לידיעתכם!

נורא ../images/Emo5.gif

כאמא לבן בכור וכנראה לעוד בנים זכרים (ככה זה במשפחה) הנושא של הברית פשוט כואב. מקווה שמעכשיו החיים של נועם יהיו מאושרים ובריאים ומאחלת לו המון מזל טוב לכל הזמן.
יעל ועידן

נ ס ע

New member
אווץ' ../images/Emo122.gif

מצד שני, אם הקטנצ'יק שלכם היה בוכה ככה, הייתן מחכות יומיים?

ר של ניב

New member
בגלל זה לקחנו מוהל שהוא רופא

לי היה חשוב שיהיה רופא, המוהל לא עניין אותי כל כך, הוא היה כדרך אגב. וגם היה חשוב לי שיבוא למחרת לראות את התינוק.

רותי ע

New member
ואני מזועזעת מההורים

יומיים ??? התינוק לא נתן שתן יומיים ובכה. איך אחרי הברית הם לא היו עם היד על הדופק? אצלנו עשה רופא והתחבושת ששם היתה רופפת וירדה אחרי שעות ספורות. אני לא הייתי מוכנה שיחבשו לו תחבושת הדוקה בגלל סכנת נמק. וחבל שאין ענישה למוהלים כאלו. הוא צריך לשלם על המחדל ועדיין זה לא מוריד את האחריות בראש ובראשונה מההורים.

שירי ל

New member
איזו ענישה רותי?

כבר רבות נאמר ונכתב על היות הנושא פרוץ ולא נתון לפיקוח. האישורים היחידים שניתנים הם אישורי דת... הורים אחראיים עושים את זה אצל רופא כירורג ולא אצל מוהל שקיבלו עליו המלצה דרך חבר או חברה- או יותר גרוע מזה - השכנה שלי בחדר במחלקת יולדות לקחה סתם מוהל שנכנס לה לחדר ונתן לה כרטיס ביקור!! אני בטוחה שאותו אבא - אם היה צריך לבצע פעולה כירורגית באיבר מינו שלו, היה מתייעץ עם 10 רופאים וטורח לקבל המלצות עד שהיה מחליט למי לתת לגעת בו - אבל כשמדובר בתינוק הכל כשר משום מה
מסכנון קטן, כמה הוא סבל בשביל הטימטום של ההורים שלו - ולכי תדעי אם לא נגרם לו נזק בלתי הפיך - אני מקווה בשבילו שעוד יוכל להוליד ילדים. ולגבי הבכי? סביר להניח שמדובר בהורים טריים - מה גם שהם שוחחו עם המוהל בטלפון והוא אמר להם שזה נורמלי, הפושע.

הילהל

New member
שירי קצת רגיעה עם הביקורת

יש מי שלוקח מוהל כי זה חשוב לו מבחינה דתית-הלכתית. מוהל שאינו רופא אינו בהכרח פחות טוב מרופא. אנחנו, למשל, לקחנו מוהל לאחר שהתייעצנו עם חבר שהוא כירורג פלסטי ואב לשלושה בנים, שמעדיף מוהלים מנוסים על פני רופאים (באזור הדרום אין ממש רופאים מנוסים בתחום). בחרנו מוהל מדהים, מנוסה, אחראי, אחד שבודק את התינוק יום לפני הברית, ממש לפני הברית, ממש אחרי הברית, שעה אחרי הברית ויום אחריה (כולל הורדת החבישה). נראה לי שמי שמחליט על רופא, סתם כי זה יותר נשמע לו ממוהל, גם הוא עושה החלטה "מהבטן" ולאו דווקא מההגיון ומהראש החושב. כל מקרה לגופו, אין צורך בהכללות.

הילהל

New member
לדעתי עדיף מוהל עם ניסיון והמלצות

על פני מוהל-רופא מתחיל, למשל. ומה לעשות שבאזורנו הנושא פחות מפותח ואין בנמצא רופא-מוהל-מנוסה שכזה. העדפנו מוהל טוב ומקומי, כזה שיבוא למחרת לבדוק את התינוק, מהטלטלות עם תינוק זעיר, הורים טריים וצעירים, ואחרי הליך כירורגי, בכבישי ארצנו. נראה לנו שזה יהיה מקדם היסטריה גרוע במיוחד.

שירי ל

New member
הילה - רופא הוא לא "סתם" נשמע

יותר ממוהל - הוא אדם שלמד ומכיר תהליכים רפואיים וכירורגיים, ואת ההשפעות והשלכות של כל שלב בתהליך הזה. את לא חושבת שאם היה מדובר ברופא אז- א. החבישה (אם בכלל) לא היתה חבישה לא טובה ו-ב. הוא היה מזהה שמדובר במצב לא טוב לפי התיאור הטלפוני של ההורים?

הילהל

New member
אני מאלה שממש לא מתפעלים מרופאים

ב"סתם" אני מתכוונת שיש מי שהתואר "דוקטור" גורם להם אוטומטית לחשוב שמדובר במישהו שאפשר לסמוך עליו. וזה לא כך בהכרח. את יודעת איך קוראים לזה שמסיים אחרון בכיתה בבית-סםר לרפואה? דוקטור! אחרי שנתקלתי בהרבה פאשלות של רופאים, כולל כאלו שהעמידו את חיי בסכנה, אני בודקת טוב טוב מי זה הרופא הזה, עד כמה הוא באמת בעל ידע וניסיון בתחום שבו הוא מטפל בי/מייעץ לי כרגע ולא הולכת באופו עיוור אחרי התואר שלו. לכן, כשראיתי שאין רופאים בעלי ניסיון במילת תינוקות באזור שלי, העדפתי מוהל טוב על פני כירורוג לא מנוסה. אני מאמינה שמוהל טוב יודע לחבוש ולזהות בעיות יותר מרופא שזו הברית השלישית שהוא מבצע (לדוגמה).

שירי ל

New member
הילה מה שהתכוונתי לומר הוא-

שאדם לא יכול להיות סתם רופא. הוא צריך ללמוד הרבה שנים, לעבור מבחנים ולהיות תחת פיקוח מתמיד. מה צריך מוהל? כלום. בטוח שיש מוהלים יותר מנוסים וטובים מהרבה אחרים אבל אין לך שום דרך לוודא את זה

הילהל

New member
ודאי שגם מוהל צריך ללמוד

לא כל אדם מהרחוב מוסמך כמוהל ובהחלט יש להם רשימה מסודרת שיש עליה פיקוח (שימי לב שיש להם רישיון עם מספר, בדומה לרופאים). וכמו שאני יכולה לבחור לראות רופא מומחה (ומן הסתם לשלם יותר) אני יכולה לבחור מוהל מנוסה - על סמך המלצות אמינות ממספר מקורות. ולא כל רופא הוא רופא טוב. והפיקוח לא תמיד הדוק כמו שהוא צריך להיות.

ר של ניב

New member
אחרי התשדיר בעובדה

עם הילדה הקטנה שכל הרופאים טעו אני לא חושבת שאפשר לסמוך על רופאים בעיניים עצומות

kby

New member
מותר לי להיות רגע יותר קיצונית אפיל

אפילו? אני לא קוראת את הכתבה כי הנושא מספיק מזעזע אותי בלי פרטים. אבל כבר אמרתי פה שאני ממתנגדי ברית המילה. להטיל מום באיבר מין של ילד בן 7 ימים... מה היינו חושבים אם באיזו דת היו מצווים לכרות את הזרתות של כל הולדות בני 7 ימים? וכשעושים הליכים רפואיים מיותרים יש בהכרח מקרים של תוצאות קשות.

שי ז.

New member
וחורים באוזניים עשית?

אני לא בעד הברית מסיבה רפואית או מסיבה דתית אלא רק מסיבה חברתית. הרי הרבה עושים חורים באוזניים שגם זה לכל הדעות לא תורם לבריאות. אף אחד לא ייטפל לילדה בלי עגיל אבל ילד שלא עבר ברית יסבול מהצקות והיטפלויות מצד חבריו. בדבר אחד אני מסכים. מי שהולך לעבור הליך כירורגי עדיף שיעשה את זה אצל רופא.

kby

New member
קודם כל

אני גם נגד לחורר אוזניים של ילדים לפני שהם מגיעים לגיל שהם יכולים להחליט החלטה שקולה לבד. חוץ מזה- היות ואני מכירה כמה ילדים שלא נימולו, אני חושבת שעל הבעיה החברתית אפשר להתגבר בעזרת חינוך נכון. חוץ מזה- כמה שנהיה יותר הילדים שלנו יהיו פחות ופחות חריגים, לא?

שי ז.

New member
החלוצים תמיד משלמים מחיר

על חלוציותם. עבור תינוק בן יומו על ההורה להחליט איזה מחיר הוא מעדיף שהילד ישלם. אם היינו יכולים לחנך את כולם המצב באמת היה טוב והיה אפשר להפסיק עם המנהג הזה אבל העולם הוא לא אוטופי ועלינו להתפשר. שתי הפשרות לגיטימיות ולכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה.

שירי ל

New member
קרן- מבלי להכנס לויכוח על ברית כן

או לא - ואת יודעת שאני איתך בעניין הזה - אני מניחה שמדובר בהורים שכבר עשו את השיקולים והחליטו שהם כן עושים ברית. יש הרבה הורים שנוהגים בחוסר אחריות משווע בבחירת המוהל, לא דואגים אפילו לקבל המלצות, לא דואגים לבדוק את ההבדלים בין מוהל לרופא וכו' וכו'.

למעלה