למישהי יש ילדים בתוכנית המחוננים ברעננה ?

המנהלת אמרה שהיא לא מקבלת מידע על אף אחד

אני באתי לומר לה ביום חמישי שבתי התקבלה ורק כך היא ידעה מזה.

שלומות0

New member
אולי אני טועה

אבל בדרך כלל עד התאריך הזה מי שעבר כבר קיבל הודעה,
מי שלא עבר מקבל בהמשך תשובה שלא עבר,
במבחנים האלו יש לא מעט מחוננים שמפספים אותם, עוד סיבה טובה לעבור לחינוך ביתי!

noa_f

New member
לא כל ההורים למחוננים מסוגלים להתמודד איתם

בעצמם. ולמבחני המחוננים אפשר לגשת שוב או לערער.
פגשתי כמה וכמה הורים לילדים מחוננים שעמדו נדהמים מול הילד שלהם ולא ידעו לענות לו, לתרום לו או בכלל איך לאכול (ולהכיל) את העוף המוזר הזה שצמח להם.

יש מיליוני מחוננים מתוסכלים

שמסתובבים ברחובות ומחכים ש"המערכת" האכזרית ורעת הלב תאתר אותם. עוד סיבה להיות בחינוך הביתי.

נטלי22

New member
את טועה. אצלנו קיבלו באותו זמן הודעה

גם אלו שעברו וגם אלה שלא.
בשני מקרים קיבלנו הודעה חיובית רק בסוף יוני ובתחילת יולי.

שלומות0

New member
סליחה

ביולי אף אחד לא מקבל תשובות,
ביולי כיתות המחוננים סגרו את הקבלה לשנה הבאה, עכשיו מזמנים לראיונות
ומי שלא מקבל תשובות ולא זומן הסיכויים שעבר קלושים

נטלי22

New member
אנחנו טסנו לחול לחודש ב-29.6

התחננו שיתנו לנו תשובה לפני שאנחנו יוצאים כדי שהוא יוכל להתראיין אצל המנהלת ולא קיבלנו. המכתב הגיע סביב ה-3.7 ואז התחלנו בטירוף של מיילים וטלפונים מארהב לישראל. בתי הספר ממשיכים לעבוד עד אמצע יולי ורק אחר כך נסגרים עד אמצע אוגוסט.
עם הבת הגדולה קיבלנו טלפון מבית הספר שבו יש כיתת מחוננים וקבעו איתנו מועד לראיון ל-29.6. את המכתב הרשמי מצאנו בתיבה רק כשיצאנו מהבית כדי ללכת לראיון, כלומר ב-29.6

שני ילדים. שתי תוצאות חיוביות מאוחרות. מאוד.

פושקית1

New member
רק לידיעתכם , נכנסתי לאתר של מכון הנרייטה

סאלד ומשלוח התשובות הולך לפי אזורים , יש אזורים שאלהם עדיין לא נשלחה תשובה

ליאור53

New member
אני הייתי בפרויקט הזה

לפני 22 שנים.. אני חושבת שזו היתה השנה הראשונה של הפרויקט. מכל כיתה בשכבת ד' בבתי הספר השונים ברעננה נבחרו שני ילדים (לאחר מבחני מיון). בזמנו, הפרויקט התקיים בבי"ס ברטוב (שבו למדתי).
לא היתה לי שום בעיה להשלים חומר (אפילו מבחנים בספורט..), ולא היתה שום בעיה חברתית, באף אחת מהכיתות.

נטלי22

New member
לא ברעננה, אבל הבן שלי היה השנה

ביום שליפה במרכז למחוננים בסביון, מכיוון שכרגע אין מקום בכיתת המחוננים בשכבה שלו (אנחנו גרים בפתח תקווה, שבה יש כיתת מחוננים של שבוע שלם).

למרות שהיה מדובר ביום בשבוע שבו הוא היה צריך לקום ולצאת מוקדם (לצאת ב-7:10 בשביל לנסוע במונית מפ"ת לסביון, בניגוד לבי"ס הרגיל שלו שהוא מעבר לכביש ואפשר לצאת מהבית בדקה לשמונה), ולמרות שהיה צורך להשלים את החומר הלימודי, הוא מאוד נתרם ונהנה מכל מה שלמד שם, ולא הייתי מוותרת על התכנית הזאת עבורו.

בשנה זו הוא למד למשל צילום, רובוטיקה, אוריגמטריה (לימוד של גיאומטריה באמצעות אוריגמי), משחקי מחשב מפתחי חשיבה, ועוד.

בשנים עברו ניסינו את חוגי ההעשרה אחה"צ בפ"ת, וממש אין מה להשוות. גם הוא וגם אחותו הגדולה פרשו מהחוג (כל אחד חוג אחר) אחרי כמה מפגשים מכיוון שהיה משעמם לטענתם.

לא היתה לו שום בעייה להשלים את החומר הלימודי בטלפון אחד לחבר כשהוא מגיע הביתה ועוד רבע שעה עבודה מקסימום. המורות גם מאוד התחשבו.

למעלה