לטייל לבד

תודה. יש רפוג'ו בסרט "כשהלילה" של כריסטינה קומנצ'יני

שעשתה על-פי הספר שכתבה (הספר תורגם לעברית). זה בדולומיטים ואפשר לכנות אותו פונדק. אז אם כזה, זה בסדר. אבל גם מה שאת מתארת נחמד מאוד.

שילוט זה אכן חשוב מאוד. אני הולכת לראות מה יהיה באוקטובר, אז תהיינה הזדמנויות לעשות הליכות של חצי יום או יום שלם, ואני יכולה לראות אם מתחשק לי יום אחר יום, כי חוץ מזה יש כל מיני פעילויות אחרות שאפשר לעשות באותם מקומות שאלון בהם. כל השבילים נגישים ברגל או בנסיעה קצרה בתחבורה ציבורית. השאלה תהיה כמובן עד כמה הם משולטים כי אני בוחרת במסלולים פחות מתוירים מאחרים (גם באזור צ'ינקווה טרה, התכנון שלי לא ללכת שם אלא במקום אחר לפני כן, שמשלב טיילת, עליה לגבעה וירידה היישר לרובע עתיק עם המון אוכל. אבל אני סומכת שיהיה שילוט וחוץ מזה יש לי GPX ותיאור כתוב). באמת טרק אחד שמעניין אותי באחת הסביבות שאלון בהן, הוא מסלול של 35 ק"מ, שזה משהו שאי אפשר לעשות ביום אחד. אז אפשר את זה לדחות לשנה אחרת.

אני גם אהיה בהולנד בקרוב וגם זו תהיה הזדמנות לבחון את הנושא כי אני לנה במקומות שיש בהם אפשרויות להליכות ארוכות. שוב, הכל נגיש בתחבורה ציבורית. שתי מדינות שהן עולם אחר.

תודה על העצה בנושא המטען.

האנפה

New member
כיון שדגמתי כמה רפוג'יו בדולומיטים

מדובר בבקתות הרים סופר-מסודרות, עם קבלה, חדרים, מקלחות וחדר אוכל משובח. רובם משמשים גם כמסעדות מטיילים בצהריים. בד"כ צריך להזמין מקום מראש, בוודאי בשיא העונה. לרובם יש אתרי אינטרנט אז אפשר לראות בדיוק מה מקבלים בכל מקום. כן צריך להביא שק שינה או סדין ומגבת כי הם לא מתעסקים עם כביסות. יש גם סתם מחסות לסערות שם את יכולה למצוא את עצמך עם גבר זר וכו' אבל אלה לא נקראים רפוג'יו.

תודה. עכשיו אני צריכה לגייס מספיק התלהבות כדי לחשוב על

טיול כזה. למרות אנחות העונג הנשמעות מכל מקום, הנופים נתפסים אצלי - כמו אלה של שווייץ - קצת סטריליים. מה שכן, הלאדין נראים לי מרתקים. נראה. אולי לדולומיטים ביולי, כשהפרחים בשיאם.

הייתי שמחה לעשות טיולים כאלו באיטליה

למה היא יקרה כל כך, למה. אבל זה נכון לכמעט כל מערב אירופה מול התקציב שלי, למעט אותם מקומות יחידי סגולה שיש לי קומבינת אירוח כלשהי.
אבל נדלקתי היום על הרעיון של אולי לטייל בקרואטיה (ובכלל, מזרח אירופה יותר מתאימה לי תקציבית). צריכה לבדוק עד כמה זה נוח וזול בתחבורה ציבורית. מקווה גם לטייל בספרד, שם יש לי מקום אירוח מרכזי, וממנו בתקווה לצאת לכמה ימים במקומות קטנים יותר.

את יכולה לנסות לעשות מסלולים בדרך עצמאית, וליפול על מקומות

אירוח זולים משמעותית. מאסה מריטימה שהזכרתי בפוסט אחר, גם היא עיירה על גבעה, כמו מולטפולצ'אנו או מונטלצ'ינו. אבל כשהסתכלתי על מחירי מלונות, ראיתי שהיא זולה בהרבה. גם בקזנטינו, האזור הצפוני בטוסקנה, המיוער, ראיתי לינות במחיר אחר. חוץ מזה יש לך מחוזות שכמעט אינם מתוירים: אברוצו, לה מארקה, בזיליקטה. (Abruzzo, Le Marche, Basilicata).

אני מסתכלת בגוגל על מקום ששמעתי עליו, רואה שיש פארק לאומי או אזורי ליד וחושבת על אפשרויות.

יש אתר טוב: parks.it שעשוי לסייע לך בכך. מסלולים, דרכי הגעה, מקומות לינה.

המחיר שיש לשלם על אזורים נידחים יחסית הוא, שקשה להסתדר שם באנגלית. אבל עם רצון טוב - שבדרך כלל יש - קצת לימוד מראש של שפה שאינה קשה, אפשר להסתדר.

את יכולה לחשוב גם על הדרך הפרצ'יסקנית:
http://www.viefrancigene.org/en

או על דרך החוף, ויה דלה קוסטה, ששם את יכולה לנסות ללון במוסדות נוצריים, שבוודאי עולים פחות. יש אתר שנקרא Monastery Stays, שדרכו את יכולה לסדר לך לינה זולה במוסדות כאלה באיטליה. אמנם האתר לוקח עמלה אבל גם כך זה זול, וגם אפשר לקחת רעיונות.

זה האתר של ויה דלה קוסטה, מרומא לסנטיאגו ולהיפך, לכן החץ הצהוב המסומן בדרך, דו-ראשי, כי הוא פונה לשני הכיוונים. ראיתי אותו בשביל שהלכתי בו בספטמבר האחרון. זו עשויה להיות אופציה נפלאה. השאלה עד כמה הסימון נוכח בדרכים:
http://viadellacosta.it

"זול" בעיניי הוא יותר זול משאת חושבת...

אני זוכרת את ההודעה שלך על האזור ההוא באיטליה, אבל אני לא אשלם 50 יורו ללילה... אני אפילו לא מסתכלת על מלונות, רק על הוסטלים על מיטה בחדר משותף. גם זה יקר יחסית במערב אירופה לתקציב התרמילאות הזול שלי, ובטח כשמוסיפים נסיעות שאני מניחה שיעמדו על כמה עשרות יורו בין ערים. כמובן שאפשר להגמיש מעט את התקציב, אבל נסיעה למקום זול מאפשרת לי יותר אורך נשימה ונינוחות במישור הכלכלי ופחות התעסקויות בכל יורו - ממה שהצצתי על קרואטיה למשל, זו גם מדינה יפהפייה וגם בעלות נוחה.
היעדר שפה לא מפחיד אותי - טיילתי באפריקה ובמזרח. לא צריך ללמוד מילים, רק להיעזר בסבלנות ובחיוך.

למעלה