למה חנוכה נקבע על ידי חז"ל לדורות? כנסו ותחכימו

קצה11

Well-known member
הרי ניסי הצלה וניצחונות היו לעם ישראל בתקופות שונות, למה חג הניצחון של החג הזה נקבע לדורות?

כי הנס שהיה כאן הוא לא הנס הגשמי, היוונים לא חיפשו להרוג את היהודים אלא להשליט עליהם את תרבותם, דבר שדי הצליח להם ויהודים רבים התייוונו.
המיעוט שלא הסכים להתייוונות היה זה שנלחם וניצח, ועל זה החג, ללמד אותנו לא לוותר לתרבות יוון, תמיד תמיד להילחם על דרכנו ורוחנו היהודית.

גם היום , למרות שתרבות השמאל החילונית עשתה שמות בעם ישראל והפכה רבים בתוכו למחללי שבת ואף שונאי דת ישראל אסור לנו היהודים להתייאש, עלינו ללחום על זהותנו ועל דתנו ועל אמונתו, זה לא מיתולוגיה ולא זיבולי השמאל, לא המתיוונים הללו ילמדו אותנו, אלו החיים שלנו, זה מקור החיות שלנו, לא הפרופסורים ומהומחויים השמאלנים הכופרים, המתיוונים, המומרים והמשומדים ילמדו אותנו על יהדותנו. אנו לא נתכופף בפניהם, ובעזרת השם דרכנו תנצח.

זה המסר של חג החנוכה.

חג שמח לכל היהודים.
ויש הבדל אחד
בזמנו הגויים רצו לעקור את היהדות מהיהודים
כיום יש יהודים הרוצים לעשות זאת
את ההיסטוריה כותבים בסוף היהודים ולא המתייוונים
מעניין כיצד יוצג רבין בספר שיבת ציון השנייה אני לא יודע אבל נראה שאוכל לישון בשקט.

נערך לאחרונה ב:

marabo

Well-known member
ויש הבדל אחד
בזמנו הגויים רצו לעקור את היהדות מהיהודים
כיום יש יהודים רוצים לעשות זאת
את ההיסטוריה כותבים בסוף היהודים ולא המתייוונים
מעניין כיצד יוצג רבין בספר שיבת ציון השנייה אני לא יודע אבל נראה שאוכל לישון בשקט.
מסכים בהחלט, הרי בסופו של דבר ההיסטוריה מוכיחה שהמתייונים נושרים ומתבוללים מעם ישראל והוא ממשיך קדימה, אז הם היו המתיוונים היום זה השמאלנים. גם הם בסופו של דבר יתבוללו וינשרו מעם ישראל כי סטרא אחרא וקדושה לא יכולים להיות ביחד.

הפרבולה1

Well-known member
מסכים בהחלט, הרי בסופו של דבר ההיסטוריה מוכיחה שהמתייונים נושרים ומתבוללים מעם ישראל והוא ממשיך קדימה, אז הם היו המתיוונים היום זה השמאלנים. גם הם בסופו של דבר יתבוללו וינשרו מעם ישראל כי סטרא אחרא וקדושה לא יכולים להיות ביחד.
לדעתי לא היה צריך לפסול את תרבות יוון כמיקשה אחת אלה רק את החלקים הדתיים שבה ( האמונה באלים וכו ), ליוונים יש תרומה גדולה למדע ולמתמתיקה שרלוונטים עד היום ( פיתגורס, ארכימדס, אוקלידס,תאלס, תלמי ...)

חנן44

Well-known member
לדעתי לא היה צריך לפסול את תרבות יוון כמיקשה אחת אלה רק את החלקים הדתיים שבה ( האמונה באלים וכו ), ליוונים יש תרומה גדולה למדע ולמתמתיקה שרלוונטים עד היום ( פיתגורס, ארכימדס, אוקלידס,תאלס, תלמי ...)
מדע? הצחקת את מר אבו, זה שייך ללימודי ליבה

marabo

Well-known member
מדע? הצחקת את מר אבו, זה שייך ללימודי ליבה
נתחיל בזה שאחרי שראיתי את הפגנת הידע של השכלת השמאלנים כאן במה שנוגע ללימודי ליבה אני שמח שהחרדים נמנעים מזה.
ולעצם העניין, מי שמכם לקבוע מה הם בכלל הליבה שכל יהודי צריך לדעת?

Permafrost

Well-known member
נתחיל בזה שאחרי שראיתי את הפגנת הידע של השכלת השמאלנים כאן במה שנוגע ללימודי ליבה אני שמח שהחרדים נמנעים מזה.
מדוע אתה כה מיתמם?
"למודי ליבה" אינם אלא יזמה של מערכת החנוך להנחלת "מיומנויות בסיסיות" להן יזקק אדם לצורך "השתלבות בשוק העבודה".
היש לך הגדרה מוצלחת יותר?
אילו ´"מיומנויות בסיסיות" להן יזקק אדם לצורך "השתלבות בשוק העבודה"` יכול לרכוש אדם המתנדנד על סטנדר כל היום ?!

נערך לאחרונה ב:

marabo

Well-known member
מדוע אתה כה מיתמם?
"למודי ליבה" אינם אלא יזמה של מערכת החנוך להנחלת "מיומנויות בסיסיות" להן יזקק אדם לצורך "השתלבות בשוק העבודה".
היש לך הגדרה מוצלחת יותר?
אילו ´"מיומנויות בסיסיות" להן יזקק אדם לצורך "השתלבות בשוק העבודה"` יכול לרכוש אדם המתנדנד על סטנדר כל היום ?!
מי שמכם להחליט על זה, ואולי הליבה במדינה יהודית זה "מיומנויות בסיסיות לשמירת התורה והמצוות"?

אלפיני

Well-known member
זה מאוד קל: חשבון, אנגלית, ואז מתמטיקה, מדעים ומחשבים, ברמה המניחה את הדעת שתאפשר לכל אחד מהבטלנים שלכם להבחן לבגרות ואז לרכוש לעצמו מקצוע או לגשת ללימודים אקדמיים. אני לארג' מוותר מראש על ספרות והיסטוריה.

marabo

Well-known member
זה מאוד קל: חשבון, אנגלית, ואז מתמטיקה, מדעים ומחשבים, ברמה המניחה את הדעת שתאפשר לכל אחד מהבטלנים שלכם להבחן לבגרות ואז לרכוש לעצמו מקצוע או לגשת ללימודים אקדמיים. אני לארג' מוותר מראש על ספרות והיסטוריה.
מה אמר שאנחנו בכלל רוצים ללמוד באקדמיה שלכם? מי שמכם לקבוע לנו? לנו היהודים יש את האקדמיות שלנו - הישיבות הקדושות.
ובכלל, מבחנתנו בטלן הוא מי שלא עוסק בתורה.

גוטרמן7

Well-known member
מה אמר שאנחנו בכלל רוצים ללמוד באקדמיה שלכם? מי שמכם לקבוע לנו? לנו היהודים יש את האקדמיות שלנו - הישיבות הקדושות.
מספרין על רייב לייב שהיה חולה מאוד
הלך לרופא שמאלני ואמר לו שעליו לקחת תרופה זו וזו
אמר לו רייב לייב, אין צרי זה מופיע בתורתנו הקדושה ולכן איני נוטלה
אמר לו הרופא, עוף לי מהעיניים ואל תבלבל לי במוח
לאחר יומיים נפח רייב לייב נשמתו וכשעלתה נשמתו לשערי הקדושה הפנה אותו המלאך גבריאל לישב על האוטובוס לגיהנום והיו צעקותיו מהדהדין בין העליונים לתחתונים כי היו חזקות מנשוא
אז צא ולמד

אלפיני

Well-known member
קשקשן. אוניברסיטה היא מבחירה. מה שחשוב זו המסוגלות לעשות זאת למי מכן שכן ירצה. אגב, בארה"ב חרדים כן ניגשים לאקדמיה וממשיכים להתנהל כחרדים לכל דבר. חוץ מזה, גם הנשים שלכם צריכות נגישות להשכלה על מנת לפרנס את הבעלים אוכלי הלחם חסד שלהן.

marabo

Well-known member
קשקשן. אוניברסיטה היא מבחירה. מה שחשוב זו המסוגלות לעשות זאת למי מכן שכן ירצה. אגב, בארה"ב חרדים כן ניגשים לאקדמיה וממשיכים להתנהל כחרדים לכל דבר. חוץ מזה, גם הנשים שלכם צריכות נגישות להשכלה על מנת לפרנס את הבעלים אוכלי הלחם חסד שלהן.
יפה מאוד, אז אנחנו לא רוצים את האוניברסיטה שלכם, מדוע אתם מתעקשים לדחוף לנו אותה בכוח אם היא בחירה?

אלפיני

Well-known member
יפה מאוד, אז אנחנו לא רוצים את האוניברסיטה שלכם, מדוע אתם מתעקשים לדחוף לנו אותה בכוח אם היא בחירה?
מי זה אנחנו - אתה והתולעים? תתחיל לבדוק כמה חרדים ובעיקר חרדיות מנסים להיכנס למכללת ק. אונו או מכללות למורים. אין לי בעיה עם מי שאינו מעוניין. מבחינתי רק שתעבדו לפרנסתכם.

marabo

Well-known member
אף אחד לא פסל את תחום המדעים השימושיים.
לא על זה היה הוויכוח.

The Real Big Joe

Well-known member
פסדר. מה שתגיד
תספר לעצמך מה שאתה רוצה כדי שיתאים לאג'נדה, הכל בסדר.
כתבתי כבר שלנו היהודים אין עניין בתיאוריות שלכם.
אתה הוא כנראה שאינו יהודי. היהודים הם תאבי לימוד ואנשי ספר. אתה מפגין בעקביות בורות. הנה לך הזדמנות ללמוד משהו ולהדמות ליהודי אמיתי:

ואם התעוררה התענינותך אז תוכל לקרוא כאן:

1638432990744.png

marabo

Well-known member
אתה הוא כנראה שאינו יהודי. היהודים הם תאבי לימוד ואנשי ספר. אתה מפגין בעקביות בורות. הנה לך הזדמנות ללמוד משהו ולהדמות ליהודי אמיתי:

ואם התעוררה התענינותך אז תוכל לקרוא כאן:

צפה בקובץ המצורף 38255
מענין לי הסבתא מה כותבים ה"חוקרים" שלכם.
אני יהודי ומי שקובע עבורי הם הש"ס והפוסקים.

למעלה