לגבי עוסק פטור

yogev1542

New member
לגבי מוקדמות מס הבנתי שאני צריך לשלם את זה כול בערך חודש חודשיים עכשיו בפועל אנחנו לא לוקחים כסף מהעסק אולי זה יהיה 500 שקל כול חודש אבל לא משהו מיוחד עד שיהיה הכנסה גבוה מה בעצם אני צריך לדווח להם ? גם אם הרווח הוא 0 לחודשים הקרובים עדיין אני אצטרך לשלם סכום מסויים?

GoldenEyes

Well-known member
לגבי מוקדמות מס הבנתי שאני צריך לשלם את זה כול בערך חודש חודשיים עכשיו בפועל אנחנו לא לוקחים כסף מהעסק אולי זה יהיה 500 שקל כול חודש אבל לא משהו מיוחד עד שיהיה הכנסה גבוה מה בעצם אני צריך לדווח להם ? גם אם הרווח הוא 0 לחודשים הקרובים עדיין אני אצטרך לשלם סכום מסויים?
המקדמות הן מהמחזור מגירות של העסק
לא קשור אם משכת או לא

yogev1542

New member
המקדמות הן מהמחזור מגירות של העסק
לא קשור אם משכת או לא
תודה רבה ועוד שאלה אם אפשר

חוץ מתשלום ל מס הכנסה וביטוח לאומי אני צריך משהו נוסף ?

מעמ אני יודע אחרי שאני עובר את התקרה של 100 אלף אז אני מתחיל לשלם בעצם 17% אני מקבל את הסכום כול סוף חודש לחשבון הבנק את הסכום הכולל של כול החודש ולא לפי עסקה אחת לפי מה שהבנתי אני מוציא קבלה רק על הסכום שאני מקבל לחשבון בנק, אז ה 17 אחוז על הסכום הזה נכון ? או שזה לפי עסקה

בעצם אני עובד דרך חנות מסויימת והחנות מבצעת את התשלום וקבלה והכול ואני מקבל את הסכום בסוף החודש.

GoldenEyes

Well-known member
תודה רבה ועוד שאלה אם אפשר

חוץ מתשלום ל מס הכנסה וביטוח לאומי אני צריך משהו נוסף ?

מעמ אני יודע אחרי שאני עובר את התקרה של 100 אלף אז אני מתחיל לשלם בעצם 17% אני מקבל את הסכום כול סוף חודש לחשבון הבנק את הסכום הכולל של כול החודש ולא לפי עסקה אחת לפי מה שהבנתי אני מוציא קבלה רק על הסכום שאני מקבל לחשבון בנק, אז ה 17 אחוז על הסכום הזה נכון ? או שזה לפי עסקה

בעצם אני עובד דרך חנות מסויימת והחנות מבצעת את התשלום וקבלה והכול ואני מקבל את הסכום בסוף החודש.
ככל שאתה עוסק פטור אין לך תשלומים נוספים מעבר לבטוח לאומי ומס הכנסה.
תקרת עוסק פטור לשנת 2021 היא 99893 ש"ח
אם אתה עובר את הסכום זה אתה מועבר להיות עוסק מורשה ואז תצטרך לשלם 17% על העסקאות מעל התקרה.
אם החנות שמשלמת לך לא מנכה לך מס במקור , אתה מוציא קבלה על הסכום שקיבלת , ועליו אתה משלם מקדמות מס הכנסה
אם החנות מנכה לך מס במקור , אתה מוציא קבלה על כל הסכום ולא רק על הסכום בבנק , שכן המס במקור הוא שלך.
על הסכום המלא אתה מחשב את המקדמות שאתה צריך לשלם , וממנו מפחית את המס במקור שנוכה לך.

למעלה