לחץ דם- זקוקה לחוות דעתכן הדחופה

mishmish0071

New member
לחץ דם- זקוקה לחוות דעתכן הדחופה

שלום לכולן! אני בהתלבטות קשה ורציתי לשמוע את דעתכן בנושא: אני בשבוע 23 עם תאומים. אתמול, במדידת לחץ דם שגרתית בטיפת חלב, נמדד אצלי ערך של 150/80. זה המקום לציין שאני מהנלחצות בכל פעם שמתקרבים אלי עם מד לחץ דם (תסמונת החלוק הלבן, למי שמכירה). לכן, לא נבהלתי מהתוצאה - נסעתי להורים שלי ותוך חצי שעה מהמדידה הראשונה- היתה ברשותי מדידה נוספת: 125/75. בקיצור- נרגעתי
. בצהריים של אותו יום קפצתי למרפאת הסיכון הגבוה בה אני מנהלת מעקב הריון- מדדו לי לחץ דם של 130/90, אמרו לי שאין סיבה לדאגה, אבל ליתר בטחון להגיע היום לבדיקה של רופא. ובכן...הרופא החליט לשלוח אותי לאשפוז לצורכי מעקב בבי"ח כרמל
. וזאת למרות שכל המדידות מלבד המדידה האומללה בט"ח אתמול היו תקינות (כולל המדידה הבוקר לפני שנכנסתי לרופא: 125/75). ניסיתי להתווכח איתו ולהציע שרק ננהל מעקב לחץ דם על פני כמה ימים, אבל הוא התעקש שהמעקב הכי טוב הוא בבי"ח ואסור לקחת שום סיכון (אתן מכירות את שורת המחץ של הרופאים: "אם זאת היתה אישתי, הייתי מייעץ לה אותו דבר בדיוק"?) לי יש הרגשה שמדובר בכסת"ח של הרופא בלבד. גם האחות היתה בהלם מההפניה לאשפוז ואמרה לי שלא ברור לה מה הדחיפות הגדולה... ממש אין לי חשק להתאשפז כשדי ברור לי שאין סיבה לדאגה. אני גם מפחדת "לחטוף" איזה וירוס בבי"ח ומעדיפה שלא להתאשפז. רציתי לשאול לדעתכן. אולי מישהי עברה חוויה דומה ויש לה מה לייעץ בנושא. אולי מישהי יודעת אם אפשר לנהל מעקב של בדיקות דם וחלבון בשתן גם מהבית???
דעתכן חשובה לי! תודה מראש

באמת אני לא מבינה למה צריך אשפוז?

השאלה אם בבי"ח יחליטו לאשפז או שיראו שהערכים תקינים וישחררו אותך. אני הייתי עושה מעקב יומיומי ומתאשפזת רק אם יש בעיה ממש. אני בטוחה שאפשר לעשות את זה בקופ"ח או אפילו מהבית. אני מודדת לעצמי לחץ דם ואני יודעת שאפשר לקנות את הסטיקים שאיתם בודקים את כמות החלבון בשתן.

mishmish0071

New member
סטיקים

תודה חנה! לא ידעתי שאפשר לקנות את הסטיקים למדידת חלבון בשתן. אני אקפוץ לבית מרקחת בדרך הביתה ואקנה לי ערכה.

דבורה1

New member
מסכימה עם חנה

בתור מי שאושפזה למעקב בהריון בסיכון. זו חוויה שכדאי לדלג עליה. הרופא שהיית אצלו הוא הרופא הקבוע? אולי כדאי לחכות עוד יום, לעשות לבד או בקופ"ח ממעקב של לחץ דם ושתן ואז לחזור לרופא הקבוע או רופא אחר ולהתייעץ שוב? אגב, גם מעקב חלבון בשתן של 24 שעות (איסוף שתן)ניתן לבצע בבית אם מתעקשים. איתי אושפזה בחורה שהתעקשה וקיבלה לעשות את המעקב בבית ולחזור עם כלי השתן למחרת. שיהיה לך הריון ארוך ומשעמם

mishmish0071

New member
הרופא ואיסוף שתן

קודם כל תודה על התשובה המהירה! בעלי באמת העלה את האופציה של איסוף שתן בבית (אם נחליט לגשת לבי"ח) ולא האמנתי שזה אפשרי, אבל אני רואה שכן... לגבי הרופא- מדובר ברופא צעיר (נראה לי ילדון ממש) שעובד בבי"ח שאליו הוא שלח אותי. נראה לי שרופא יותר ותיק אולי לא היה ממהר כ"כ להמליץ על אשפוז. כל מקרה, אני מחכה שהרופא המטפל הרגיל שלי יחזיר לי טלפון. אולי ממנו תגיע הישועה. סופ"ש נעים!

ממה מיה

New member
יש לך היסטוריה משפחתית של לחץ דם ?

אם כן, הייתי מתאשפזת. היתרון בבית חולים הוא שיש צוות רופאים שיכול לקבל החלטה בצוות. לחץ דם יכול להיות תוצאה של רעלת הריון (אם כי קצת מוקדם כרגע) ויכול להיות תוצאה של גורמים אחרים. מציעה לך לא להקל ראש. אם את מחליטה לא להתאשפז כדאי לעשות בשבועיים הקרובים מעקב צמוד (לרכוש מכשיר או להשאיל מיד שרה) ולרשו התוצאות בזמנים שונים

mishmish0071

New member
הסטוריה משפחתית

לאמא שלי יש לחץ דם גבוה (טוב, היה לה- היא מטופלת תרופתית כבר כמה שנים), אבל זה התחיל בגיל ממש מאוחר (אחרי גיל 60). אני מנהלת מעקב בבית עם מד לחץ דם דיגיטלי והמדידות תקינות לחלוטין.

למעלה