לכל הרפואנים בהווה ובעתיד

evilbanana

New member
לכל הרפואנים בהווה ובעתיד

אני מזועזעת קשות. כנסו לפורום מקצועות הרפואה ירושלים וקראו את ההודעה שהשאירו לנו רופאים . מדכאאאאאא....

לא ידעת קודם?

אם לא, אז אני מזועזע יחד איתך. האמת, שזה חומר די רציני למחשבה. אבל אנחנו צריכים לחשוב בעיקר איך משנים את זה, ולא לשבת ולהיות מזועזעים. ולדי

עומר ד

New member
אל תדאג ולדי

עוד 12 שנים המצב ודאי יהיה אחר..(אולי יותר גרוע) חוץ מזה נעשתה כתבה מקיפה בעיתון הארץ על הסכמי השכר החדשים בועדה שהוקמה ביולי 2000, יוצא משם שעם תורנויות מתמחה צוי להרוויח 14 ברוטו ורופא בכיר 26 (אני לא יודע מה נחשב "בכיר"). פרט לזה, לדעתי מי ששואף למצוינות (וזה בכל תחום) יגיע לאן שהוא רוצה. זאת סתם דעה אישית שלי, יש מי שלא מקבל אותה..לדעתי זה נכון. עוד נק´ מבט אישית אני יכול לומר לך שמעודדים כרגע התמחות במקצועות "מצוקה" שאין כרגע הרבה מתמחים ומשוועים לאנשים(כמו כירורגיה כללית) ואמנם השעות שם מטורפות אבל לדעתי בהחלט קשה לחשוב על משהו פחות רוטיני מזה. ובכל מקרה אין מה להתייאש. הייאוש נובע ממישהו שהיה נלהב, התאכזב, ואז התייאש...גם אם כל מה שאנחנו חושבים הוא לא נכון (סבירות נמוכה בהחלט) עדיין "מותר" לנו (אנחנו הבשלב של ההתלהבות, בוא לפחות נהנה ממנו) נ.ב די-וי-דיייייייייייייייייייייייייייייייייי!!!!!!!!

ketalar

New member
עומר, אתה חוקר את שכר המתמחה

בזמן שיש לך דברים אחרים לעשות!!!!!! (רמז - הפרויקט שהחלטת להרים על עתודה רפואית). חבריילך, קצת התלהבות לא הזיקה עדיין לאף אחד. כולנו יודעים שהרפואה זה חרא של מקצוע, שכל מי שהולך אליו פראייר או טיפש, ושכולנו נסבול בתור מתמחים. אה, וכמובן שלהיות עתודאי זו הטעות הכי גדולה של החיים שלנו. איך שכחתי. ולדי אומר שהכתבה לא תשנה את דעתו של אף אחד על המקצוע, מאחר וכולנו כבר החלטנו. יותר מזה ולדי, אנחנו התחייבנו. אבל אתה יודע מה? אפילו אם לא התחייבנו, אף אחד לא היה עוזב. ואם אתה שואל אותי, המתמחים האלה שכתבו את המכתב, גם הם לא היו עוזבים. אני לא אומר שהמכתב הזה הוא זבל אחד גדול. יש בו עובדות נכונות. אבל אין בו שום תועלת. אם המתמחים האלה באמת היו מבינים את נקודת הראות שלנו, הם היו נותנים עצות. הם היו נותנים טיפים. הם היו אומרים איך להתכונן (תחסכו כסף, לכו להתמחות הזו והזו, וכו´). הם לא אומרים. הם רק אומרים כמה הולך להיות רע, ואיך לברר עוד מידע על כמה הולך להיות רע. שאף אחד לא יקבע לי איך אני הולך להרגיש!!! הלאה לכוסיות. תנו לי עצות אמיתיות. ואני מסיים בנימה האופטימית של עומר - "עוד 12 שנים המצב ודאי יהיה אחר (אולי יותר גרוע)". ארז

למעלה