למישהו יש בחצר טרמפולינה גדולה

לנו יש

יתרונות - זה כיף מאוד לכל הגילאים. זה יופי של פעילות גופנית. זו פעילות חברתית.
חסרונות - שמעתי על פציעות שונות. אצלנו טרם קרו (
). בשל היותה מגנט לילדים היא מצריכה גם הצבת כללי התנהלות והתנהגות מתאימים, גישור ופתרון סכסוכים

בעיני זו המתנה הכי שווה שקנינו לעצמנו.

חני ב

New member
לחברה של הבת יש

כשהבת מבקרת אצלה, היא מאד נהנית מהטרמפולינה.

לנו יש כבר שנתיים

זה דבר נפלא!
מאד מרוצים, הילדים מכל הגילאים, כולל נוער, נהנים מהטרמפולינה וקופצים עליה.
חובה כמובן עם רשת חיצונית.
אחת הפעילויות הגופניות המהנות ביותר. לצערי, לנו הנשים הבוגרות זה לא בריא כלל (נזק לקרקעית האגן, צניחת רחם וכדומה...), אך לילדים זה נפלא!
טוב לגוף, לנשמה, עושה הרבה שמחה.
לצורך שמירה על בטיחות, אנו מקפידים:
1. תמיד לסגור את הרשת כשקופצים, אם מישהו רוצה לצאת או להיכנס, מי שבפנים מפסיק לקפוץ, עד שסוגרים שוב את הרשת.
2. מקסימום 2 ילדים קופצים על הטרמפולינה.
3. בלי סאלטות.
אצלנו זו הצלחה גדולה. אחת הקניות המוצלחות שלנו.

1אילת2

New member
אותם כללי בטיחות אצלנו.

כששכחו למלא את כלל מספר אחת, הילדה נפלה מהטרמפולינה ושברה יד.
החסרונות- החומר מתבלה. אצלנו נקרע הבד המקיף את המדרגה, אצל חברה נקרע משטח הקפיצה.

נכון, צריך לקחת בחשבון הוצאות על בלאי

אצלנו נקרעה רצועה שמחברת את הרשת המקיפה, במהלך השנה הראשונה, כשאחד החברים קפץ חזק מידי על הרשת. הם תפרו ותיקנו ללא תשלום.
אך אכן יש עניין של בלאי, וצריך לדעת שבמהלך השנים יש הוצאות נוספות על בלאי (מניסיון של אחרים).
מה שמזכיר לי כלל נוסף (שהתווסף לאחר הקריעה שהזכרתי למעלה):
4. לא לקפוץ על הרשת המקיפה. לפחות להשתדל כמה שפחות לקפוץ עליה... כך היא נשמרת יותר טוב.

1אילת2

New member
לא לקפוץ על הרשת המקיפה- בוודאי.

וגם לא ללכת על המדף המקיף.

למה בלי סאלטות ?

זה הכי הכי כייף שאפשר להתאמן גם המבוגרים אצלנו בעניין סאלטות כמובן כשרק אחד על הטרמפולינה

הם כל כך נהנים גם בלי הסאלטות

ומכיוון שהמון חברים מגיעים אלינו, לא רוצים להסתכן.
מעבר לכך, הם המציאו מלא משחקים בתוך הטרמפולינה, או עם שילוב של ילדים מחוץ לטרמפולינה עם כדור. מאד יצירתיים ומוצאים המון עניין וכיף בטרמפולינה, גם בלי הסאלטות. גם לקפוץ סתם כך הם נהנים מאד. זה ספורט מהנה ביותר!
היו מספר חודשים שגם אני קפצתי עם עצמי, בתור ספורט, וזה היה אושר גדול, עד שהבנתי כמה שזה רע לנשים, לצערי.

למה רע לנשים <?

אני לא קופצת המון למרות שזה נותן הרגשה מעולה אבל יש לי פריצות חוליות בגב
גיסתי שהיא מורה ליוגה ממש נהנת אצלנו מהטרמפולינה

כפי שכבר כתבי למעלה

יכול לגרום לנזק לקרקעית האגן, צניחת רחם, בריחת שתן (תוצאה של הדברים האחרים) וכדומה. מי שעובדת חזק ונכון על השרירים שם למטה, אני מניחה שזה פחות בעייתי.
באותו הזמן כשקפצתי, היו לי הרבה שיחות עם נשים בוגרות שניסו לקפוץ, כוווולן דיווחו על בריחת שתן, לא חשוב אם שנייה לפני כן היו בשירותים... במקביל קראתי מאמרים על כך, מחקרים, הייתה לי שיחה על כך עם פיזיוטראפיסטית שמומחית לתחום רצפת האגן.
מה השבנתי שאם את עובדת באופן נכון על שרירי האגן וכל מה שצריך לחזק שם למטה, כנראה שזה פחות משפיע (מורה ליוגה, כנראה עושה את העבודה כמו שצריך), אך נשים שלא עובדות על כך, עלולות לפגוע בעצמן.
שווה לקרוא על כך מאמרים.

r i n i

New member
כמו שכתבו - מחליש את רצפת קרקעית האגן

אני לא בטוחה אם מדובר במקרים של קפיצות אקראיות פעם בכמה זמן.
באופן קבוע - לא מומלץ.

* על פי דברי פזיוטרפיסטית שמתמחה בשיקום רצפת קרקעית האגן

כמובן שדיברתי על באופן קבוע

אני בהתחלה מאד התלהבתי, וכבר הגעתי לחצי שעה של קפיצה= אושר גדול!!! הייתי שמה אוזניות, עם מוסיקה של מסיבות באוזניים וקופצת. אחת הדרכים המאושרות לעשות כושר. התבאסתי לגלות שזה לא בריא לי, וחזרתי לצעידות...

recordion

New member
עוד שאלה לבעלי נסיון

צריך מבוגר משגיח?
יותר נכון, מאיזה גיל יכולים להשתמש ללא השגחת מבוגר?

לדעתי, ילד מגיל הגן (נניח 5), שידע לרדת לבד

לא צריך השגחה.
אצלנו יש כלל ברור, שאם יש הבדלי גודל בין הקופצים - הגדולים צריכים להתחשב בקטנים, בעיקר אם הקטנים הם גם צעירים מאוד.
הילדים עולים לשם עם ילדים של חברים, בני שנה וחצי-שנתיים, ומשגיחים עליהם ומקפידים לא לקפוץ חזק מדי לידם.
כשאני והנער (16) עולים עם הצעירים (10) אנחנו נזהרים לא להעיף אותם חזק מדי בקפיצות שלנו.

אצלנו יודעים שאם אחד המבוגרים לא בבית

אז אסור בשום אופן לעלות עליה
כמו כן לא עולים כל החברים יחד אלה בתורנות של שלושה

טוב, תודה לעונות, נגמרה השאלה

בעלי לא מוכן לקנות טרמפולינה בטענה שעכשיו עשינו דשא בעלות לא קטנה ואם נציב עליה מתקן כזה זה רק יהרוס אותו (מה שנכון).
אז הוא לא מוכן לשמוע.
חבל.

שקדייה

New member
אם בכל זאת יתרצה- יש מבצע מעולה בבאליגם

בדיוק על טרמפולינה כזו.
ב999 במקום 1700.

למעלה