לזהבה שאלה

לזהבה שאלה

אני שואלת באמת בשביל חברה .בנה בן 12 עולה לו'.מאובחן כטורט קל ורגישות יתר ונטיה לדיכאון. לאחרונה החל טיפול תרופתי ותמיכה רגשית ומחכים לשפור.בשנתיים האחרונות הילד מוצא את עצמו מנותק חברתית ואף נתון להצקות חמורות.בודד מאוד חברתית) ברצוני להדגיש שהילד מחונן ובעל יכולות מאוד גבוהות ולכן מודע מאוד למצבו. ההורים חושבים שחיוני להצלחת הטיפולים לשנות לו סביבה לימודית בכדי שיהיה סיכוי לחוות הצלחה למאמץ. כמו כן בהס ממש לא יודע גם אם רצונו הטוב איך לטפל במצב. האם יש אפשרות למעבר בהס ומסיבות טכניות לדרוש הסעות או פתרון למרחק וכן לפתור את הקושי שכרוך במעבר לשנה בלבד.(אולי בהס יסודי לא מחוטב) המצב היום הוא כזה שלאחר שנתיים של מאבקים יום יומיים הילד לא רוצה להגיע לבהס הנ"ל וזאת לא מסרבנות אלה ממצוקה.

זהבה נ

New member
העברה לבית ספר רגיל אחר נעשית ע"י

פניה לוועדת העברות אם זו עיר גדולה, בנוגע להסעה בדרך כלל לא מגיע הסעה בגיל חטיבה ותיכון לתלמיד רגיל. ע"י בקשה של ההורים, אם יש גם המלצה של פסיכולוג שערך אבחון שאכן זו ההמלצה המקצועית הטובה עבורו לעבור לבית ספר רגיל אחר לסביבה חדשה, אני מאמינה שלא יהיה קושי להעבירו. מעט בעייתי כאשר את כותבת:" ההורים חושבים שחיוני להצלחת הטיפולים לשנות לו סביבה לימודית בכדי שיהיה סיכוי לחוות הצלחה למאמץ"- חושבים-זה לא מספיק המלצה מקצועית כי ההורים תמיד יהיו מעורבים רגשית ואולי יותר מומלץ שילמד בכיתה מיוחדת מבחינה מקצועית???, מי יודע בברור אם לא איש מקצוע שמכיר את הילד מבחינה ניטראלית. הסעות בגיל הזה לא מקבלים בחינוך רגיל אלא יש החזר כלשהו ואת זה צריך לברר בעירייה במחלקת החינוך. בחינוך הרגיל אין לנושא הנחיות ברורות לגבי הסעות ופגשתי יישובים שבהם נותנים לתלמידים כרטיס חופשי חודשי או החזר כנגד כרטיס כזה, אבל אין חוק המחייב את העירייה להשתתף בהוצאות הנסיעה הללו. מכתיבתך הבנתי שהתלמיד אינו רוצה להגיע לבית הספר ולכן אני מאמינה שהנושא מחייב טיפול רציני, כי כאשר תלמיד מצביע ברגליים ואינו מגיע ללימודים, חשוב לבדוק לעומק מהן הסיבות האמיתיות שלו שמסבות לו חוויות של חוסר הצלחה וכישלונות שבשל כך יש לו חרדה מלהגיע לבית הספר. מנסיוני אני ממליצה לך לומר לחברתך שכדאי לבדוק לעומק את מצבו הרגשי של הילד שלה, לנסות לסייע לו במצוקה האמיתית שלו בכל דרך מקצועית מומלצת, אם הוא נמצא במצוקה, יש חשש כי הוא ייקח אותה איתו לבית ספר חדש והיא לא תיעלם מעצמה ולכן זה לא יסייע לו לעבור לבית ספר רגיל אחר. בהצלחה ואשמח להשיב לך על שאלות נוספות תמיד. צר לי על האיחור במתן התשובה היות ויש אצלי אורחים מחו"ל ואני פנויה פחות.

למעלה