למה מתכוונים שאומרים מוסר????

למה מתכוונים שאומרים מוסר????

אריסטו לפי הפילוסוף היווני אריסטו האדם הצדיק הוא האדם הטוב- בעל הסגולה הטובה. אדם זה הוא אדם המשתמש בשיקול דעתו לשם מימוש מהותו כאדם. משמע, האדם המממש את מהותו כאדם הוא גם אדם טוב. האדם הצדיק-הנבון הוא מי שבוחר בעיקרון "שביל הזהב" ("דרך האמצע") ומשתמש בה כהלכה על ידי שימוש בשיקול דעתו בבחירת מעשיו. מעשה שראוי לעשותו הוא המעשה המתאים לגמרי לסיטואציה, זהו המעשה השקול. לפי משנתו של אריסטו, המימוש העצמי של האדם, ה'צדק': "הטוב העליון" המכונה אושר, תלוי באדם עצמו ואך ורק בו. [עריכה] תומס הובס גישה שונה למושג ה'צדק' ניתן למצוא בדבריו של הפילוסוף הבריטי תומס הובס, הטוען כי הצדק תלוי ביחסים שבין אדם לחברו. לפי הובס כל בני האדם נולדו עם יצר הרע. מטרת החברה האנושית היא לשים לפרט גבולות וחוקים על מנת שיוכל לחיות בחברה אנושית ומוגנת. על פי הובס האדם הנוהג בצדק הוא זה שמוכן להתחייב לאמנה או להסכם בין אנשים, כדי לממש את מהותו כאדם. עכשו אתם מבינים למה צריך תקנון אתר

lj101

New member
שרית, דיון מעניין שווה לפתח שיח.

בעיה מוסרית קטנה : שני עובדים במפעל האחד בעל מוסר עבודה גבוהה ואילו השני בעל מוסר עבודה נמוך. הראשון רוצה תוספת על עבודתו הרבה ואילו השני מסתפק במה שיש לו, לא מתלונן. המעסיק לעומת זאת מפטר את זה שיש לו מוסר עבודה גבוהה ואילו את השני הוא משאיר ואף מקדם. בואי ננסה לקדם את עניין המוסר האם היה זה מוסרי מצד המעסיק לפטר עובד טוב או שמה הוא המחוקק הוא בעל המוסר והוא זה שקובע את החוקים ואת הכללים ולכן מותר לו.

אלייך סגן מנהל הפורום../images/Emo39.gif

לכאורה אין זה מוסרי לפטר את העובד המסור. אולם לך תדע מה הסיבה????. אולי אין עבודה...ואין לו יכולת לשלם לו שכר גבוה...ויש צורך לעשות צימצומים אולי הוא העליב את בעל העסק??. בכל מקרה אצלנו במספרה....כל העובדים המסורים מתוגמלים כי זה עסק פרטי. לעומת זאת עובדי מדינה מסורים לא מתוגמלים כי מוסריותם יצוקה בעבודתם מתוקף כך שהם מייצגים את מוסדות השלטון...(כולל רשויות מקומיות). אותם בודק מבקר המדינה, העיר הבנק וכו....והם נותנים את הדין בפני בית משפט.אך עד לאותו רגע....יש לזכור שהם זכאים..עד שלא יוכח ויפסק אחרת. ואילו במגזר הפרטי פשוט מפטרים אנשים לא מוסריים לא שואלים שאלות לא נותנים סיבות פשוט מפטרים וזהו. שבת נפלאה שרית

שרית ערב טוב, את זוכרת שדיברת על

אנשים שמשוטטים באינטרנט בזמן העבודה ועל חשבון העבודה? את זוכרת שהתרעמת והצעת לחשוף אותם ולמסור למעסיקיהם את הנתון הזה? אז מה דעתך למה שקורה היום בבחירות? למה את לא מדברת על זה כמו שהפריע לך אז? את יודעת שבני רגב משתמש בעובדי עירייה לאיוש מטה הבחירות ולתעמולת בחירות נוספת בזמן העבודה ועל חשבוננו? את יודעת שעובדי עירייה נמצאים בכל הפעילויות של קדימה? את יודעת שמי שתלה את שלטי קדימה בגני אביב ומי שהביא את הכיסאות והבמה וסידר אותם הם עובדי עירייה וברכבי העירייה? את יודעת שהעירייה הוציאה עיתון "ידיעות לוד" לתעמולת בחירות ע"ח משלמי המסים, בזמן שהם מפרסמים בעיתונים אחרים? אין לך מה להגיד על זה? כתומכת קדימה ובני רגב את לא רואה את השחיתות שחוגגת כאן? למען הסר ספק, יש לי תמונות של עובדי עירייה בזמן פעילותם למען הבחירות למפלגת קדימה, ובזמן העבודה.

sragl1

New member
איפה שרית שרית למה את לא אומרת

כלום על מה נעשה בעירייה מה הצדיקות שלך בנושא ועוד משהו עכשו יש לי מידע שאסור לי לרשום אבל ידוע לי מי את חשבתי הרצל אבל לא נכון את אישיות שאני מכיר אבל מה ממשיכה לשקר כאן רושמת שאת ספרית אצל אדם פרטי רק ביגלל חוקיי הפורום אסור לי לומר מי את אבל מרוב שאת מיתפרסת על מיליון דברים בפורום אני יספר בפרטי לאנשים מי את שיהיה לך שבוע מקסים

מה אתה רוצה שהיא תגיד? אין לה.

מוגבלות היא אלמנט מולד. אני למשל לא נולדתי גבוה ולכן אינני משחק כדורסל. אלח תבקש דבר מאדם שאינו מסוגל לתת אותו...

../images/Emo45.gifהיי מנדי..תודה על האינפורמציה

מודה לך מקרב לב על האינפורמציה. אני מבטיחה לעשות בה שימוש מבורך. שבוע נפלא שרית

שרית, שאלתי את התייחסותך לנושא

מה דעתך על שימוש בעובדי עירייה לצרכי בחירות?

למעלה