למי שאכפת מכלבים:

Talia E

New member
למי שאכפת מכלבים:

זוהי לשון הודעה מפורום זכויות בע"ח של וואלה. זה באמת חשוב, אנא קחו את שלוש הדקות הנדרשות, כתבו אי-מייל (הרי אנחנו עושים את זה כל הזמן - הורידו סטנדרטים) ושלחו אותו לחברי הכנסת הרשומים מטה. כל אחד יכול להיות זה שיעשה את השינוי! תודה מראש
חברי היקרים, הכלבים זקוקים לנו מיידית הדיון בחוק הכלבים היה אמור להתקיים בעוד כשבועיים אך הוא הוקדם במפתיע ליום ב´ הקרוב. אם לא נצליח להעביר את ארבע ההסתייגויות שלנו זו תהיה בכייה לדורות! אנא מכם, פנו מספר דקות ושילחו אי-מיילים לחברי ועדת הכלכלה (עשו הפניה אישית, בבקשה). רוח הדברים צריכה להיות כזו: אנחנו מקבלים בברכה את הצעת חוק הכלבים של משרד החקלאות, ואנחנו מתחייבים לקבל עלינו את הוראות החוק החדש. עם זאת אנחנו מבקשים לקבל את הסתייגויותינו הבאות: ---אנחנו מבקשים להכניס בחוק סעיף מטרה, אשר יקבע כי "מטרת חוק זה היא לקבוע הסדר ארצי אחיד לפיקוח על החזקת כלבים, ולהבטיח כי הזכות להחזיק בכלב ותנאי החזקתו לא יוגבלו אלא למניעת סיכון מצד אותו כלב או כלפיו" ---כדי למנוע המתה שרירותית של כלבים שמתקשים בתפיסתם, יש להפעיל שיטות הומניות יותר (כגון חיצי הרדמה או חומר טשטוש במזון פיתוי). ---יש להקצות שטחים עירוניים בהם יוכלו כלבים להיות חופשיים מהרצועה (בפיקוח) - אם לא יהיו שטחים כאלה, רבים מאיתנו יהפכו עברייני-חוק שלא מרצון. ---יש להתחשב בנסיבות תקיפת הכלב לפני החרמתו או המתתו - גם כלבים טובי-מזג עלולים לנשוך או לתקוף כדי להגן על האדם המטפל בהם מפני תקיפה, שוד או אונס, למשל. אתם יכולים לציין את כל ארבע ההסתייגויות או רק חלק מהן. כיתבו בשפתכם באופן חופשי. אני חוזרת ומזכירה לכם איזו חשיבות גדולה יש למכתבים שלכם. רק בזכות מכתביכם פנו אלינו מספר חברי כנסת והביעו את רצונם לסייע בעניין ההסכם שנחתם בין ישראל לאיחוד האירופי. רוב חברי הכנסת קוראים אי-מיילים (אל תקחו את מקרה השרה דליה איציק כדוגמה מייצגת). זה המעט שאתם יכולים לעשות וזה הרבה. אני אהיה בדיון ביום שני וחסר לכם שלא תהיו שם (בתמיכתכם הסיברקינטית) לצידי ולצד הכלבים האהובים שלנו. אודה לכם גם אם תפיצו את הידיעה הזו בפורומים נוספים ובין חבריכם ומכריכם. להלן רשימת חברי ועדת הכלכלה: ח"כ אברהם פורז (יו"ר הוועדה) [email protected] ח"כ אברהם הירשזון [email protected] ח"כ יצחק גאגולה [email protected] ח"כ רומן ברונפמן [email protected] ח"כ יגאל ביבי [email protected] ח"כ מיכאל איתן [email protected] ח"כ איתן כבל [email protected] ח"כ אחמד טיבי [email protected] ח"כ נעמי חזן [email protected] ח"כ יצחק וקנין [email protected] ח"כ צבי הנדל [email protected] ח"כ נחמה רונן [email protected] ח"כ אברהם רביץ [email protected] ח"כ מיכאל קליינר [email protected] ח"כ נחום לנגנטל [email protected]

טליה, תודה רבה!

שלחתי מייל אישי לרובם- נוסח במלים שלי המבוסס על המידע הנ"ל!
(שלחתי לך במייל את הנוסח שצרפתי)

Talia E

New member
וגם אני שלחתי (מצורף הנוסח שלי)

היי, הורדתי סטנדרטים (מאד
) בניסוח ושלחתי את המייל לכולם... תודה לכל מי שהקדיש ויקדיש מזמנו... טליה __________________________ הנוסח שלי: לכבוד חבר _________, שלום רב, אני פונה אליך כמישהו שידוע לי שאכפת לו מבעלי חיים, שיודע כי יש ערך לחייהם. "חוק הכלבים", אשר אודותיו עתיד להתרחש מחר דיון שני, הינו דבר חיובי הקורה במדינתנו, אולם יש מספר נקודות, שאם לא תחודדנה יכולות להפוך לבכייה לדורות: 1. ראשית כל, חשוב שחוק זה ישמור על טובת הכלבים, ושיהיה כתוב בפירוש כי הוא נועד לטובתם. קראתי ניסוח בנושא, שנראה לי טוב והוא: "מטרת חוק זה היא לקבוע הסדר ארצי אחיד לפיקוח על החזקת כלבים, ולהבטיח כי הזכות להחזיק בכלב ותנאי החזקתו לא יוגבלו אלא למניעת סיכון מצד אותו כלב או כלפיו". 2. כמו כן חשוב שתהיינה הגדרות ברורות באשר לאופן הטיפול בכלבים אשר קשה לתפסם: אין להשתמש באלימות, כי אם באמצעים הנתונים ברשותנו בתקופתנו, כגון פיתוי לאכילת חומר טשטוש בתוך מזון או שימוש בחיצי הרדמה. 3. יש להורות לעיריות להקצות שטחים בהם יוכלו הכלבים להיות חופשים מהרצועה, תוך השגחה מהצד של הבעלים. מצב ובו כלבים ייאנסו להיות קשורים ברצועה בכל ביקור שלהם בחוץ יוריד בהרבה את איכות חייהם. כמו כן, קשה לי להאמין שבהעדר שטחים כאלה חוק זה יתקבל על-ידי בעלי הכלבים בארץ. 4. במידה וכלב תקף, יש לשקול לגופו של ענין את הנסיבות: גם כלב שקט וטוב מזג יכול להפוך תוקפן בנסיבות מסויימות: למשל הגנה על בעליו, או אם תקפו אותו או התעללו בו. כמו כן, כלב שהתעללו בו ותקף יכול לעבור שיקום. אני מקווה מאד שכוחך כחבר כנסת יבוא לטובת הכלבים. היה בטוח שהאנשים שאכפת להם מכלבים יזכרו את עמדתך בנושא. בכבוד רב, טליה אלקיים

Kiru

New member
היי טליה,

בשמחה אשלח אליהם מייל, אבל אני לא יודע בכלל מה זה חוק הכלבים הזה. כלומר, הבנתי את התיקונים, אבל אני לא יודע מה החוק עצמו... תוכלי להסביר?

shanty.G

New member
בעדכון תוכל למצוא../images/Emo13.gif

הבאתי לכם קישור לעידכון מישיבת הכלכלה שנערכה היום בנוגע לחוק הכלבים. כל הכבוד לכם על ההיענות לקריאה
פרטים נוספים על החוק וההסתייגויות *בן יקר, בסופו של דבר אפילו כתבתי פה
בהצלחה בפורום, שלכם
shanty

למעלה