לגבי רום/ג'ין

לגבי רום/ג'ין

מתעניין בתחום הקוקטיילים, מנסה קצת ללמוד, אולי גם לעבוד כברמן בהמשך. היום הייתי בחנות ספרים וראיתי במס' ספרים לקוקטיילים שונים, רשום 1/חצי מנה של רום או ג'ין. אבל בשום מהמתכונים לא רשום איזה סוג רום ואיזה סוג ג'ין. אז איך אפשר בדיוק לדעת. מלבד קוקטייל אחד של בקארדי עם קולה, שמן הסתם זה רום בקארדי. אודה על כל עזרה.
 
רום/ג'ין בקוקטיילים

אהלן, בקוקטיילים נהוג לשים את השתייה הכי פחות יקרה. א.זה חוסך כסף לבעלים. אבל בעיקר בגלל ש: ב. הרי קוקטייל זה שילוב של כמה טעמים,כך שלא מרגישים את הטעם הנקי של האלכוהול. ולכן שמים את האלכוהול הכי זול שיש בבר. לצורך הבהרה-לא סתם "וודקה סטופקה" אלא יש איכות מינימלית שכל בר מחליט. שים לב כמובן, שאם מישהו מבקש "מידורי סאוור",לדוגמה, אז צריך לשים מידורי ולא ליקר אחר.כנ"ל לגבי רום/ג'ין-אם מישהו ביקש בקרדי-שים בקרדי.
 

Starlet1

New member
המשך..

מה לגבי סוגים, האם יש הרבה סוגי רום וג'ין? (כהה/בהיר או מתחלק לפי קטגוריה אחרת) האם יש הבדלים ממשיים בטעם ? ואשמח לקבל מס' שמות מכל אחד מהם ברמות שונות גבוהה/בינונית/נמוכה. תודה.
 

LaDjA

New member
באופן כללי...

זה נכון שיש כל מיני סוגי ג'ין ורום. אבל על פי רוב (אלא אם מצויין אחרת) הכוונה היא לרום לבן (שזה השקוף - הפשוט). וללונדון דריי ג'ין (שזה הז'אנר הפופולארי והנפוץ ביותר של ג'ין (למשל גורדון'ס או ביףאיטר). לא יצא לי לראות קוקטיילים שדורשים ג'ין אחר, ויש מעט מאוד קוקטיילים שדורשים רום כהה (בעיקר דברים עם קפה, קוקוס, והכיוונים האלה.)
 

amircn1

New member
המממ...

בד"כ בקוקטיילים משתמשים בסוג הכי בסיסי שיש בבאר אם הלקוח מזמין קוקטייל מסוים ומדגיש שהוא רוצה סוג מסוים (שכנראה יהיה יותר יקר) - תשתמש באותו הסוג, כמובן שהמחיר של הקוקטייל יעלה בהתאם...
 
למעלה