להבין את השירים- כולם להתגייס לעזרה

eladushi

New member
להבין את השירים- כולם להתגייס לעזרה

אני רוצה בבקשה לנסות לעשות משהו, אם סיוון תרשה לי כמובן... אני בטוח שחלקנו הגדול שומעים את שיריו של אביתר בעונג גדול, אבל לא תמיד מבינים למה התכוון המשורר... בפורום שכזה אני בטוח שכולנו נצליח לתרום אחד לשני בקטע של הבנת השירים. כל פעם נבחר שיר אחר וננסה לנתח אותו, ברשותכם... בחרתי הפעם את השיר האחרון שלו שיצא לרדיו - "מתנות". תודה רבה

A N I g M A

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif הודעה חשובה

חשוב שתזכרו לא לפרסם מילים לשירים בפורום. אפשר לפרסם בית או פזמון או משהו כזה (כמו לצורך הפינה, אתם מצטטים בית כדי לנתח), רק לא את כל השיר. אפשר לתת קישור לשירונט.:]

"את מי אני אוהב אותך או אותי"

מתנות "כשאני יוצא מזה אני קונה מתנות לכולם כשאני יוצא מזה אני איש חדש בעולם כשאני יוצא מזה ואני יוצא מזה סולם זהב בקצה של בור הסף יש לו סוף לנשמה אין לה סוף אין לה סוף תן לשינוי לצמוח אל תפחד מהפחד את מי אני אוהב אותך או אותי למי אני נאמן לך או לי גם את עם מישהו לומדת לאהוב כמו שאני עם מישהי לומד לאהוב בשבילי הכאב והפרידה אני בדרך הבייתה היא רגש הצלה קרקע פוריה תן לשינוי לצמוח אל תפחד מהפחד ופחד הוא רגע זה רגע לפני בין לילה ליום הפחד הוא שער תן לשינוי לצמוח אל תפחד מהפחד כשאני יוצא מזה אני קונה מתנות לכולם " כשהוא יוצא מזה- כנראה מהדאון והבעיות שלו, הוא רוצה לשתף את כולם,רוצה לתת מזה לכולם,רוצה להראות לעולם שנולד בנאדם חדש-הוא מביא את החידוש בצורת מתנה,מתנה זאת בעצם נתינה,מסירה-מכל הלב...
הוא מתאר את היציאה "מזה" כדבר נשגב, כמו סולם מזהב... לחומריות יש סוף, לסף הכאב יש סוף,לכסף יש סוף,ליופי יש סוף-אבל לנשמה אין סוף. השיר לדעתי מדבר לאנשים עצובים שבעצם איבדו את הטעם בחיים... "תן לשינוי לצמוח אל תפחד מהפחד" -הפחד משקה אותנו ברעל,במקום לפרוח אנחנו נובלים,אם לא נפחד נצמח. כשהוא שואל " את מי אני אוהב? אותך או אותי?!" זה משפט מדהים,כל כך כנה ולא קיטשי כמו כל שיריי האהבה. הוא מעמיד את עצמו ואת החיים שלו בראש הסולם וסוף סוף מתחיל לדאוג גם לעצמו. זה שיר מוטיבציה,שאומר בגדול, תפסיקו לפחד, תצאו אל העולם,תאהבו,תתנו מעצמכם,תפרחו ותצמחו,הרגשות הרעים הם "רגע" הם רגע בין יום ולילה,בין שמש לחושך...ואפשר לבחור בשמש,ולצאת אל העולם,לעבור את השער של הפחד,ולהתגבר.

למעלה