לגבי הבעל בלידה

לגבי הבעל בלידה../images/Emo9.gif

רציתי לשאול את דעתכן (מאחר וזו תהיה הלידה הראשונה שלי
) מה בדיוק התפקיד של הבעל בלידה וסליחה על הבוטות אבל עד כמה באמת הוא נחוץ שם? אני מאוד אוהבת את בעלי, והוא אותי אבל אני נוטה לא לערב אותו בפרטים היותר 'גרפיים' של ההריון הזה- לא נראה לי שזו פוזיציה מושכת במיוחד להיות בה כל הלידה הזאת. אולי אני טועה, אבל לא בא לי שיראה לי שם כי גם אותי זה קצת מגעיל. דעתכן?

n a o r i

New member
לדעתי ../images/Emo23.gif

התמיכה שלו מאוד חשובה ואם לא בא לך שהוא יראה את הכל את יכולה לבקש ממנו להיות ליד הראש שלך ולא מקדימה . אם גם זה לא נראה לך ,שווה להסביר לו את זה לעומתך - בעלי כבר הודיע שאין סיכוי שהוא לא יראה את הלידה אפילו בבדיקות הוא עומד ליד הרופא ומספר לי אח"כ מה הוא ראה

אני לא הייתי משאירה אותו בחוץ בכל

מקרה הוא בטח רוצה לראות את התינוק כשהוא יוצא לעולם אז אם מפריע לך הקטעים הגרפיים הוא לא חייב לעמוד לך בין הרגליים ולהסתכל מה שכן הוא יכול לעמוד לצידך להסתכל עליך לתמוך ובטח תירצי מישהו לידך בזמן הכאבים איזה כיף לפחות מההתחלה אני יודעת שבעלי לא היה נגעל כי באחת מהפעמים הראשונות שראיתי אותנו יילדנו ביחד תינוק (היינו מתנדבים במדא והגענו ללידה) איזה כיף והוא דווקא היה יותר מנוסה ממני וידע מה לעשות ולא נגעל בכלל

rnati

New member
את יכולה לבקש ממנו לעמוד לידך

אני חושבת שהאפשרות לראות את הילדה שלו יוצאת לאויר העולם היא מדהימה. אם מפריע לך שהוא יראה אותך משם, שיעמוד ליידך, יחזיק לך את היד, ילטף את הראש ויראה את הילד בדיוק מאותו מקום שאת רואה. לי נראה שבן זוגי יעמוד ככה שיראה את הילדה יוצאת ואם יוכלו להביא לי מראה שגם אני אראה - אפילו יותר טוב

תפקיד הבעל

לדעתי לבעל יש תפקיד מאוד חשוב בזמן הלידה ובעיקרו לתמוך באישתו וברך הנולד. הבעל יכול לעזור לך בזמן צירים להקל על הכאב לעשות לך מסג'. בזמן הלחיצות להחזיק לך את הרגל ולעזור בלחיצות. להביא לך שתיה ללטף אותך , להיות שם בשבילך ועוד. אבל הכי חשוב איך שניכם מרגישים כי את לא מרגישה צורך שהוא ילווה אותך את לא מוכרחה אין חוקים. תזרמי עם התחושות שלך ותעשי מה שטוב לך ולו. בהצלחה

ו שתי

New member
זה תלוי גם קצת בו...

אצלי, ולמרות הנסיונות למדר אותו מכל הענינים הגופניים המגעילים (ותודו שלא חסרים כאלו...), הוא כ"כ מתענין שאין סיכוי שהוא לא יסתכל.הווטו היחיד שהותר לי להטיל זה על צילומים למינהם. לא מוכנה שיצלם אותי בהריון, ולא תכנס מצלמת וידאו לחדר הלידה.

מנופ

New member
ודווקא עכשיו שסוף סוף בעלי מוכן

להיות נוכח בניתוח, בי"ח לא מאשר זאת. קחי את בעלך שיעמוד לצידך ויתמוך בך, זה יותר חשוב לך ולו מאשר לראות את הפרטים הגאוגרפיים.

התמזל מזלי ../images/Emo13.gif

לי הרשו להכניס גם את אמא וגם את הבעל, אז הבעל היה ליד הראש שלי, ליטף, חיבק, נתן לשתות, העביר סמרטוט לח על הפנים כשהיה צריך. אל תשכחי שהלידה היא תהליך ארוך, ועד השלב של הלחיצות יכולות לעבור הרבה שעות, שבהן הבעל לא צריך לדחוף את הפרצוף בין הרגליים, אלא להיות שם בשבילך, בזמן שאת סובלת מהצירים. אני לא כל כך סבלתי, כך שלא נזקקתי למסג' או תמיכה כזו, אבל יש הרבה שרואות בזה ברכה. הוא העדיף, גם כשהגדולה יצאה, להמשיך לעמוד ליד הראש ולראות את הכל מנקודת המבט שלי. אמא שלי עמדה ליד המיילדת וראתה את הגדולה יוצאת. היא אומרת שבשביל מישהי שעברה ארבע לידות, לראות את זה מנקודת מבט כזו, זו חוויה מדהימה. עד היום היא לא מפסיקה לדבר על זה. אני חושבת שבשלב של הלחיצות, את כל כך רוצה שהתינוק יצא, שממש לא אכפת לך כבר מי מסתכל ומה הוא רואה, העיקר שהכל יגמר. אני נתתי לבעלי את זכות הבחירה, ושמחתי שהוא היה לידי.

m a m m y

New member
להיות לצידך ולראות את היצירה יוצאת

לאוויר העולם. מה הם בעצם יעשה שם טכנית, זה תלוי בלידה והאופי שלכם ומה את רוצה מהלידה. המיילדות לא נמצאת איתך שם כל הזמן רק ניכנסות רואות מה מצבך, ובזמן הלחיצות מכוונות אותך ומקבלות את התינוק. הבעל יכול לעות לך נעים יותר, עם את יכולה להסתובב בין בדיקה לבדיקה הוא יעזור לך לצאת מהמיטה, הוא יכול לעשות אותך בשמנים וקרמים מרגיעים בצוער או ברגליים, להשקות אותך במים, להודיע לכל המתרגישם בחוץ, ובטלפון מה מצבך ובעיקר לתווך את רצונכם לצוות המטפל בצורה ברורה. לי היה קשה מאוד לדבר בזמן הצירים אז בעלי ואמא שלי (הם התחלפו בינהם בלהיות איתי) שמעו אותי ותיווכו ביני לבין הצוות. ככה לא היה להם הרבה מה לעשות חוץ מזה, רק להיות איתי שם. לדעתי מאד חשוב שהבעל יהיה נוחך הלידה עצמה, ושיראה את הילד שלו יוצא לעולם. זאת אומרת לא שהוא יסתקל לך בין הרגליים אבל שיהיה נוחך בחדר ויחווה את החוויה המאוד מרגשת. אני אמרתי לבעלי שלא נעים לי שיסתקל לי לשם אך גם ככה הצוות הזיז אותו הצידה כדי שיוכלו לעבוד. ובכלל שיהיה לך אחר כך עם מי להיזכר בחוויה המשותפת שמאוד מחזקת את הזוגיות. פתאום אתם לא רק שני אנשים אינדבידואלים נשואים אלא משפחה שעברה משהו מאד משמעותי ביחד.

כשכואב לי

אני נוטה להתמודד לבד כי אני בד"כ חסרת סבלנות, ולכן תמיד אני נוטה להרחיק אותו ובטח ובטח כשזה במשהו כ"כ חושפני וגרפי כמו לידה. הוא מקבל את זה ויודע שהוא שם כדי לחבק אותי ולהגיד שהוא שם בשבילי וזה מספיק לי. אני מרגישה שלפעמים אצל הרופא הוא רוצה להיכנס איתי גם כשזה מביך אבל מקבל את זה שאני חובבת פרטיות גופנית. הרעיון של לבקש ממנו לא להתסכל אולי יכול להיות זכותו- ואני גם חושבת שאכן מגיע לו וכדאי לו להיות נוכח. כרגיל.. על דרך האמצע. תודה!

uti

New member
אני מכירה יותר מידי מקרים של בעלים

שקיבלו שוק והלם לאחר שעמדו ב"קלוז-אפ" על עניין הלידה וראו את הלידה כולה... הדם החתכים ושות' לא מוסיפים אחר כך לחי המין והחושניות של האישה וזה אני אומרת לא מנסיון אלא מקריאה , סטטיסטיקות וחברות שעברו לידות. אני הטלתי וטו על הנכחות בחדר אם הוא מתכוון להיות נוכח בין רגליי. אני מוכנה שיהיה לידי ויתמוך בי יחזיק את היד וינשק ויעודד אבל בשום אופן לא מוכנה שיעמוד ממולי ויצפה בלידה, ובמיוחד שאני יועדת ומכירה אותו וכמה רגיש הוא.

ר פ ו ש

New member
לי אין בעיה ../images/Emo127.gif

אני אהיה ליד אשתי מתחילת הלידה ועד סופה! אני אעשה את כל שאוכל וידרש כדי שהלידה תעבור לה בצורה הכי קלה שאפשר לא מפריע לי לראות את הלידה כמו שלא מפריע לי לצלם ברית בקלוז אפ. זאת מלאכת הבריאה וזה הדבר הכי מדהים שאני אראה אין סיכוי שאפספס זאת בעד שום הון שבעולם! אבל שוב כל אחד דעותיו ורגשותיו...

רפוש אתה מקסים

ואני יודעת שככה גם בעלי מרגיש אבל אני באמת חושבת שיש בזה קצת 'אובר' חשיפה וזה יזיק אח"כ קצת. בכל זאת, גברים נוטים להיות קצת היסטרים. באמת אתה חמוד

uti

New member
גם בעלי אומר ככה, אבל גם ככה אמר

בעלה של חברה טובה לפני הלידה... והיום שנתיים אחרי...(וסליחה על הבוטות)...הוא לא מוכן לרדת לה
אם אתם יודעים למה אני מתכוונת.... אז גיבורים מבחינתי הם אלו המדברים לאחר מעשה ולא לפני

uti

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif תשמעי אני מתה לשאול אותו

אבל אז הוא וגם בעלי ידעו בדיוק על מה אנחנו מדברות
וזה ירייה ברגל

למעלה