לימודים

• פותח הנושא zar
  • פורסם בתאריך

zar

New member
לימודים ../images/Emo63.gif

שנת הלימודים נפתחה זה לא מכבר ושוב מיליארדי תלמידים משכימים קום לחבוש את ספסלי הלימודים לקנות להם בינה ודעת. מאורעות הימים האחרונים לא מניחים וממשיכים להכות בי, מעלים ספקות באשר לתכנים אותם מלמדים בבתי הספר. מתי לאחרונה השתמש מי מכם בפונקצייה מסדר ראשון, שני... גזר נגזרת של מעגל ו/או פתר משוואת דיפרנצייאל? מתי עשיתם שימוש במי אמר למי, למה ומתי? (ספר, פרק, ופסוק) והדברים נכונים הן לרופא, עו"ד, מנהל חברה, מהנדס ופקידה. ומנגד ראו כאשר יוצאים אתם לטיול בחו"ל. עד כמה אתם לומדים על תולדות המדינה, תרבותה, מנהגיה, שפתה, מאכליה. מבקרים במוזיאונים, תיאטראות, הולכים לבתי כנסיות, חוזים במבנים ומתפעלים מגנים. האם לא טוב יותר היה אם היינו מעשירים את חיינו בלמידת הדתות האחרות? ללמוד מוסיקה ותווים, להכיר את הצלילים והכלים. להחזיק שוב במכחול ולשחק בצבע, להביא לידי ביטוי את הטבע. לכתוב ולא חיבור או סאגה, אלא לתת לנשמה להביע את עצמה באומר ושירה. למה משיעורי ביולוגיה כל שזכור זו צפרדע מבותרת? ומה עם לימודי אהבת הארץ? טבע, חי וצומח למה לא לתת לתלמיד להתפתח תוך הקניית מיומנויות למידה, ידע כללי והערכה לזולת? ובבא היום לכשיתבגר, יחליט הוא על המסלול בו ינהל את חייו ושם יתמקצע. ויכולה זו להיות מערכת לימודים גלובלית שבה ילמדו התלמידים להכיר ולהעריך גם את השונה והלא מוכר שלא בהכרח זר ומנוכר. ויחיה איש תחת גפנו ותחת תאנתו ושקטה הארץ ריבוא שנה צאר
– בברכה לשנה הבאה

אורמור

New member
אמירה נעלה ונכונה עד כאב... ../images/Emo82.gif ../images/Emo63.gif ../images/Emo88.gif

זו התמצית והמהות.. זה בדיוק מה שאני מנסה לעשות בממלכה שלי.. ממלכת הגן. זו הסיבה שלא חפצתי מעולם לעלות כיתה ולהיות נתונה להוראות המגבילות של משרד החינוך..(בביה"ס) כי רוב הזמן אני עושה בו כבתוך שלי..ועל פי הרוח שציינת לעיל.. לאפשר,לזמן,לגרות,לפתוח,לחשוף לא להכתיב,להכאיב,לקבע,להצר מוחות ומהלכים.. אתה צודק צארצר שלי.. מה שנכון נכון.. הלוואי שיגיע למקומות הנכונים.. והלוואי ויראו יותר טוב.. השנים החיים הזמנים אור

איילת38

New member
צאר

אם אתה חושב כך ואורמור וכמעט כל חבר ממקום כזה או אחר אז אולי תסביר לי איך זה שעד היום כלום לא השתנה ולמרות הקדמה וכל ההבנה נשארנו מקובעים בתוך אותה תבנית ישנה ומשונה דוחפים את ילדנו להישגים ולציונים גבוהים והלב נחמץ כשהם נכשלים והרי אני כל כך מתחברת למה שכתבת ויודעת שהיום כאדם בוגר אף אחד אותי לא שואל מה למדת ? במה התמחת ? אז בוא נחליט שבבחירות הבאות אתה לכנסת תרוץ ואם ירצה השם ויבוא הגואל נבחר בך להיות שר חינוך בישראל

מה יש להסביר איילת

אטימות של שרי החנוך לממשלותיהם שכל עניינם הוא הוולוו וחשבון ההוצאות הפתוח. ואולי...אולי אנחנו אשמים שלא הרמנו קול? שלא מחינו בכיכרות, שלא הפצצנו אותם במכתבים ודרישות?

טליונת

New member
אוטופיה?

ולוואי וחזונך היה מתגשם לוואי ובני לא היה שב לביתו ולשאלתי: איך היה בית הספר? היה משיב: משעמם כרגיל. כל נסיונותי לזעזע את המערכת עלו בתוהו...... לא ברמה הבית ספרית ולא ברמה של משרד החינוך נעשה ולו נסיון לשפר במעט את הרעה החולה. המערכת בפשיטת רגל כללית ואין מושיע. אפסו כל ציפיותי. והיום תקוותי מתרכזת בכך, שלוואי והמערכת לא תזיק, לא תהרוס את יצר הסקרנות והלמידה הטבעי הטבוע בילדינו הרכים. צאר יקר, טווית חלום יפה מעין כמוהו אך תוהה אני אם יתגשם אי פעם? טליונת מיואשת

למעלה