למה ?!?!?!?!

למה ?!?!?!?!

בס"ד אני אברך ,שלא מקבל בכולל כסף,ותחתית(אשתי) לא עובדת. חשוב לי מאד להיות בראש השנה באומן, אבל למה אני צריך לשלם 650$ בערך , בזמן שהנסיעה הזאת צריכה לעלות 400$ מקסימום ? ? ? ? והענין בדוק כי אבא של חבר השכיר מטוס וכל הסידורים כולל הכל .כל נוסע אחד היה צריך לשלם 400$ .הענין לא יצא לפועל כי רב חשוב של ברסלב התעקש שלא לפתוח את הטיסות האלה. אז מה הם רוצים להביא אנשים לצדיק ? או לעשות כסף ? אני זכיתי כמה פעמים ב"ה להיות אצל רבנו הקדוש ובאמת כואב לי הדבר ,כי אני רוצה להיות אצל רבנו ,לקבל את התיקונים,ואין לי כסף. יש לי קטנות המוחין גדולה בגלל זה. אם יש למישהו תגובה ,אשמח לשמוע. טורבו.

אמיתי 21

New member
אני ישאל אותך בדרך אחרת

עמ"י עש"ו למה סידורים של נהר שלום של שבת קדוש עולים 300 ש"ח ? ואני הלכתי לרב בניהו שליט"א ושאלתי אותי איך אני עני מרוד צריך לקנות סידור כזה אם אני רוצה לתפלל בכוונות של הרש"ש ? אז אתה יודע מה התשובה היתה ? שם אמרו לי איך אחנו צרכים לפרנס ? שאלתי איפה לשם שמים ? לא היתה להם תשובה ! מבין לא עלנו הנגע הצרעת של כסף הגיע ככל שיש יותר קדושה כך יש יותר מקום לסטרא אחרא לאחוז ולטמטם דעתם אחי אין לך מה לכנס לקטנות וידוע מה שאמר נחופ איש גם זו

jack0

New member
במקרה הספציפי הזה הסיבה היא אחרת.

גם אני התפלאתי מדוע הסידורים של נהר שלום ועוד ספרים דומים הם מאד יקרים, והתשובה שקיבלתי, הגיונית לדעתי, היא שמכיון שמטבע הדברים לספרים הללו אין דרישה גדולה והם מודפסים במהדורות מצומצמות, ולכן הוצאות ההדפסה לספר הן גדולות במאות אחוזים מספרים אחרים. צריך גם ללמד זכות.

אמיתי 21

New member
אני בטעות אבל רק בטעות מדפיס גם

עמ"י עש"ו ספרים מיוחדים כאלו בתחום הנל . ואני יודע את העלויות וספר לא עולה מעל 20 ש"ח ליחידה למו"ל גג 25 ש"ח , ומה עוד שידוע הוא שעיקר הוצאת הספר משלמים תורמים , אני אישית מתי שאני שאני מדפיס ספר אז אני רק מדפיס כ1000 אלף עותקים , מבין אחי . הרי בימקום להקל על התלמידים ולעשות להם מחרים מיוחדים מקשים כך זה בכל עולם העסקים שברגע שמסתכלים על ספר כמקור פרנסה גשמי , ולמה אתה חושב שיש שיבושים בספרים ? שוב פעם כדי לאלץ את התלמידים לקנות ספרים חדשים כל כמה זמן ועל זה היה דוי ליבנו ועל אלה חשכו עיננו אבל בס"ד הם יחזרו בתשובה ותחזור עטרה ליושנה

פראזניק

New member
על "איגוד נוסעים" שמעת?

אמנם, מחירי הטיסות לאומן יקרים מאד. לפני למעלה משנתיים הוקם גוף שניסה ומנסה להוזיל את מחירי הטיסות, עדיין ללא הצלחה מלאה, אך עם די הרבה הצלחות קטנות. כבר פרסמתי כאן בפורום, "נוסעים למען נוסעים" שהוקם ע"י "איגוד נוסעים" כדי לחפש אלטרנטיבות זולות, מטיס השנה כמה מאות איש דרך פולין במחיר של 495$ ודרך טורקיה (נחיתת ביניים של פחות מחצי שעה, ומשם לניקולייב הסמוכה לאודסה) ב550 דולר. עדיין "איגוד נוסעים" עובד ועמל ע"מ להוזיל את מחירי הטיסות, ואנו מקוים להצליח בע"ה. אני מקוה להביא לינק לאשכול מפורום אחר, שיש בו חלק מסיפור הדברים בנושא המאבק על המחירים.

למה אני ..

בס"ד למה אני צריך לשלם 495$ ולנחות בפולין ומשם להמשיך באוטובוס במשך 10 שעות עד לאומן ???? בזמן שנסיעה ישירה צריכה לעלות 400$ ? אם המחיר האמיתי יהיה כזה יבואו עוד 5000 בתים (שמשנים את הצירוף לגמרי) לקיבוץ הקדוש , לא נכון ? טורבו

לי סידרו כרטיס חינם לאומן ../images/Emo24.gif

אני טס ב 4 לספטמבר לאומן וסידרו לי כרטיס חינם כי אני תמיד בביה"כנ ומכיר מישהו הרב שחיבב אותי אז סידר לי בחינם, אני שמח הכרטיס הזה עלה 620 דולאר אבל סידרו לי בחינם כואב לי לקרוא כאן שעליכם לשלם

מיכל 10

New member
../images/Emo13.gif../images/Emo13.gif../images/Emo13.gif

ב ס " ד עפ"י רבני ברסלב ידועים וגדולים כגון הרב אליעזר ברלנד והרב שלום ארוש כל מי שעושה 6 שעות התבודדות רצוף לשם יתברך על אומן זוכה להגיע לאומן

לא צריך לתהות יותר מדי .....

כמה ק"מ זה מפה לאומן ? בא נאמר x ק"מ. קח מקום אחר שהמרחק מפה הוא x ק"מ ותגלה שעולה לשם בדיוק חצי מחיר .... למה ? כמו בקשר לסידור של הרש"ש הקדוש .....צריכים להתפרנס ... חבל מאד ....

פראזניק

New member
את הלינק, ראיתם?

אני שמח שהנושא עלה סוף סוף לפורום. אני עוסק בנושא הזה, ומתוך ידיעה ולאחר בדיקה ארוכה מאד, לא רק שטורבו צודק, אלא שהוא אפילו לא יודע עד כמה הוא צודק!!! אני מקווה לאחר ראש השנה להעלות את כל החומר לרשת, ואני ממש מבקש מכל מי שיכול לעשות משהו בענין, בין פרסום בעיתונות, בין קרבה לגורמים רשמיים - קרבה שתוכל אולי לסייע, או כל עסרה אחרת בנושא, לפנות אלי במסרים. זו בושה וחרפה, שכדי לקיים מצוה דתית, אנשים נאלצים לשלם מחיר יקר בהרבה מהמחיר שאמור היה להיות, ורק משום שכמה חברות - מוגנות ע"י חוק ההגבלים - עשו קרטל מוצהר משום ידיעתם שחסידי ברסלב יסעו בכל מחיר לאומן.

turbo

New member
קודם כל..

בס"ד הרב שלום אומר את זה בשם הרב ברלנד. אבל אין לי מוחין כאלה ל-6 שעות התבודדות ,ודרך אגב העצה הזו בדוקה , ע"י חבר טוב.

jewboy

New member
המשך

לכל אלה שנוסעים ל´ נסיעה טובה און פועלט אלעס גוטס

יחצאל

New member
זכית

לא רק שההגחה העליונה עשתה, שלא תוציא הוצאות מיותרות, גם תזכה להתפלל בראש השנה בבית כנסת כבן אדם, ולא בבית קברות. לכן, אל תיפול בעצבות ויאוש. אדרבה, שמח בחלקך, היה מאושר. אל תתן לדמיונות שוא, להעכיר את רוחך.

תיקון לדברי הבלע הנ"ל

באומן מתפללים בבית כנסת ענק שנבנה במיוחד, ולא בבית קברות. בית הכנסת כולל שלוש קומות ומקוה מהגדולים בעולם. זהו מנין של אלפי אנשים, אולי המנין הגדול בעולם.

למעלה