדל של ייעוץ משפחתי או זוגי) לאחר מספר שנים של עבודה במשכורת רעב, אני גם רוצה להרוויח יותר כך שזה גם גורם חשוב בשיקול. תודה רבה,נעמה

לימודי עבודה

לעיסוק בתחום של ייעוץ ארגוני ניתן להגיע ממספר כיוונים: במסגרת אקדמית ניתן להתמחות בתחום, הן במסגרת תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית-חברתית, סוציולוגיה ארגונית, מינהל עסקים (התמחות בהתנהגות ארגונית), לימודי עבודה ועוד, והן במסגרת לימודי תעודה. לימודי עבודה באוניברסיטת תל-אביב נועדו להקנות לתלמידים ידע ומיומנויות לעריכת מחקרים ולמילוי תפקידים בתחומי יחסי עבודה וניהול משאבי אנוש בארגונים. מטרה משולבת זו מוצאת ביטוי במבנה הלימודים בחוג המורכב משלושה שלבים עיקריים: א. בניית תשתית תיאורטית בנושאי הלימודי העיקריים. ב. רכישת מיומנויות וכלים בתחומי הלימוד. ג. פיתוח של כישורים מתודולוגיים ויכולת שימוש בשיטות מחקר כמותיות, היסטוריות ואיכותיות,הבאים לכלל ביטוי בעבודת הגמר. לגבי אפשרויות תעסוקה בתחום:יועצים ארגוניים עובדים בדרך כלל כעצמאיים כשהיועץ אינו חלק מן הארגון והוא נקרא לעזור לארגון לצורך ביצוע פרוייקטים ספציפיים. קיימות גם חברות העוסקות בייעוץ ארגוני והמאחדות בתוכן מספר יועצים. יש יועצים המהווים חלק מן הארגון ועובדים בו כשכירים (הדבר מקובל בעיקר בארגונים גדולים דוגמת צה"ל). יש יתרונות וחסרונות למעמד היועץ השכיר לעומת היועץ העצמאי שאינו חלק מצוות הארגון.

למעלה