ליקויי בניה

שלום
לפני כחצי שנה סיימנו שיפוץ והתוצאה מאד לא משביעת רצון.

ישנם שיפועי גובה בין המרצפות, עבודת הרובה גרועה מאוד, האריחים לא מונחים במרווחים שווים של 3ממ.
אריחים עם שברים במסגרת האריח מעין "עין" שנוצר. נאמר לי שזה שברים מכאנים.
עבודת גמר של פסי אלומיניום לא 100 אחוז, כמו גם פאנלים בולטים מאוד מהקיר ולא מגיעים לפס המשקוף (המרווחים נסגרו ברובה ובצורה לא אסתטית) קיר שנבנה עקום, חיבור בין פאנלים לא אסטתי- כלומר אם יש לי קיר ומפתח, אז החיבור האנכי ממולא ברובה ולא יפה.
הפרשים ברובה שבפאנלים- בחלק יש רובה בחלק אין אלא מונח אחד על השני.

אציין שרק בסוף השיפוץ ולאחר הניקיון שמנו לב לכל הליקויים שרק הולכים ומתרבים.

איך ניתן להמשיך מכאן?
אשמח לעצות והמלצות

בינא

Member
שלום
לפני כחצי שנה סיימנו שיפוץ והתוצאה מאד לא משביעת רצון.

ישנם שיפועי גובה בין המרצפות, עבודת הרובה גרועה מאוד, האריחים לא מונחים במרווחים שווים של 3ממ.
אריחים עם שברים במסגרת האריח מעין "עין" שנוצר. נאמר לי שזה שברים מכאנים.
עבודת גמר של פסי אלומיניום לא 100 אחוז, כמו גם פאנלים בולטים מאוד מהקיר ולא מגיעים לפס המשקוף (המרווחים נסגרו ברובה ובצורה לא אסתטית) קיר שנבנה עקום, חיבור בין פאנלים לא אסטתי- כלומר אם יש לי קיר ומפתח, אז החיבור האנכי ממולא ברובה ולא יפה.
הפרשים ברובה שבפאנלים- בחלק יש רובה בחלק אין אלא מונח אחד על השני.

אציין שרק בסוף השיפוץ ולאחר הניקיון שמנו לב לכל הליקויים שרק הולכים ומתרבים.

איך ניתן להמשיך מכאן?
אשמח לעצות והמלצות
משאלותיך נובעות השאלות שלי וחשוב שתענה עליהן בכנות לפני קבלת תשובות לעניין...:
1) האם חתמתם (2הצדדים) על הסכם, תוכניות השיפוץ, מפרט טכני והצעת מחיר שהפכה לתקציב, עם קבלן שיפוצים אחד שאחראי על כל העבודה?
2) אם לא, האם חתמתם על הצעות מחיר עם פירוט טכני של מספר קבלני משנה שכל אחד ביצע בתחום אחריותו?
3) האם קיבלתם קבלות על-חשבון וחשבוניות בסיום עבודתו של כל קבלן על כל תשלום?

כי אם על כל השאלות למעלה התשובה היא לא כי "זה היה רק שיפוץ (שהלך ותפח/התרחב)", ועכשיו, אחרי 1/2 שנה(!), "נזכרתם" בנ"ל...
הבעהיות יכולות להיות מתוקנות ע"י כל בעל מקצוע שתביאו, אבל הכל על חשבונכם, כי בלי הנ"ל, אחריות אין לכם... לצערכם.

מחכה לתשובה להמשך מתן פתרונות...
שבת שלום |אקדמאי|

היי תודה על ההודעה.
1) חתמנו על מסמך עם פירוט כללי של השיפוץ וסכום כולל מע"מ.
חשבוניות לא קיבלתי על כל הסכום למרות שדרשתי שוב ושוב. קיבלתי על מחצית הסכום.
היה שיפוצניק אחד שעשה לנו את כל העבודות ריצוף, שבירה, רובה, ומקלחות.
כל שאר העבודות של חשמל וצבע נעשו על בעלי מקצוע בהתאם.
לגבי ה"נזכרתם" ממש לא נזכרנו אלא הדברים הועלו עוד בסמוך לסוף השיפוץ אך תמיד קיבלנו "תירוצים ו"SWEET TALK" אך חשבנו שאולי אנחנו רק מגזימים.מסתבר שלא עם התפתחות של מכות מכאניות נוצרו ככל הנראה מהפרשי גובה באריחים ו"אוויר בתוך המרצפות" לאחר נקישה עליהן.

בינא

Member
היי תודה על ההודעה.
1) חתמנו על מסמך עם פירוט כללי של השיפוץ וסכום כולל מע"מ.
חשבוניות לא קיבלתי על כל הסכום למרות שדרשתי שוב ושוב. קיבלתי על מחצית הסכום.
היה שיפוצניק אחד שעשה לנו את כל העבודות ריצוף, שבירה, רובה, ומקלחות.
כל שאר העבודות של חשמל וצבע נעשו על בעלי מקצוע בהתאם.
לגבי ה"נזכרתם" ממש לא נזכרנו אלא הדברים הועלו עוד בסמוך לסוף השיפוץ אך תמיד קיבלנו "תירוצים ו"SWEET TALK" אך חשבנו שאולי אנחנו רק מגזימים.מסתבר שלא עם התפתחות של מכות מכאניות נוצרו ככל הנראה מהפרשי גובה באריחים ו"אוויר בתוך המרצפות" לאחר נקישה עליהן.
יש לכם שם וטלפון של השיפוצניק?
תודיעו לו שאחד מ-2...:
1) מגיע לבצע את כל התיקונים (במסגרת שנת האחריות*
*1/2 שנה לשיפוצים מהתשלום האחרון ואמירת שלום ותודה...;
2) אם לא מגיע בתוך החודש הקרוב לסיום כל התיקונים, אתם מודיעים לו שתתנו את שמו לרשויות המס (מע"מ) ותדווחו שלא קיבלתם חשבוניות כחוק ותעשו את זה!!!
3) בנוסף:
בקשו מהצבעי שיגיע לבצע את התיקונים הכוללים:
1. הוצאת אריחי רצפה "חלולים" שיוצאים החוצה להדבקה חוזרת ;
2. השלמות רובה ;
3. בצוע איטומים בין הלבשות אלומיניום לקירות עם סיקה 7 לבן, שפכטל וצבע לתיקוני צבע בקירות ;
4. תציעו לו תשלום "ביומית" = לפי ימי עבודה כנגד חשבונית מס (!)
5. עם חשבונית המס שקיבלת לאחר התשלום, גשו לבית משפט לתביעות קטנות
(אין מעורבות של עורכי דין), עם צילומים של "לפני" ואחרי,
צילום של כל רשימת התשלומים והכחה שדהכסף יצא מפירוט חשבון הבנק או כרטיס האשראי או הוצאת מזומן מכספומט לתשלום מזומן לקבלן כנגד אשור שלו ששולם אותו סכום, חשבונית המס, סיפור המעשה, כולל העובדה שלא קיבלתם חשבוניות מס... ;
6. עם קבלת פסיקת בית המשפט לתביעות קטנות, תודיעו לרשות המיסים (מע"מ) על-כך שלא קיבלתם חשבוניות על סכומים מדוייקים, עם צילום ההמחאות שנתתם (אם נתתם מזומן לא תוכלו לתבוע!).
המלצה חמה: תעבדו בזה, אבל רק אם כל מה שאתם תובעים ניתן להוכחה!
שבת שלום

ראשית - לא זכור לי אם קיבלתי "חשבונית מס" או רק "קבלה". אני מניח שיש הבדל בין ה-2.
יש כמו צבע לבן על הרובה שלא יורד בשום מצב כולל שימוש במסיר מלט ורובה. השיפוצניק טוען שזה לא אשמתו וזה מהצבע שהצבעי צבע.
החיבורים לא סימטרים - כלומר בחיבורים של 4 מרצפות רואים שאין סימטריות אחידה ואסתטית.

מה זאת אומרת שלא אוכל לתבוע אם נתתי מזומן?

מהי עלות סבירה לפירוק "קומה 2" של מרצפות והדבקה על שטח בית של כ95 מ"ר?
יווצרו לי בעיות רבות, שכן יש לי וטרינה, משקופים ודלתות ומטבח שהכל הוכן בהתאמה אישית למידות הקיימות בבית לאחר השיפוץ שעשינו. מי יקח על זה אחריות?

בינא

Member
ראשית - לא זכור לי אם קיבלתי "חשבונית מס" או רק "קבלה". אני מניח שיש הבדל בין ה-2.
יש כמו צבע לבן על הרובה שלא יורד בשום מצב כולל שימוש במסיר מלט ורובה. השיפוצניק טוען שזה לא אשמתו וזה מהצבע שהצבעי צבע.
החיבורים לא סימטרים - כלומר בחיבורים של 4 מרצפות רואים שאין סימטריות אחידה ואסתטית.

מה זאת אומרת שלא אוכל לתבוע אם נתתי מזומן?

מהי עלות סבירה לפירוק "קומה 2" של מרצפות והדבקה על שטח בית של כ95 מ"ר?
יווצרו לי בעיות רבות, שכן יש לי וטרינה, משקופים ודלתות ומטבח שהכל הוכן בהתאמה אישית למידות הקיימות בבית לאחר השיפוץ שעשינו. מי יקח על זה אחריות?
1) ההבדל העיקרי בין קבלה לחשבונית מס שקבלה מראה על קבלת הכסף וחשבונית מס מראה על גביית מע"מ* בנוסף לכך.
*בבית משפט קבלה של הקבלן מספיקה להוכחות, אבל חשבונית מס הכוללת 17% מע"מ שהקבלן נדרש להעביר למדינה, מראה גם שהוא ישר ומדוול על הכנסות והצאות בצורה מסודרת ולא עובד עם "שחור" = כסף שאיננו מצהיר עליו.
* בעבודה נמשכת בכמה שלבים כמו של חשמלאי למשל, או כל סוג עבודה שמשלמים עליך לאורך העבודה בתשלומים (% מהצעת המחיר), רשאי הקבלן לתת קבלה על הסכום ללא גבייה של מע"מ ובסיום העבודה, גם לאחר כמה חודשים הוא חייב להוציא חשבונית מס ולגבות את המע"מ.
2) אין חומר בענף הבניה "שלא יורד בשום מצב"... נראה שזה הדבק ששימש להדבקת אריחי הריצוף. על הקבלן המבצע להגיע כדי לנקות את זה, כי רק הוא יודע עם איזה דבק השתמש ועם איזה ממיס יהיה ניתן לנקות את החומר מהאריחים. בכלל לא חשוב מה השיפוצניק טוען. שיגיע ויראה לכם שניתן להוריד את מה שאתם הגדרתם כ-"צבע" ובגלל זה קיבלתם את התשובה שנתן. תגדירו "דבק מהריצוף" והוא יגיב אחרת...
3) חיבורים לא שווים בין מרצפות יכולים לנבוע מאריחים סוג ב' ו/או ג' שאינם בחיתוך ישר. מי סיפק את הריצוף?
אם אתם סיפקתם את הריצוף, עליכם להזמין את הספק (או נציגו) כדי להראות לו את הבעיה, אבל רק אם רכשתם וקיבלתם בחשבונית שהראריחים הם מסוג א', כי אם זה לא רשום, הספק לא יהיה אחראי (כיוון שבטח קיבלתם בהנחה אם זה סוג ב' או ג'.
במידה והקבלן סיפק את הריצוף, ללא ספק זו אחריותו ועליו לממש אותה מול הספק.
4) אם שילמתם מזומן ולא קיבלתם קבלה, אין לכם אפשרות להוכיח שהקבלן קיבל את המזומן הזה...
5) מומלץ לא להיכנס לפירוק של כל הבית מהריצוף שלו לפני שתבדקו מי ספק הריצוף. כי אם אתם סיפקתם, עליכם להזמין ביקורת מהנדס מומחה בריצוף (יש כאלה) שייתן חוות דעת מנומקת ועם זה לגשת לבית משפט לתביעות קטנות (כיום עד 85,000 ש"ח אם אינני טועה) וךתבוע את הספק כדי שיבצע את החלפת הריצוף, כולל אספקת החומר והעבודה קומפלט ;
המידה וקבלן השיפוצים סיפק את הריצוף, כנ"ל, אך להראות לקבלן את חוות דעת המהנדס לפני תביעה, כדי שהוא יוכל לבצע תיקונים, אחרת בית המשפט לא יקבל את התביעה או יקבע שראשית עליכם לתת לקבלן לתקן וידחה אותה...
שבת שלום .

למעלה