לג'ולייטה,

מו שיקו

New member
לג'ולייטה,

ההשפעה האמריקאית ניכרת בכל מקום. ככל שהחברה מפותחת פחות ושומרת פחות על ערכי מסורת ההשפעה יותר חזקה. באסיה למשל,מעט מאוד סיניות תחשופנה את גופן לעין כל. לעומת הפיליפיניות או התאילנדיות שהן נועזות יותר. המטרה של הצעירות האלה היא למשוך את תשומת לב הגברברים שמסביבן, ואני חושב שיש קשר ישיר בין ההופעה הזולה הזו לבין הנכונות להתמסר מינית לכל תומך. אצל הסיניות,שהמסורת אצלן עומדת לפני הצדדים האלה של האופנה, זה עדיין לא יכול לקרות , רק זונות הולכות ככה.מעין קוד.

מו שיקו

New member
ועוד משהו

הידעת שנשים רבות במזרח הרחוק בכלל וסיניות בפרט נכנות לים בחופים ציבוריים עם חולצה על בגד הים?

giulietta

New member
התכוונת

"ככל שהחברה מפותחת יותר ושומרת פחות על ערכי מסורת", לא? זו בדיוק הנקודה שמעניינת אותי - הקשר בין בעיטה במסורת לבין אימוץ מוקצן של תרבויות זרות. כי באירופה למשל, שזו חברה מפותחת אך מסורתית תראה פחות ופחות אימוץ של השפעות זרות (אמריקניות למשל) או לפחות, יותר בטוייים של התנגדות להשפעות האלה. "מסורתיות" כוונתי שגם אם המסורת נשארה ברמת הפולקלור (מלוכה, כנסיה וכד') יש לציבור שם המון כבוד למסורת הזאת.

מו שיקו

New member
התכוונתי

שאצל הסינים לדוגמא, המסורת נשמרת די בקנאות, ולפיכך הם אינם מגזימים בחיקוים מערביים(אמריקאים) בפיליפינים החברה שונה, מפותחת פחות ושומרת פחות על מסורת- שם האופנה האמריקאית שולטת

giulietta

New member
נו,

אז מה זה אומר עלינו? אנחנו בדרך לעולם השלישי?

מו שיקו

New member
אני חושב

שהדור הולך ופוחת אם כי אמרו את זה כמעט על כל דור. אבל ישראל אינה דוגמא טובה , כי הבעיות הקיומיות הנצחיות שהחברה מתמודדת איתן,מחלישות את החברה בכל מה שקשור לשמירה על ערכים , מסורת, וחשיבה לטווח ארוך. והדור הצעיר מבשיל מהר מאוד להשפעות שמגיעות מארה"ב.

למעלה