לכול החברים " חידון "

לכול החברים " חידון "

שלום חברים כדי לשנות קצת ולשבור השיגרה אנה חידה "" מה זה או מי זה " סבא אריה

WaveGal

New member
../images/Emo32.gifלא יודע.לא הייתי בבריסל אף פעם

וכנראה לא ידעת, אבל שירשורים שלא עוסקים (ולו בעקיפין) באומנויות לחימה, נהוג לסמן ב

Daniela09

New member
זה החבר שלי "מנקן פיס"../images/Emo32.gif

בחגים מלבישים אותו בכל מיני תלבושות כולל תלבושת של קבוצניק. האגדה מבפרת שהוא הציל את העיר בכך שהשתין על פצצה. השיטות של פעם הן לא השיטות של היום. לך היום להשתין על פצצה...

דניאלה כול הכבוד

נכון זה MANENNKEPIS הסמל של בריסל ,מי שביקר שם חשב לראות משהוא ענק הכיכר הוא ס"כ 10 מטר על 10 , כ10 דקות אחרי הכיכר הגדול והעיריה ,יש הרבה אגדות , לפי מה שאת מספרת הוא לא השתין על פצצה הוא עשה את זה כאשר פרץ שריפה ענקית , האגדה השניה שאני מכיר והיותר ידעה , כאשר המלך קרל החמישי הספרדי בא לבקר עם המלכה בבריסל בתחילת המאה ה16 ,ילד קטן פרץ אל המסלול והתחיל להשתין בדיוק מול המלך , חייליו רצו לסלקו ואז המלך נתן פקודה לא להפריע לו עד שהוא הגמור והשלישית קצת יותר חדשה, ב1850 בערך ,ילד קטן בן משפחה עשירה הלך להיבוד ,הרבה זמן חיפצו אותו עד ששוטר מצא אותו כשהוא עושה ........... אביו ממן בניה הפסל במקום הזה לאות תודה שבנו חזר בריא ושלם . נכון יש לו ארון מדים מכול האגודות מקצויעות למנהם ובבלגיה לא חסר , גנבו אותו אין ספור ובסוף האוריגינל נמצא במוזאיום ובפינה רק ריקוי תודה לשיטוף פועולה ואני מקווה שלמדתם משהוא פולקלורי בכבוד רב סבא אריה

a charleroi rue de la sience

daniela bonsoir selon la reponse j 'en etais a99 %sur que j'avais devine juste les 9 boules au palais du cinquantenaire 1958??? HEISSEL merci un ancien carolo a.c saba arie

חבל מאוד

אני מאחל לך שכן בעתיד תבקר שם בברינה תיירות יש מה ליראות אני חותם לך בשתי ידיים . שתרצה לקבל עצה יעמוד לשירותך מכול הלב בכבוד רב סבא אריה

בודוקאן

New member
סבא אריה, תסביר לי בבקשה...

למה הצרפתים אוהבים להתבדח על חשבון הבלגים? אגב, יש לי שכן (ממש דלת על יד...) מ- Charleroi. איש מקסים, יותר מבוגר ממך, וגם לו יש סיפור מדהים על תקופת המלחמה.

אני מכיר איטב המצב הזה??

אבל מה השורש זה כבר סיפור אחר יהדוע לי שיש כינה חזקה בין צרפתיים צפוניים ובלגים דרומיים , מה כן אני זוכר שתמיד הצרפתיים היו אומרים "" VOILA LES PETITS BELGE AVEC LEUR GROSSE VOITURES פרוש "" הינה הבלגים הקטנים עם המכוניות הגדולות " אני מבטיח לחקור את העיניין וגם אשאל הנכד של המשפחה שהצילה אותי אני בקשר הדוק איתו וגם עם אימו ( במסנג'ר ) אני יודע שיש אלפי בדחות לצערי אינני זוכר אף אחד . בכבוד רב סבא אריה

בודוקאן

New member
אחת שהרגה אותי ../images/Emo6.gif

"ממשלת בלגיה קיבלה החלטה, שהחל מהראשון לינואר הקרוב, בכל בלגיה, המכוניות יסעו במסלול השמאלי במקום הימני. אם הניסוי יצליח, החל מהראשון לפברואר, השינוי יחול גם על המשאיות".

השניה שארג אותי

שתי בלגים מבטים אל הירח הראשון שואל אתה חושב שיש תושבים שם השני עונה לו "" בטח אתה לא רוא שהאור דולק "" בודוקאן , אני נזכרתי בימים הטובים שלי כששרתי בצבא בלגיה (1960 ) את פעם שתית בירה " GUEZE "" בכול זאת כול הכבוד לך לא אצלחתי להוריד הבדיחות מה הכתובת האתר אני מת עלהם . בכבוד רב סבא אריה

isaacl

New member
האם היית בבלגיה פעם?

או לחילופין, עם כמה בלגים יצא לך לשוחח? לידיעתך, לא רק הצרפתים מתבדחים על חשבונם. מהניסיון שלי, (הכללה כמובן, הכללה) הבלגים הם מזיגה של אנטיפטיות צרפתית, טמטום פלמי/גרמני ומרץ אותנטי שלהם. חוץ מזה שהשוקולד שלהם מגעיל ולא מגיע לקרסוליים של השוקולד השוויצרי, ורק נדמה להם שהם מדברים צרפתית. רוצה עוד?

Daniela09

New member
עשית לי איפון../images/Emo67.gif

בעלי אומר שה-18 שנים שביליתי בבלגיה מסתירים ומעדנים את השורשים הפולנים שלי. האמת היא שלא אהבתי את בלגיה ובעצם את המנטליות הבלגית אך הדבר שאני ממש מתגעגעת אליו הוא האוכל, העוגות, אני לא אוהבת שוקולד ובירה אז על לא אדבר. דניאלה

isaacl

New member
אני מקווה

שלא לקחת אותי ברצינות. גדלתי על אנטי בלגיות שוויצרית, וכאילו שלהם יש בסיס לביקורת. ובכל זאת לא אשכח להם (אני לא מדבר על היהודים) על חוסר קבלת האורחים שלהם. הייתי בבריסל, וכל מי ששאלתי אותו על כיוונים בצרפתית ידע רק פלמית, כשחברי פנה אליהם פלמית הם עברו לצרפתית, ובסופו של דבר לא יכלו להסביר לי כיצד להגיע לרחוב שהתברר שהוא הרחוב המקביל לזה שהייתי בו. אבל בלגיה כל כך יפה. ואני מת לבקר את בורג. ונכון שהם יודעים לבשל.

Daniela09

New member
אם אתה רוצה לבלות ולהנות בבלגיה

דבר אנגלית
. בזמני היו אנטישמים לטנטיים, עכשיו הם מתחרים עם הצרפתיים. 2 צדיקים גדולים
(לטובת הבלגים אגיד רק שלפחות הם אומרים: "ספטאנט (70)ולא סוואסאנט דיס) ואנשים שואלים אותי: מה? נולדת בבלגיה, מה את עושה פה? אנשים ממש לא מבינים על מה הם מדברים... חזרתי לשם רק אחרי 20 שנה להלוויה... אז מה אם ברוג' יפהפיה? אבל אני מתגעגעת לאוווווכל. והדרכון האירופאי שימושי (את זה אין לך
) כבר לא יודעת מה להצהיר: שאני ממוצא בלגי או פולני? תגיד אתה השווצרי הניוטרלי... דניאלה

isaacl

New member
את צודקת

בעניין הפספורט, ולצערי השוויצרים לחלוטין אינם נייטרליים ככל שמדובר באנטישמיות. להבדיל מן הגרמנים, להם אין אפילו נקיפות מצפון. הם הרי לא השתתפו בהריגת יהודים בשואה. הם רק מסרו את מי שהעז לחצות את הגבול. כל מי שרוצה להווכח באנטישמיות השוויצרית די לו שיבקר בכל אתר יהודי: בית כנסת, מסעדה יהודית או איטליז כשר. זה זמן רב שכבר לא מנסים למחוק צלבי קרס, ומלתקן כל שני וחמישי חלונות ראווה שבורים. ומי שגר בכפר שוויצרי כמו משפחת אמי, מכיר את הסכנה להוציא את האף החוצה ביום ששי הקדוש. יש עדיין מספיק שוויצרים ששומרים באדיקות על המסורת המדיביאלית לסקול יהודים בחג הפסחא (אגב - גם באוסטריה וביוון, וכנראה בעוד מקומות של אוהבי יהודים מושבעים). ובעניין המספר כך גם בשוויץ. יצחק

נגעתה בנקודת הרגישה ביותר השפה

איסאק שלום לך כך זה העם הבלגי ,אני אומר הבלגי השורשי , "אל תבלבל המוח תן לי לשתות הבירה שלי (STELAS ARTOI ׂ) בשקת . לגבי השפה הפלמית זה בדיוק השפה הולנדית אבל במבטה אחר לגמרי אני מי הצד הוואלוני מספיק סבלתי לילמוד NEEDERLANS יש כינה עזה בין שתי החלקי בלגיה וגם בפרלמנט חס וחלילה מלך פותח הנאום שלו בצרפתית שזה השנה שהוא חייב לאתחיל בהולנדית אני יכול לספר לכם שבוע ימים על המלחמת השפה בין שתי הגושים תמיד סדרתי אותם כשאמרתי להם ""אני מדבר יידיש "" ולבסוף , איפו ראיתם ארץ עם שלושה ממשלות . הפלמי הוואלוני הפדראלי כאן בארץ לא מסתדרים עם אחד זה אומר הכול בכבוד רב סבא אריה

למעלה