למי שהיה ספק שמתנגדי חיסונים יהרגו את כולנו:

BravoMan

Active member
הגולאג הזה בטח ירצה לאמץ את זה, הוא ובנט באותו ראש :(
ככה זה כשאין טענות לעניין - ממציאים דברים.
אני תוהה אם אתה בכלל יודע את הפרוש האמתי של המילה "גולאג"...

בכל אופן, תנוח דעתך - לא, אני לא ארצה לאמץ השתלת שבבים בבני אדם.

להכניס מפירי בידוד לכלא? בשמחה!
לאפשר לפטר עובדים שמסרבים להתחסן? בוודאי!
תו ירוק רגיל (מודפס או בטלפון)? אין ברירה!

שבבים? זה סתם מסבך ומסכן.

אבל אני לא מצפה שתבין...
איך אומרים - כשאלוהים חילק את השכל, אתה לא עמדת בתור...

דיברגנט חדש

Well-known member
ככה זה כשאין טענות לעניין - ממציאים דברים.
אני תוהה אם אתה בכלל יודע את הפרוש האמתי של המילה "גולאג"...

בכל אופן, תנוח דעתך - לא, אני לא ארצה לאמץ השתלת שבבים בבני אדם.

להכניס מפירי בידוד לכלא? בשמחה!
לאפשר לפטר עובדים שמסרבים להתחסן? בוודאי!
תו ירוק רגיל (מודפס או בטלפון)? אין ברירה!

שבבים? זה סתם מסבך ומסכן.

אבל אני לא מצפה שתבין...
איך אומרים - כשאלוהים חילק את השכל, אתה לא עמדת בתור...
יודע טוב יותר ממך, זה שקראתי לך כך הוא לגלוג, אך אתה לא ביכולת להבין טרמינולוגיה כזאת.
אגב, |ספר| זה לא מילה גסה, מציע לך להתחיל לקרוא ספרים בכדי שלא תהיה כה עילג.

אגב, מי שרוצה לשים צמיד וכל פעם בא עם טרלול חדש, אני לא אתפלא עליו בכל דבר שיפליץ.

ai27

Well-known member
אוי תנוחו.
הסיפור הזה נגמר כשהגיע אומיקרון, פשוט מתעקשים להתעלם מזה
אבא שלי נדבק בפסח, היה חולה במהלך טיול, עבר תוך יומיים
עכשיו זה שפעת לכל דבר

beatman

Member
בהחלט.
החיסונים התגלו כחרטא אחת גדולה.
והטענה של BravoMan שמי שמחוסן לא מדביק אחרים גם היא שקר גמור.
מכיר מלא אנשים שנדבקו והדביקו, מחוסנים ב-3 מנות.

ai27

Well-known member
בהחלט.
החיסונים התגלו כחרטא אחת גדולה.
והטענה של BravoMan שמי שמחוסן לא מדביק אחרים גם היא שקר גמור.
מכיר מלא אנשים שנדבקו והדביקו, מחוסנים ב-3 מנות.
מי שמחוסן לא מדביק אחרים - בדיוק כמו בפוליו:
חיסון מומת עדיין מדביק,
אבל מי שאחרי זה קיבל אומיקרון (קורונה מוחלשת), כבר לא ידביק.

דיברגנט חדש

Well-known member
חיסון מומת עדיין מדביק,
ממש לא כמו פוליו, החיסון המומת מגן עליך, החיסון המוחלש מגן על הסובבים אותך.
חיסון הקורונה לא רק שלא מגן עליך, אלא משבש לך את מערכת החיסון.

ai27

Well-known member
לא רק שאין לי, להבדיל ממך, גם לא ידעתי מה זה ורק בעזרתו האדיבה של ד"ר גוגל גיליתי מה זה.
מאחר ולך יש ידע רב בזה, תסיק את המסקנות ...
הידע שלי זה שהמומחה שורץ שם.
כנראה חלק ממה שסובב לו בורג

דיברגנט חדש

Well-known member
חיסון מומת עדיין מדביק,

חברה בצט"מ: "יש עלייה אמיתית; גם אם חליתם באומיקרון תוכלו להידבק שוב"

הקורונה שוב מרימה ראש: עם כ-5,000 מאומתים ביום ומקדם הדבקה גבוה, לא ברור אם מדובר בגל חדש או עלייה זמנית. "הייתי נמנע מלהגיע למקומות הומים, ובכל מקרה - רק עם מסיכה", אומר פרופ' יהודה אדלר לאולפן ynet. ד"ר מיכל שטיין, החברה בצוות לטיפול במגיפות: "ממליצה לאנשים בסיכון לקבל חיסון רביעי"​

העלייה בתחלואת הקורונה בישראל נמשכת, ואתמול (שבת) נדבקו כ-4,500 איש.
"מה עושים? נזהרים", אומר היום (א') לאולפן ynet פרופ' יהודה אדלר, מומחה לקרדיולוגיה, לרפואה פנימית ולמינהל רפואי.
קראו עוד:
לדבריו, הוא לא הופתע מהעלייה בתחלואה.
"הרי ברור שיש התעוררות של הווריאנטים BA.4 ו-BA.5", אמר. "גם כשביטלו את החובה לעטות מסכות במקומות סגורים, וגם כשביטלו את הבדיקות בנתב"ג, ידענו שהזנים האלה מתפשטים בדרום אפריקה ועלולים להתפשט בכל העולם. כרגע הם בארצות הברית, בפורטוגל, בסין ובעוד מדינות".

דר טולצ'סקי

מחלקת קורונה בבית החולים ברזילי באשקלון, לפני ארבעה חודשים. האם התמונות האלה יחזרו?
(צילום: גדי קבלו )

פרופ' אדלר חזר על קביעתו שביטול הבדיקות בנתב"ג היה מהלך שגוי. "לא היו צריכים לבטל אותן", הוא אומר. "קשה מאוד לחזור אחורה. אני רוצה להזכיר את התו הירוק, שפעמיים בוטל, ועד שחזרנו אליו, היו הרבה חולים קשים ומתים. כרגע חובה על כולנו לעטות מסכות במקומות סגורים צפופים ולהימנע מלהגיע למקומות כאלה. אנחנו גם צריכים לשמור על המבוגרים - ההורים, הסבים והסבתות. צריך להמתין שבועיים-שלושה ולראות אם התחלואה הקשה והתמותה עולות. אם לא, יתברר שהזן הזה הוא קל. האומיקרון הולך ופוחת באלימות שלו, ולכן הגיע הזמן שנתייחס לזה כמו לשפעת. אם יתברר שהתחלואה עולה, או שיופיע וריאנט אלים, צריך לחזור אחורה, להגבלות.

"מהנתונים בחו"ל אנחנו יודעים שהחיסון השלישי יעיל נגד הזנים החדשים במניעת מחלה קשה, לא במניעת הדבקה. לגבי קשישים, לא הייתי ממהר לזנק עליהם עם חיסון נוסף. אנחנו צריכים לחכות ולראות לאן המגפה הזו הולכת, האם לכיוון של שפעת או לכיוון יותר קשה. כרגע, מי שלא קיבל את החיסון השלישי, אני ממליץ לו לקבל אותו".
פרופ' אדלר: "מהנתונים בחו"ל אנחנו יודעים שהחיסון השלישי יעיל נגד הזנים החדשים במניעת מחלה קשה, לא במניעת הדבקה. לגבי קשישים, לא הייתי ממהר לזנק עליהם עם חיסון נוסף. אנחנו צריכים לחכות ולראות לאן המגפה הזו הולכת, האם לכיוון של שפעת או לכיוון יותר קשה"
"יש עלייה משמעותית בתחלואה", מוסיפה ד"ר מיכל שטיין, מנהלת המרפאה למחלות זיהומיות לילדים בבית החולים ספרא וחברה בצוות הטיפול במגפות (צט"מ) במשרד הבריאות. "רואים את זה גם מבחינת אשפוזים בהרבה בתי חולים בארץ. עוד מוקדם להגיד עד כמה זה משמעותי ולאן זה יגיע. בדרך כלל עוברים שבועיים-שלושה עד שיודעים".

יש דרך להסיק מסקנות על פי מה שקורה במדינות אחרות?
"מאוד קשה להשליך. פורטוגל, למשל, נמצאת עכשיו בשיא הגל של הזנים החדשים, והיא מאוד מחוסנת. יש שם תחלואה קשה מאוד, למרות שיעור ההתחסנות הגבוה. אני מקווה שזה לא יקרה אצלנו. אני מאוד ממליצה לאנשים שנמצאים בסיכון לעטות מסכות בחללים סגורים וגם לבקש מהסובבים אותם לעטות מסכות ולא להיות שאננים".

אדם בן 70 שחוסן שלוש פעמים - מצבו בסדר? הוא מוגן?
"הוא מוגן למדי ממחלה קשה. הייתי ממליצה לו לקבל בוסטר נוסף. ראינו בלא מעט מחקרים מהארץ ומחו"ל שהמנה הרביעית מגינה מפני מחלה קשה ומוות. אני קוראת לכל מי שבסיכון מוגבר לתחלואה קשה מהאומיקרון, ללכת לקבל אותה".

נערך לאחרונה ב:

ai27

Well-known member

חברה בצט"מ: "יש עלייה אמיתית; גם אם חליתם באומיקרון תוכלו להידבק שוב"

הקורונה שוב מרימה ראש: עם כ-5,000 מאומתים ביום ומקדם הדבקה גבוה, לא ברור אם מדובר בגל חדש או עלייה זמנית. "הייתי נמנע מלהגיע למקומות הומים, ובכל מקרה - רק עם מסיכה", אומר פרופ' יהודה אדלר לאולפן ynet. ד"ר מיכל שטיין, החברה בצוות לטיפול במגיפות: "ממליצה לאנשים בסיכון לקבל חיסון רביעי"​

העלייה בתחלואת הקורונה בישראל נמשכת, ואתמול (שבת) נדבקו כ-4,500 איש.
"מה עושים? נזהרים", אומר היום (א') לאולפן ynet פרופ' יהודה אדלר, מומחה לקרדיולוגיה, לרפואה פנימית ולמינהל רפואי.
מצד אחד מתפשטים,
מצד שני - רואים שהזנים החדשים מתפשטים בעיקר במקומות ש"פיספסו" את גלי האומיקרון (צפון קוריאה וטוויאן בעיקר).
ונתוני התמותה נמוכים - כמו באומיקרון, רק שפיספסו את ההגנה של החיסון.
פרופ' אדלר חזר על קביעתו שביטול הבדיקות בנתב"ג היה מהלך שגוי. "לא היו צריכים לבטל אותן",
עם זה אני בהחלט מסכים - מהלך חלמאי שלא תורם כלום - אבל מונע יכולת למנוע כניסת גלים חדשים (אז במקום צעד מינימלי משגעים את כולם).
"יש עלייה משמעותית בתחלואה", מוסיפה ד"ר מיכל שטיין, מנהלת המרפאה למחלות זיהומיות לילדים בבית החולים ספרא וחברה בצוות הטיפול במגפות (צט"מ) במשרד הבריאות. "רואים את זה גם מבחינת אשפוזים בהרבה בתי חולים בארץ. עוד מוקדם להגיד עד כמה זה משמעותי ולאן זה יגיע. בדרך כלל עוברים שבועיים-שלושה עד שיודעים".
מאוד מוקדם - הגיעו לשפל של אלפיים מאומתים ליום וקפץ ל5 אלף.
יש דרך להסיק מסקנות על פי מה שקורה במדינות אחרות?
"מאוד קשה להשליך. פורטוגל, למשל, נמצאת עכשיו בשיא הגל של הזנים החדשים, והיא מאוד מחוסנת. יש שם תחלואה קשה מאוד, למרות שיעור ההתחסנות הגבוה. אני מקווה שזה לא יקרה אצלנו. "
הנתונים בפורטוגל מאוד דומים לנתונים של גל האומיקרון.
אדם בן 70 שחוסן שלוש פעמים - מצבו בסדר? הוא מוגן?
"הוא מוגן למדי ממחלה קשה. הייתי ממליצה לו לקבל בוסטר נוסף. ראינו בלא מעט מחקרים מהארץ ומחו"ל שהמנה הרביעית מגינה מפני מחלה קשה ומוות. אני קוראת לכל מי שבסיכון מוגבר לתחלואה קשה מהאומיקרון, ללכת לקבל אותה".
אין קשר אמתי למספר המנה - אלא לטווח זמן מהחיסון.

עד עכשיו נראה שהחיסון היעיל זה לקבל חיסון מומת של פייזר,
לחכות לשיא אפקטיביות ואז להידבק בוירוס מוחלש (אומיקרון).

למעלה