למה חתולים הולכים למות רחוק?

למה חתולים הולכים למות רחוק?

עד כמה רחוק?
ואיך הם יודעים שהם הולכים למות?

meedas

New member
הם לא.. זה מיתוס

חתולים חולים מחפשים מקום שקט להתחבא בו, כי בטבע זה מסוכן להציג חולשה - זה הופך אותך למטרה
כשחתול מרגיש ממש רע הוא ינסה להתחבא. אם הוא נמצא בחוץ, הוא עשוי לחפש מקום מעט מרוחק. הוא לא הולך לשם כדי למות אלא כדי להסתתר... בפועל זה עשוי להוביל למוות כי החתול מתחבא, הבעלים לא מוצאים אותו ולא מביאים אותו לטיפול רפואי ומצבו מחמיר והולך (עד שהוא לא יכול לחזור גם אם הוא רוצה)
לפעמים זה בא בשילוב עם קושי בהתמצאות ובלבול כתוצאה מגיל מבוגר או כתופעת לוואי של כאב/חום גבוה
&nbsp
&nbsp

זאת אומרת שהייתי יכולה להציל אותו

אבל בכלל לא חשבתי לחפש כי חשבתי שהרחיק

כמה זמן אחרי ההיעלמות עדיין יש טעם לחפש?

ולגבי חתול אחר שגסס ושכב באופן גלוי ליד האוכל (כי לא היה מסוגל לזוז) - איך את מסבירה את זה? רעב והרעה פתאומית במצבו?

ושניהם באותו השבוע

Yukita

Active member
מנהל
או שכן או שלא

אנחנו לא היינו שם ולכן לא יכולים להגיד לך אם היה אפשר להציל את זה שהרחיק והתחבא או לא, אבל ההמלצה הכללית היא לנסות לחפש. כן ידוע שחתול שמתחבא קשה מאוד למצוא, אלא אם כן הוא יוצא או מגיב,ביללה כשקוראים לו. שכנים שלי חיפשו במשך ימים שלמים חתולת חוץ/פנים שלהם שנעלמה, ולא מצאו - פתאום בטיול לילה עם הכלבים שלי אחד מהכלבים הבחין בה אחרי שכנראה זחלה החוצה מהמחבוא שלה לאחר מה שמשערים שהיתה פגיעת מכונית. בסופו של דבר נמצאה רק כשיצאה מהמחבוא.,

באשר לחתול שגסס ליד האוכל, שוב הנסיבות לא ברורות, אבל כשרואים חתול שלאמסוגל ללכת ישר או לקום, צריך לרוץ איתו בשיא המהירות למרפאה וטרינרית. לעתים, עירוי נוזלים וטיפול חירום עוצרים את ההדרדרות ומושכים חזרה מגסיסה לחיים.

לא ברור מה הקשר שלך בסיפור, ולאלכולם יש יכולת מעשית, ו/או רגשית להרים חתול במצב,קשה ולמהר איתו לוטרינר, אבל מעשית נטו זה הדבר שצריך לעשות. לא כדאי להניח מראש שמדובר בגסיסה בלתי נמנעת.

כנראה שלא הסברתי את עצמי טוב

עם החתול שראיתי רצתי ישר לוטרינר. לצערי זה היה כשל כליות חמור שלא בא לידי ביטוי קודם ושאי אפשר היה לטפל בו והוא הורדם.
בשאלה התכוונתי למשהו אחר. מאחר ש-meedas כתבה שהם מתחבאים, תהיתי מדוע הוא יצא מהמחבוא.

Yukita

Active member
מנהל
כל הכבוד לך!

זה לא פשוט לביצוע. כשכתבתי שלא לכולם יש יכולת, התכוונתי לזה כפשוטו - לא כולנו מסוגלים לעזור בכל מקרה כזה. עשית מעשה יפה, ואם לא היה אפשר להציל- אין מה לעשות, זה קורה.

באשר ליציאה מהמחבוא, לעתים ההתחבאות היא תוצאה של בהלה (למשל, בעקבות תאונה) או תחושת ה'לא מרגיש טוב', אבל התרשמתי ממקרים דומים שבאיזה שלב הם כן מנסים, אפשר ךומר, סוג של להציל את עצמם - להגיע למזון, מים, מישהו שנתן להם תחושת בטחון. הצרה היא שבהרבה מקרים זה קורה בשלב מאוחר מדי.

בקשר למה שכתבת על הריצה לוטרינר.

קרה לי מקרה כזה עם חתול שגסס ויש לי סתם שאלה - רצתי להעניק לו טיפול חירום באופן מיידי לא משנה היכן.
הוא נפטר כ - 20 דקות בערך לאחר שהתחיל לקבל את הטיפול. אותו מקום גבה ממני 1100 שקלים
על חתול שהם לא הצליחו להציל בכלל. האם זה נשמע הגיוני ותקין ?

Yukita

Active member
מנהל
השאלה איננה אם הצליחו להציל

אלא מה הפעולות שביצעו. אם הכניסו מיידית לניתוח מורכב, הסכומים יכולים להיות גבוהים גם אם המטופל לא שרד, כי בכל זאת הפרוצדורה, החומרים והמקום עולים כסף. אם רק ביצעו פעולות פשוטות יחסית, כמו עירוי נוזלים, קשה למצוא הצדקה לסכום הזה.

zukik

New member
שווה לחפש כמה ימים אחרי ההעלמות

גם לי היתה חתולה שמצאתי מתה שבוע וחצי לאחר שנעלמה כי לא חשבתי לחפש אותה במקום ההוא לאחר שהיא נעלמה
אם היתי מחפש אותה בזמן סביר להניח שהיתי מציל אותה
מה שחשוב זה להיות ערני להרגלים של החתול ... אם כל יום הוא מגיע לקבל את פנייך ויום מסויים הוא לא מגיע זה כבר תמרור אזהרה וצריך לתת עוד קצת זמן (שעות) ואם לא להתחיל לחפש .....

טולי 159

New member
קרה לי גם לפני שנה בפינת האכלה שלי הגיע חתול שאני לא מכירה

שכב ליד הבריכת דגים רזה עיניים מלוכסנות לא מצליח לזוז, אחרי כמה זמן אותו דבר עם חתול אחר אותם תסמינים !ולפני חודש גם !
את יודעת מזה המחלה הזאת? .. שלא יהיה עוד ..

meedas

New member
אני לא מתימרת לאבחן דרך המחשב

אבל אחת הסיבות הנפוצות תהיה כיבים בפה, כתוצא מווירוס כזה או אחר (הרפס, קליצי)
אלו מחלות מאוד מדבקות אז סביר שפגשת כמה חתולים שונים עם אותם תסמינים
&nbsp
המחלות גורמות לאיבוד תאבון, ולכיבים בפה שמקשים מאוד על האכילה/שתיה (וכן להפרשות מהעיניים, מה שיכול להסביר את ה"עינים מלוכסנות")

טולי 159

New member
עוד משהו שהיה לכולם זה פרווה מעין רטובה כאילו

שמו להם שמן ..

meedas את צודקת לגמרי.

רק לפני כמה זמן חתול חצר מקסים וידידותי שאנחנו מאכילים קיבל מחלה כלשהי ועלה לו מאוד החום.
מאותו רגע הוא מצא לעצמו שיח גדול מרוחק ופשוט הסתתר בתוכו כמעט 24 שעות.
לא רצה לצאת משם גם כשקראנו לו וגם בשביל לאכול. כלום.
וככה במשך ימים שלמים עד שלקחנו אותו לוטרינר שם הוא אושפז והבריא.
ואז שחררנו אותו חזרה לחצר והוא בבת אחת חזר להסתובב בבטחון ובשמחה כרגיל , חופשי ליד כולם , חתולים , כלבים ובני אדם.
בעצם הם ממש כמונו - כשאנחנו חולים אנחנו לא רוצים אף אחד לידנו ולא רוצים להסתובב. בדיוק כמו ידידינו החתולים.

למעלה