לולאות לכפתורים (שתי מסרגות)

אפרת12

New member
לולאות לכפתורים (שתי מסרגות)

שלום לכן/ם

שנים שלא סרגתי, ולולאות לא סרגתי מעולם. עכשיו אני סורגת סוודר קטן ונחמד לתינוקת. הגעתי לקטע של הלולאות. מצאתי פה בפורום קישור לסרטונים, וביצעתי ע"פ הקל שבהם.
בהוראות כתוב לולאה מעין אחת. אחרי שסיימתי לסרוג שורה נוספת, מעל השורה עם הלולאות, גיליתי שבעצם הלולאות בלתי קיימות. לא מאמינה שההורים של המיועדת ללבוש ימצאו איך להכניס את הכפתורים.
האם יש דרך אחרת לסרוג לולאות? האם עין אחת נשמעת הגיונית בכלל ללולאה

דנדוש 50

New member
הסברים

בלי סרטונים [למרות שבדקתי בסרטון ששלחת אליו] אסביר כך :
*במיקום של הלולאה,את סוגרת מספר עיניים - תלוי בגודל הכפתור ובעובי הצמר - זה נע בד"כ
בין 2-3 עיניים.יכול להיות גם יותר, אם הכפתור גדול.
*הסגירה נעשית כמו בסיום סריגה - סורגים 2 עיניים,מפילים את הראשונה על השניה וכך הלאה.
*בשורה הבאה באותו מקום שסגרת את העיניים ,את מעלה אותו מספר שהורדת מחדש וממשיכה את השורה.
הפעם ע"י חוט אחד [עושים מעין לולאו מהחוט].
מקווה שהבנת אותי, אם לא, את תמיד מוזמנת לשאול מה שלא ברור לך.
בהצלחה מרובה !!!

אפרת12

New member

אנסה. יתכן שהסגירה המיידית היא זו שמפריעה ואם אעשה את זה בשורה הבאה זה ייצא טוב יותר.

דנדוש 50

New member
לא הבנתי מה זה "סגירה מיידית".........

לא סגרת עיניים כפי שמסיימים עבודה וסוגרים בשורה אחרונה?
סתם העלית חוט?
אפילו אם הכפתור קטן,יש צורך בשתי עיניים לפחות. אלא א"כ הצמר מאד עבה.
פשוט : בשורה הימנית את סוגרת ובשורה שלאחריה כשאת חוזרת [שמאלית] את מעלה את העיניים מחדש.
השורות הבאות נסרגות כאילו לא הורדת והעלית את העיניים.נשארו אותו מספר עיניים וחור/לולאה בשביל הכפתור.

מקווה בשבילך שלא סיימת ככה את הסוודר ושעדיין ניתן לפרום.

שוב - בהצלחה !

אפרת12

New member
כמו בסרטון

שמיד הופכים ומוסיפים את העיניים שהורדנו.
מה פתאום סיימתי? עד שאני לא מרוצה מהלולאות אני לא ממשיכה.

tsl12

New member
לולאת כפתור שלמה בשורה אחת : גם יותר יפה ,

גם אפשר לעשות באיזה גודל שרוצים , ומאד מתאים לסריגים קטנים של תינוקות . לולאה לכפתור תינוק היא בגודל של 2-4 עיניים (תלוי כמובן בעובי החוט ועובי המסרגה) , ועלולאה של עין אחת לא נשמעת הגיונית

אפרת12

New member
זה הסרטון שקישרתי

עשיתי עכשיו עם שתי עיניים, ועדין תכלס אין לולאה (בשיטה השניה שהוצעה לי).
צריכה עוד פעם לפרום. אולי אעשה עם 3 עיניים...

tsl12

New member
תעשי עם 3-4 עיניים. אני עשיתי לולאות בשיטה הזאת

הרבה פעמים, עם חוטים בכל מני עוביים, והן יצאו ממש מקסים.
את יכולה לעשות "דוגמית" של לולאות , שתגזול ממך רבע שעה של עבודה : לקחת חוט בעובי דומה לסוודר , ואת אותן המסרגות, להעלות 30 עיניים ולסרוג 2 שורות ימין , ובשורה השלישית לעשות כמה לולאות בכל מני אורכים, ולראות מה מתאים לך

אפרת12

New member
באמת עם שלוש זה כבר מורגש

רק שעכשיו עשיתי איזו טעות באמצע כפי הנראה ונשארתי עם פחות מדי עיניים
שוב פרמתי. בטח בפעם הבאה זה כבר יהיה מושלם.

אפרת12

New member
לכן

עם 3 זה הלך, אבל אני עדין זוכרת שהלולאות אצל אמא שלי היו יפות ומובחנות יותר, לא סתם חורים אקראיים. אז נראה לי שלפעם הבאה אלך לבקש הדרכה פנים אל פנים...

למעלה