לימודי נגינה על פסנתר

birty

New member
לימודי נגינה על פסנתר

אני מתלבטת לגבי המשך לימודיו של בני בקונסרבטוריון העירוני בפסנתר. הוא מנגן שנה שלישית, התקדם מאוד, ממה שהבנתי די מוכשר, אבל אני מרגישה שאין ממש יעדים מוגדרים בלימודיו.
זה לא היה מפריע לי אם היה לומד פעם בשבוע רק להנאתו, אבל כיוון שהוא משקיע ומבקש ללמוד 3 פעמים בשבוע, נהנה ממוסיקה ונגינה באופן כללי - הייתי רוצה קצת אופק ומטרות. לצערי, לא רואה את זה עם המורה והניהול.
במקביל לנגינה הוא למד שנתיים תאורייה מוסיקלית ומאוד נהנה, אבל שוב, אני לא רואה ממש תוכנית מוגדרת.

Feanor75

New member
תלוי מה האלטרנטיבות ללימוד הפסנתר

אם הוא רוצה להיות סופר או איש רוח גדול, כלומר מטרה שראוי לשאוף אליה, אז יכול להיות שעדיף למקד את המאמצים בתחום כזה על חשבון הפסנתר. אבל לצמצם לו את לימוד הפסנתר, במיוחד כשהוא עוד נהנה מזה, לטובת איזו קריירה מטופשת שאת מקווה שהוא יפתח בתחום שלא מביא תועלת אישית ולא חברתית, כמו עוד עורך דין או רופא או אקדמאי שלא באמת מבין את העולם - עדיף שימשיך עם הפסנתר, גם בלי "אופק" ובלי לשאוף שיהיה פסנתרן גדול.
זה אם את באמת רוצה בטובתו ולא פועלת מאינטרסים זרים שנכנסים למשוואה. ועדיין יש סיכוי שיהיה פסנתרן גדול, אם זה ייעודו האמיתי ואם הוא יתמיד במאמציו.

למעלה