לכל מי שיש לו שאלות לפסח

Nipiy

New member
יש לי שאלה קיומית בנוגע לפסח

אם בני ישראל לא היו כאלה עצלנים והיו מחכים עוד קצת זמן ומכינים פיתות אולי היום לא הייתי צריך לקנות סטוק פיתות לכל השבועיים האלה. וחוץ מזה..עברו 2000 שנה..הבנו את הפואנטה.

shahf

New member
../images/Emo45.gif וכשערבי עם צבא שלם רודף אחרייך זה ממש לא

הזמן להמציא אוכל!

Nipiy

New member
איך אומרים אצלנו בקיבוץ..

מישהו היה צריך לחטוף בשביל הקבוצה. היו משאירים כמה סוררים מאחורה שיבלבלו את המצרים ואז אולי היה גם זמן להכין פיתות. הגדלת ראש והקרבה עצמית לא היה הצד החזק של בני ישראל. וחוץ מזה, אתה רוצה להגיד לי שכל הזמן הזה הם אכלו מצות?? וגם אם כן, זה כמו מוצץ, צריך להיגמל מתישהו. בטח איזה בן-ישראל חשב שזה יהיה נורא מצחיק אם כל העם יהיה בעצירות כל הזמן, אז הוא העלה את זה לישיבת מזכירות ובגלל שכולם היו מסונוורים מעגל הזהב אישרו את זה ברוב קולות בלי לשאול שאלות. רק כסף הם רואים היהודים האלה. אולי נשאל את התוכי יש לו לפעמים תשובות ענייניות. אם מישהו נפגע מהנאמר. לא נורא. אני נפגע כל שנה מאכילת מצות.

shahf

New member
שמע, אחרי הקטע עם הים וכל השטות הזאת אני לא

חושב שעדיין רדפו אחריהם, כנראה שאז הם לקחו את הזמן... אם לא... אתה בטוח שהם רצו 40 שנה?! פאק! צריך איזה בן ישראל לאולימפידה הבאה... (בניגוד לבן אתיופיה ששלוחים מפה כל הזמן)

Nipiy

New member
מכיר את המושג 'ערבי בן דת משה'?

שחף, יום אחד תגלה שיש לך איזה קרוב בשם מוחמד בעזה.

Nipiy

New member
ידעתם גם ש..

בשנים האחרונות נהוג היה בישראל להפסיק את שאיבת המים מהכנרת, עקב הטענה של קיום חשש חמץ במים אלה. אם הדוסים היו מפסיקים לזרוק לחם לדגים אולי היום היה יותר לחם לאכול בפסח.

shahf

New member
בטח יש חמץ בכנרת!

שים לב! (אפשר גם בתרשים זרימה אם באמת תרצה) קיבוצניק טוב שחי לחוף הכנרת מקיים מצוות כהלכה ואוכל חמץ בפסח, יום שטוף שמש ויפה באחד מחופי הכנרת וחשקה נפשו של הקיבוצניק לרדת לשחות בכנרת, אץ לו רץ לו הקיבוצניק למים אך אבוי! הוא זרוק לו על הרפסודה ולפתע שלפוחיתו זועקת לשיחרור! שלף קיבוצניקנו החביב את חברו היקר והטיל מימו לאגם הנפלא, החמץ שהגיע לשלפוחיתו של חברנו הקיבוצניק היקר זורם לו לעבר האגם הנהר ומשם למשאבות הענק של מקורות ששואבות ללא הרף מים לחברינו (או שלא) אשר יושבים להם בבני ברק, והופ! לפתע זרם מים אדיר מלא בחמץ ממלא את כיור משפחת שם-כלשהו-של-דוסים-שלא-עולה-לי-בראש-כרגע שומרת המצוות...

GMN

New member
שאלה

למה יש חוק בישראל האוסר על מכירת חמץ בפסח והוא חל גם על מסעדות לא כשרות?! נוצר מצב שבו במקדונלדס מוכרים צ'יזבורגר בלחמניה מקמח מצה. זה אמיתי, בדקתי את זה שנה שעברה. ואני שואל, WTF?!

Nipiy

New member
אגב החוק אומר..

שאפשר למכור חמץ. אסור להציג אותו לראווה.

GMN

New member
לא מדוייק

"לא יציג בעל עסק בפומבי מוצר חמץ למכירה או לצריכה" ניסוח קצת מוזר...לך תבין מה זה אומר באמת...

Nipiy

New member
זה בסדר ..

אני מוכן לגנוב בשביל מטבוליזם תקין. אני בעד שנביא לכנסת הצעת חוק לאי חבישת כיפה בימי חול. מי איתי?

ק י ש ט ה

New member
אצלנו מציגים ומוכרים

ושנה שעברה איזה מישהו מבחוץ צעק על המנהל שזה לא בסדר.. לא בסדר? אל תקנה אצל כופרים

GMN

New member
האמת שאני חושב שגם אצלנו

יש מדפים של חמץ ומדפים של כשר.

Nipiy

New member
גם אנחנו עשינו פינה בצד לדברים כשרים

אבל גם אצלנו יש כמה שרוטים שרוצים דברים בד"צ.

MsUnderstood

New member
פה הכל כשר לפסח

בחד"א מרכולית וכולבו-לא מוכרים חמץ... ונראה לי שאני היחידה בדעה הזאת-וטוב שכך

moranka

New member
גם אצלנו מציגים ומוכרים בחד"א

יש פינת חמץ, כל החג, מי שרוצה אוכל לחמניה/לחם/פיתות ומי שרוצה אוכל מצות. וטוב שכך

למעלה