לימודים

לימודים

אני עכשיו מנסה לחשוב מה ללמוד באונ'. אני מאוד ריאלית, ורוצה שיהיו הרבה ענייני מתמטיקה, אבל החלטתי ללכת לזה מהכיוון של ביולוגיה כדי לא לשקוע לגמרי רק בתוך מספרים ולהפוך ליצור מתמטי מדי אז חשבתי וחשבתי, ושני דברים נראו לי מעניינים בביולוגיה - גנטיקה, ומדעי המוח. כמובן לשניהם מגיעים ממש רק בתואר שני. ובכן, השאלות שרציתי לשאול - 1. ידוע לכם עד כמה תואר בביולוגיה כרוך בניסויים אם בכלל? אין לי כח לעשות תואר, כשרב זמני יוקדש למאבקים אידיאולוגיים ולא ללימודים. 2. גנטיקה - האם לימודי גנטיקה, ובעיקר בתואר שני - מחקר בגנטיקה, כרוכים בניסויים פולשניים שכאלה בבע"ח? הבנתי שבמדעי המוח אין מנוס משימוש בבע"ח, כך שזה די פסל את העניין. 3. שאלה אחרונה - הבנתי שבאונ' בירושלים ישנו מסלול לתואר שני, שעוסק ברשתות נוירונים. לפי מה שהבנתי ממישהי שמכירה מישהו שלומד שם, זה לימוד על המוח ומדעי המוח בעיקר מהדגש המתמטי של העניין, כך שזה נטול בעלי חיים מנוסרי גולגלות ומחוברי אלקטרודות. מישהו מכיר את החוג ויכול לספר לי עליו משהו? תודה לכל העוזרים!

behappy

New member
הדרישות משתנות מחוג לחוג ומפקולטה

אחת לשניה. בעיקרון,אני יודעת שבטופס ההרשמה ללימודי רפואה את אמורה לחתום על מסמך שמצהיר שאת מוכנה לבצע ניסויים בבע"ח.נדמה לי שגם בביולוגיה זה אותו דבר. הכי טוב-לברר אצל הפקולטות עצמן,אצל רכזי החוגים והמזכירויות.. בעיקרון רוב לימודי הביולוגיה משלבים ניסויים בתואר ראשון..ואם את רוצה לעסוק במחקר,בייחוד כזה שקשור לגוף האדם,לא נראה לי שתוכלי להמנע מזה..

טלטלי100

New member
שום טופס ושום דבר....

בביולוגיה בתואר ראשון מנתחים בע"ח ולא חותמים על כלום. ניתוח הוא לא ניסויים את פה לא מנסה דבר על בע"ח את פשוט פותחת אותו ורואה את אבריו הפנימיים ולאחר מיכן זורקת אותו לפח.......

טלטלי100

New member
ושכחתי לציין

שעל הניתוחים ניתן ציון כך שאי אפשר לוותר על זה....

טלי - למה את מבלבלת את המוח../images/Emo35.gif

אם לא יודעים - לא כותבים. תני לי שם של קורס חובה בתואר ראשון לביולוגיה שבו חייבים לנתח בעלי-חיים. רק שם של אוניברסיטה ושם של קורס. זה הכל.

טלטלי100

New member
בבקשה....

אוניברסיטת בר אילן תואר ראשון במדעי החיים ביולוגיה כללית מעבדה - כי יש גם הרצאה אבל זה כבר משהו אחר.... יש 2 קורסיי מעבדה האחד בסימסטר א העוסק בצמחים השני הסימסטר ב בו מנתחים בעלי חיים. בעליי החיים שנותחו בזמני היו : דיונון תמנון יונה קיפוד ים תולעת לטאה חולדה צפרדע זה מה שאני זוכרת אפשרי שהיו עוד..... ודרך אגב אני למדתי שם ביולוגיה לתואר ראשון אז בבקשה כ"לא יודעים באמת לא כותבים........"

כמו שאמרתי - ../images/Emo26.gif

בד"כ יש קורס או שניים בהם מנתחים חיות. אבל כמו שאמרתי - אם מסרבים לנתח את אותם בעלי-חיים, אף-אחד לא יכשיל אותך או יוריד לך ציון. העובדה שאת ניתחת, לא אומרת שמחייבים את כולם לנתח.

טלטלי100

New member
לא כמו שאמרת......

מה שהכי מצחיק פה הוא שאתה מסביר לי מה אני למדתי ומה אני עשיתי.... אנחנו חוייבנו לנתח וגם ניתן לנו על זה ציון. קראו שמות לראות מי נמצא ובכל קבוצה יש מדריכה שתפקידה להסביר ולבדוק ולתת ציון על עבודה מעשית..... - וזו בדיוק העבודה המעשית . עם כל הכבוד לחברה שלך וציינת איכן היא למדה - וזה לא היה בבר אילן זה מה שקורה בבר אילן.......

tali_le

New member
השאלה היא

האם היה ניסיון להסביר את הבעיה ולבקש פטור עקב אי הסכמה אידיאולוגית עם הניסויים? אני משערת שבין היתר, זה היה מביא ליחס שונה.... אם היה ניסיון ולא הסכימו - את צודקת אבל אם לא היה ניסיון - את לא יכולה לדעת איך הייתה האוניברסיטה מגיבה לנושא ואולי אוריארד יודע משהו אחר? טלי

טלטלי100

New member
שתהיו לי בריאים...

תראי זה תלוי מי המדריכה שלך. לכל קבוצה יש מדריכה שהיא אחרית על הקבוצה שלה. היא בודקת את הבחנים שנעשים במעבדה (יש בוחן כל שבוע על מה שנילמד בשבוע הקודם במעבדה) והיא נותנת את הציון על העבודה המעשית - וזה ציון שניתן על פי דעתה האישית. במידה ונפלת על מדריכה נחמדה - אולי היא תתיר לך שלא להשתתף בחלק ואני מדגישה בחלק מהניתוחים. במידה ונפלת על מיפלצת - היא תחייב אותך לבצע את כולם וסביר להניח שאפילו תתנקל לך - חלק מאנשים שם לא ממש סובלים את הדעות של "תנו לחיות לחיות" מה גם שבאוניברסיטה הזו הפגינו לא פעם פעילים והתעמתו עם המדריכים. המדריכים - הם תלמידי תואר שני שמיתקרבים לשלישי. הם עצמם עוסקים במחקר (זה כבר ממש ניסויים להבדיל מהניתוחים בהם אנו עסקנו..)

טלטלי100

New member
ועוד משהו...

זו אוניברסיטה ולא תיכון...- אתה פה רק מיספר ולא יותר כך שגם אם מישהו ניסה אי פעם לבקש פטור הסיכויי שהוא יקבל הוא כל כך נמוך..... וזה מהכרה מעמיקה של מערכות האוניברסיטה. האוניברסיטה עצמה עוסקת במחקר (ניסויים..) והיא מאודד גאה בזה. היוקרה של האוניברסיטה מתבטאת בכמות המחקרים והמאמרים והתגליות היוצאות מימנה. מקווה שהצלחתי לענות על שאלתך...... לפי דעתי אם אתה מתנגד לניסויים ולניתוחים אין לך מה לחפש בפקולטות למדעים מדוייקים בבר אילן - לא חסרות מכללות ואונברסיטאות אחרות. המלצה אישית שלי - מכללה שהיא שלוחה של אוניברסיטה - זה יחס של מכללה (שהוא טוב יחסית...) עם שכר לימוד של אוניברסיטה (שהוא זול ממיכללה...)

Neta558

New member
קישור להודעה בפורום זב"ח

"באוניב' בר-אילן, הסדר בלתי רשמי בין הסטודנטים לסגל מאפשר לסטודנטים שלא להשתתף במעבדות בהן נעשה שימוש פוגעני בבע"ח, בתיאום עם המרצים האחראים על המעבדות שבנדון." לימודי מדעי החיים וניסויים בבע"ח-הודעתו של TheFinalCut

טלטלי100

New member
אז בבר אילן...

ההסדר אינו רשמי - מה זה בדיוק אומר לא רשמי? האמת היא שזה ניראה לי מוזר משהו - זה ניראה לי אם להודות על האמת רק לצאת לידי חובה האימרה הזו..... ובזמני לא היה שום הסדר...... בכל מיקרה אני אישית לא ממליצה ללמוד בבר אילן מדעי החיים אם אינך מסוגלת לנתח בע"ח.

Neta558

New member
אבל למה?

אם יש הסדר שמאפשר ללמוד בלי לבצע ניתוחים, מדוע שמישהו שאינו מעונין (אין לזה קשר ליכולת) לנתח בע"ח ימנע מללמוד שם? יתכן שהדברים היו שונים כשאת למדת שם, אך ההודעה אליה קישרתי נכתבה ע"י סטודנט בהווה. אם הדברים השתנו, הרי שההמלצה שלך לא רלוונטית.

טלטלי100

New member
נטע...

השאלה איזה הסדר זה וכמה באמת משתמשים בו...? האם הם מציעים הסדר שיודעים שאיש לא יעיז לבקש להשתמש בו....? מה זה בדיוק לא רשמי? - למה זה לעזאזל לא רשמי? ואין פה סטודנט שלמד בבר אילן מדעי החיים ויכול להגיד שהוא השתמש בהסדר זה והכל היה בסדר...... לפעמים אומרים או קובעים דברים על מנת לצאת לידי חובה..... תראי אם להודות על האמת הניתוחים שעשינו הומנים הם לא היו ..... אבל מיותרים בהחלט כן ובטח שבשנה הראשונה של התואר כשחלק בלתי מבוטל מהסטודנטים פורשים ממנה בסוף השנה הראשונה (לא מדובר בלימודיים קלים..). בואי ננקוט משנה זהירות - שתשאל באוניברסיטה לפני שהיא נרשמת האם היא חייבת לבצע ניתוחים בבע"ח או לא... כדי שלא תיקלע למצב בו היא כבר שילמה כסף כדי להיכשל בקורס.

טלטלי100

New member
ועוד פעם...

שתשאל באוניברסיטה לפני שהיא נירשמת. אני לא יודעת מה יחסה לבע"ח אבל הניתוחים האלה (חלקם...) באמת משהו קצת קשה אפילו לצפיה. ואני לא יתיש אותכם בפרטים אבל זה באמת משהו לא סימפטי ונעים - גם לראות דם ( וראינו הרבה יותר...) זה לא נעים אז בטח שלהשתתף....

בקיצור../images/Emo88.gif...../images/Emo26.gif

מה שאת אומרת זה שאת ביצעת ניתוחים בבעלי-חיים. מצד שני, את לא ממש עונה לשאלה המהותית: את מכירה אישית מישהו מבר-אילן שסרב לנתח בעלי-חיים, ובתמורה סרבו לתת לו את התואר? אם התשובה לשאלה זו היא חיובית - אז אני מתנצל על כל השרשור הזה ומבקש סליחה. אם התשובה לשאלה הנ"ל היא שלילית - אז אני מפנה אותך שוב לכותרת שהתחילה את השרשור.

למעלה