לכל מי שיודע

לכל מי שיודע

אם יש בכלל דבר כזה... יש לי דומיין מקוצר (לדוגמה blabla.com) ובכל פעם שלמשל אני מוסיף subdomain נגיד hahaha.blabla.com אז זה מגיע לי לדף הראשי. הדומיין המקוצר ניתן בחינם ואין לו סיומת של .com (זו סתם דוגמה) יש איזה סקריפט שיכול להפנות גולשים שנכנסים דרך hahaha.blabla.com לדף אחר באתר? אם לא אז לא...

fromm

New member
תשאל את זה שמספק לך אחסון

הוא יעזור לך, כי זה נקבע אצלו. בברכה, אופיר.

דומיין מקוצר

אין כזה דבר. כל שם דומיין מורכב מהחלק הראשון (PREFIX - יכול להיות ריק), מהחלק האמצאי (NAME), ומהסיומת (.EXT). מי שקובע מה יגיע לאתר שלך הוא הDNS בו רשום שם הדומיין. מנהל הDNS יכול לקבוע www.domainname.com יגיע לIP מסוים וש kuku.domainname.com יגיע לIP אחר. כל שנותר לעשות הוא פשוט לבקש ממנו. עד כמה שאני יודע, יותר מזה הוא לא יכול לעשות.

Agate co il

New member
אסביר:

יש למעשה שלוש דרגות דומין. רוב האנשים מכירים את הדומיין מדרגה שניה. לדוגמא אם שם האתר moshe אזי הדומיין מדרגה שניה יכול להראות: moshe.com עכשיו השאלה מה הוא אם כן דומיין מדרגה ראשונה או דומיין מדרגה שלישית. - הדרגה הראשונה הוא למעשה ה - com. הדרגה השלישית מוכרת בשם העם כ-subdomain לדוגמא: blablabla.moshe.com עכשיו, גם לדומיין זה יכול להיות דומיין משנה וכן הלאה.... איך מגדירים לאן זה יפנה.... אם מדובר בשרת ווינדוס אזי ב-IIS אפשר להגדיר ללא כל קושי לאן להפנות את הsubdomain. מקווה שלא בלבלתי אותך....

nirdagan

New member
כן אבל לא מומלץ

התשובה היא שאפשר לעשות את מה שאתה רוצה עם סקריפט אבל כל הדפים השונים בין שני האתרים צריכים להיות נוצרים ע"י סקריפט. עדיף לקנפג את שרת ה-HTTP שיתייחס ל blabla.com ול-hahaha.blabla.com כאל שני virtual hosts שונים ויקרא קבצים מתיקיות שונות. ה-DNS שלך מקונפג בסדר ולא צריך לשנות שם כלום: הוא מכיר בדומיין hahaha.blabla.com ושולח את הדפדפן לאותו שרת של blabla.com. שרת ה-HTTP שלך גם מכיר בדומיין hahaha.blabla.com אבל מתייחס אליו כשם נרדף ל-blabla.com ואת זה צריך לשנות כאמור לעיל.

למעלה