למה לי פוליטיקה עכשיו ?

בחירות לועד המרפאים בעיסוק בשעה טובה ומוצלחת, ההסתדרות מאפשרת לערוך בחירות עבור האיגודים הפרה-רפואיים. הבחירות מתעתדות להתקיים ב-8.6. על מנת שיהיה לנו ועד חזק אנו זקוקים לאנשים המעוניינים להיות חברים בועד. לצערנו יכולים להכלל רק אנשים המשלמים עבור ועד המרפאים בעיסוק (לרוב אלו עובדי משרד הבריאות וקופת חולים). המעוניינים להגיש מועמדות, יכולים לעשות זאת עד ליום 28.4.04, בשעה 14:00 בחתימת 5 ממליצים. אני מצרפת את הטופס למעוניינים. איילת

גוף עצמאיות בהסתדרות.

כידוע לכן זמן רב ניסינו "לצאת חוצץ" כנגד השינוי שקרה בעקבות חוק הבריאות בהתייחסות שהובילה קופ"ח מכבי אל המקצוע. מצ"ב מכתב שנשלח לוועדה המקצועית העליונה. התשובה שקיבלתי למכתב מתייחסת אלי כאל מקרה פרטי אלא אם כן יהיה תא של מרפאים בעיסוק עצמאיים בתוך הארגון. יש לציין כי לא הוזמנתי לוועדה אלא "המכתב הוקרא בפני כל חברי הוועדה... נערך דיוןקצר שבו אנשים המייצגים את הגופים שהוזכרו הבהירו את נקודת הראות שלהם בנושא...מכבי מתייחסת אליכן כעוסק פרטי ומנהלת משא ומתן עם כל אחת בנפרד"... המכתב המצורף אמנם ארוך, אבל אני בטוחה שלאחר שתקראו תסכימו כי אין כאן רק עניין אישי. אם אתם חושבים כמוני, נא העתיקו את המכתב, ושלחו אותו גם לוועדה המקצועית העליונה ת.ד. 24148 תל אביב ואולי יחד נצליח לשנות משהו. אשמח אם תעדכנו אותי בדואר האישי. שרון

אי אפשר להוריד

את הקובץ. למה השנה יש ציר במקום יו"ר ועד המרפאים בעיסוק? כמה אנשים יכולים להיות בתפקיד? מה הגדרות התפקיד? שרון מור

א רויטל

New member
../images/Emo88.gifאיך אין תגובות?!!!

אני לא עצמאית אך קראתי את המכתב בעיון. אני מכירה את התהליך שמתואר מהכיוון ההורי וחווה אותה מידה של תסכול והרגשה של חוסר אונים ושאין למי לפנות במיוחד למי שאינו טיפוס של הופך שולחנות. האם הפצת מכתב זה גם בדרך אחרת בין העצמאיות לא רק בפורום? האם אפשר לעשות זאת, ברשותך?

אפשר ואף רצוי.

כדאי לשלוח לכמה שיותר מרפאות בעיסוק, ושהן תשלחנה חוועדה המקצועית העליונה בראשות ד"ר נעמי יוסמן. תודה, שרון

בחירות לועד שאון שלום, הכוונה בהגדרת ציר היא חבר ועדולא יו"ר. לאחר שייבחרו חברי הועד, הועד הנבחר ייבחר יו"ר מתוכו. אני לא בדיוק יודעת כמה אנשים יכולים להיות בתפקיד, אני מאמינה שליאורה תוכל לענות על כך טוב יותר. לגבי הדרישה- הדבר דורש הגעה לישיבות פעם בחודש-חודש וחצי, השתתפות בועדות שונות כגון ועדת שכר וכדומה. ורצון להשקיע זמן לנסות ולהלחם למען המקצוע שלנו. איילת

עוד כמה הבהרות

היי איילת וכל המתעניינים. היתה לי שיחת טלפון מאד מעניינת אתמול עם ליאורה ברקאי, שאחריה יצאתי עם כמה הבנות נוספות. בועידה שתתקיים ב-8.6 בבית ההסתדרות ברח' ארלוזרוב בת"א יבחר ועד המקצועות הפרה-רפואיים. למרפאים בעיסוק יש זכות להביא 50 מצביעים ליום בחירות זה. בפועל נרשמו ליום הזה רק 15, מה שאומר שנוכל להשפיע מעט מאד על מבנה ועד הפרה-רפואיים. להרשמה כציר בועידה צריך רק למלא טופס הרשמה ולהגיע באותו היום להצביע. את טופס ההרשמה אפשר לקבל מליאורה ברקאי: 04-8559333. זה כבר יבטיח לנו שלפחות מי שהסכים להצטרף כחבר בועד אכן יוכל להיבחר. לגבי ההצטרפות לועד עצמו, ההליך והדרישות הן כפי שאיילת ציינה. חשוב, חשוב, חשוב. שכל אחד ינסה לעשות מאמץ ולהירשם מראש לועידה ב-8.6 ולו כדי להשפיע על הרכב הועד. סיגל

תוספת קטנה אך חשובה.... סיגל, חשוב להזכיר שיכולים לבחור ולהבחר רק מרפאים בעיסוק אשר משלמים 0.9 משכרם להסתדרות... (בדר"כ עובדי משרד הבריאות ושירותי בריאות כללית, ייתכן שיש נוספים שפיספסתי). אכן התקבלה ארכה בהרשמה לצירים (כ-10 ימים), כל מי שרוצה להשפיע צריך להגיש את המועמדות (גם אם לא רוצה להבחר)וזאת על מנת שיוכל להשפיע. אני מקווה שנצליח לעשות משהו ולא נגיע לזה שנהיה חלק מועד אחר אשר יקבע בעבורנו. איילת

תוספת עדכנית להלן עידכונים אותם קיבלתי מליאורה ברקאי לגבי הבחירות לועד המרפאים בעיסוק: ההסתדרות מתעתדת לערוך בחירות לועד הארצי של המרפאים בעיסוק ב-8.6.04. הבחירות יתקיימו בהסתדרות. 1. זכאים לבחור ולהבחר רק אלו המשלמים להסתדרות 0.9% משכר היסוד 2. כל מי שמוכנה להבחר לועד צריכה למלא טופס הגשת מועמדות לציר ולהעבירו לאילה לוי (נציגתנו בועדת הבחירות) לפקס 03-6837965 3. יש להדגיש שגם מי שלא רוצה להיות בועד אך מוכנה להגיע לועידה בהסתדרות ביום הבחירות, צריכה למלא את טופב המועמדות המצורף, מאחר ותהליך הבחירות יתקיים באותו היום במעמד כל הצירים. כלומר, רק הצירים שיגיעו ויהיו נוכחים בועידה באותו היום יוכלו לבחור מתוכם את הועד. 4. אנו, המרפאים בעיסוק, יכולים לשלוח צירים על פי גודלנו, היינו מספר החברים, אך מסתבר שבפועל אנחנו יכולים לשלוח מקסימום 50 צירים לועידה. לבושתנו הרבה עד עתה הגישו מועמדות רק 15 צירות שהסכימו להגיע וגם זאת לאחר תחנונים רבים. לאור עובדות טרגיות אלה קיבלנו ארכה נוספת עד יום ב' ה-10.5.04.

למה לי פוליטיקה עכשיו ?

אז בד"כ אני נוטה לא לייצג עמדה פוליטית זו או אחרת (לא פה ולא בכלל), אך הגיע הזמן להרים קצת יותר את הנושא הפוליטי שלנו. ומאחר ואני ואתם "נכבדי ומשתתפי פורום זה" מייצגים בעיני את אלה שחייבים להגיד ולשמוע ... החלטתי לתרום את חלקי ל"מאבק" בזה שאני עומדת ל"נעוץ" את השרשורים העוסקים בפוליטיקה בדף הראשון על מנת לגרום לנו להעלות את סף המודעות והאכפתיות לנעשה מאחורי הקלעים של המקצוע שלנו. אני מאמינה שכל פניה לגבי קידום המקצוע, דורשת תגובה ואשמח אם תגיבו ! כך נלמד יחד על הנושאים והארועים ואולי גם מכאן נוכל להשפיע.

למעלה