לדבורה - או אם מישהי אחרת יודעת...

לדבורה - או אם מישהי אחרת יודעת...

ראיתי שכתבת שילדת בשבוע 40. אני כרגע בשבוע 38+2 ובמוצ"ש הגעתי לבי"ח עם צירים שבדיעבד הסתבר שלא עשו שום התקדמות, צוואר סגור וכו'. הרופא במיון בתה"ש קבע לי זירוז להיום אבל בסופו של דבר אחרי כמה התייעצויות החלטתי לוותר על הזירוז ולתת לטבע לעשות את שלו. כיוון שאני לא יכולה לדבר עם הרופא שלי מתי שבא לי ולהשיג אליו תור זה המתנה ארוכה, פתאום מצאתי את עצמי במצב של לקראת סוף ההריון ואני מגלה שיש כל מיני גישות להריון תאומים - אלו שחושבים שצריך ליילד ושבוע 38 כבר נחשב "הריון עודף" ואלו שחושבים שזה בסדר למשוך כמה שצריך. אין לי את מי לשאול מה בדיוק היתרונות או החסרונות לכאן או לכאן. האם יש סכנה בלשמור אותם בבטן עד שהם יחליטו לצאת? אני לא מרגישה שמיציתי את ההריון ואני גם מרגישה שיש להן עוד לאן לגדול. אני בעיקר מרגישה קצת תלושה ולא יודעת על סמך מה לקבל החלטות, חוץ מתחושות אישיות שלי שלא מבוססות על שום ידע רפואי... המת שהצלחתי לדבר עם מנהל המיון בתה"ש ומחר אני מגיעה אליו למעקב ואולי הוא ייתן לי קצת תשובות אבל אני אשמח להבהרות או לפחות נקודות מבט שונות על העניין... תודה, איילת

ממה ששמעתי

באמת יש נשים שמגיעות גם עד שב' 39-40. מה שחשוב זה להיות במעקב כל יומיים-שלושה (לוודא משקלים, כמות מים, מצב שיליה/ות). למעשה ממה שקראתי שב' 38 בתאומים זה כמו שב' 40 עם עובר יחיד. רק מי שמגיעה לקראת 40 ועוד לא ילדה- מבצעים זירוז, כמו שבהריון "יחידאי" מבצעים זירוז בשב' 42. כמובן שאני לא מומחית ואיני רופאה, אבל בהחלט שמעתי על לידות יותר מאוחרות מ38- תבדקי בפורום תאומים שלישיות- ותראי!! בכל אופן, באמת חשוב אבל להמשיך במעקב צפוף, כי זה כנראה כן נחשב "הריון עודף". בהצלחה ותעדכני אותנו!!!!

תודה על התשובה

השאלה היא איפה אני עושה את המעקב הזה? מה אני כל פעם צריכה להגיע לרופא מיון בקטוביץ ולחכות שעתיים בתור? תגידי, זה לא נראה לך הזוי שאני שואלת את השאלות האלו בפורום ואני לא מצליחה להשיג תשובה מאף גורם מוסמך? נראה לי בהריון הבא בע"ה אני פשוט מוצאת לי את הרופא הכי פנוי שאף אחת לא הולכת אליו כך שלפחות יהיה לו זמן לראות אותי ולענות לי שאלות... אם כי בדרך כלל בהריון שני יש הרבה פחות שאלות אני מניחה...

romi42

New member
איילת

קודם כל,ממש כל הכבוד על השבוע....
לגבי השאלות אין לי מושג..אני נורא מתרגשת בשבילך... בהריון השני יש הרבה פחות שאלות...אבל תמיד צצים דברים חדשים... מאחלת לך את הכי טוב שבעולם....הבנתי שאת עם שתי בנות נכון????

תודה רבה ../images/Emo9.gif

וכן אני עם שתי בנות. וגם מתרגשת מאוד. אם כי חברה שלי מתחתנת ביום רביעי וכל הזמן היינו בטוחות שאני לא אוכל להיות בחתונה, אבל עכשיו אני ממש מקווה להחזיק... היום מסיבת רווקות - שגם את זה כבר עשיתי לה בשבוע שעבר, מסיבת רווקות פרטית - כי הייתי בטוחה שאני אלד ב21.6...

מעקב הריון עודף עושים כבר במיון יולדות בבי"ח

לא יודעת אם צריך לזה הפניה. תתקשרי לבי"ח שאת רוצה ותשאלי. אבל קחי בחשבון שזה בכל מקרה בטח דורש קצת המתנה שם במקום.... מצד שני, יכול להיות שימשיכו לעשות לך במרכז בריאות האשה אצלך, לגבי זה אני פחות מכירה. דווקא נשמע לי רעיון טוב שיכירו אותך בחדרי לידה קצת לפני הלידה עצמה...

הלוואי עלינו! אפילו שבוע לפני זה טוב!

אבל, לצערנו ישראל זה לא שבדיה. נראה לי שכל ההתייחסות שם לילודה שונה מאוד מאשר אצלנו... בכלל יש ארצות בהן משדרים משהו הרבה יותר "רגוע" בכל מה שקשור ללידה...

ממש תודה, זה מחמם את הלב ההתייחסות שלכן

וגם אני כבר מאוד מתרגשת. לפעמים אני ממש מוצאת את עצמי כמו מתגעגעת אליהן, מוזר לא?

למעלה