למי שייכת הזכות קדימה?

hagaluly

New member
למי שייכת הזכות קדימה?

נסעתי באחד הכפרים בצפון בכביש דו נתיבי עם קו מקוקוו (שני נתיבים אחד לכל כיוון עם פס הפרדה לא רציף). בשני צידי הנתיבים ישנו קו הפרדה רציף כתום כאשר בשני הנתיבים יש ירידה לחניות של עסקים (אין מדרכות)

אני נהגתי לי לתומי בפקק במהירות של 10 קמ"ש כאשר רכב מהכיוון הנגדי חתך אותי ובא להיכנס לחנייה בצד שלי. הרכב פגע בצידי האופנוע שלי ונגרם לי נזק רב.
עכשיו מכיווון שאין לי ביטוח מקיף ויש לי דוח תיקון נזק מהמוסך אני מעוניין לתבוע את הבחור או את הביטוח שלו בבית דין לתביעות קטנות.
על איזו תקנה עליי להסתמך?
הכי קרוב שמצאתי זה עקיפה בדרך לא פנויה

עקיפה תק' (מס' 3) תש"ל-1970 תק' (מס' 9) תש"ל-1970
47. (א) נוהג רכב לא יעקוף בכביש רכב אחר, בין שהוא באותו נתיב-נסיעה ובין אם לאו, אלא מצדו השמאלי.
(5) הוא חוצה קו הפרדה רצוף, אלא אם כן בסמוך לו בצדו הימני נמצא קו קטעים;

be_roo

New member
אין כאן עקיפה, הוא בא מהנתיב הנגדי

ולפי התיאור והציור שלך הוא לא חצה קו הפרדה רצוף.

מה שהוא כן עשה זה לפנות שמאלה תוך שהוא חוצה את נתיב הנסיעה שלך ומפריע לך.

הנהג הפונה עבר על תקנה 41:
"נוהג רכב לא יפנה ימינה או שמאלה תוך כדי נסיעה או כשהוא מתחיל לנסוע ולא יסטה מקו נסיעתו, אלא במהירות סבירה ובמידה שהוא יכול לעשות זאת בבטחה בלי להפריע את התנועה ובלי לסכן אדם או רכוש".

הקו הצהוב אינו קו הפרדה, הוא מציין שול.

hagaluly

New member
אוקיי קיבלתי. שאלה נוספת

לפי מה שאני מבין ממך בכל סיטואצייה שאקח את הבחור או חברת הביטוח שלו לבית משפט אני אזכה? (במידה ויש לי הוכחות \ תמונות שמתעדות את מה שאני טוען)

be_roo

New member
"בעולם הזה לא קיים דבר ודאי, מלבד מוות ומיסים."

-בנג'מין פרנקלין
&nbsp
על פניו המקרה פשוט. היות ואתה כבר מדבר על בית משפט אפשר להבין שהנהג השני לא מודה. אנחנו שמענו רק את הצד שלך. אולי לו יש סיפור אחר לפיו נהגת ב-100 קמ"ש ולא ב-10, אולי בכלל אתה פנית לנתיב שלו?
אם יש לך ראיות שתומכות בטענות שלך מצויין, הצג אותן בבית המשפט.
&nbsp

סטייה מנתיב

לעניות דעתי התקנה הרלוונטית היא :

40. (א) לא יסטה נוהג רכב מנתיב נסיעתו אם עלול הדבר לגרום להפרעה או לסיכון.

בנוסף , ניתן להתייחס לסעיף 62(2) לפקודת התעבורה - נהיגה בקלות ראש

למידע נוסף לחץ כאן.

be_roo

New member
לדעתי סטיה מתייחסת למעבר נתיב, כאן יש פניה, שינוי כיוון

אשמח להסבר מנסיונך.

למעלה