לברדור מול דוג דה בורדו - מה עדיף?

לברדור מול דוג דה בורדו - מה עדיף?

אני מתלבט בין השניים. אני רוצה כלב לילדים שלי בני 5 ו 3. כלב שיסתובב גם בבית וגם בחצר הלא גדולה שלי....דירת גן ולא בית פרטי. מה אתם אומרים? איזה כלב עדיף לצורך העניין? הכוונה לקחת גור ולגדל אותו ולא כלב גדול. תודה. שמוליק

madow

New member
אני אישית מעדיפה לברדור

מעל הדוג דה בורדו, הפנים המקומטות ממש לא עושות לי את זה! לפי דעתי זה לא יפה, אבל זה עניין של טעם. מה שגם לברדורים הם כלבים הרבה יותר נוחים וקלים לאילוף,והם חברים ממש טובים לילדים. ממה שהבנתי הדוג דה בורדו הם יותר כלבי תקיפה ושמירה מאשר כלבי משפחה.

מה אתה יותר רוצה?

לדעתי בטח יש לכם מספיק עבודה בבית היתי מתקשרת לרכזי הגידול של הגזעים ומבררת יותר פרטים על על אופי הגזע של הדוג דה בורדו אם הוא מאים לכם בבית... חשוב לזכור שדוג דה בורדו זה כלב יחסית גדול שאוכל הרבה...ויש לו קפלי עור עם נטיה לבעיות עור..וללברדורים יש בעיות עגן. אני הייתי יותר ממליצה על לברדור. בהצלחה

einatsher

New member
דוג דה בורדו

בתור מגדלת של כלבי דוג דה בורדו אני כמובן ממליצה עליהם. את שלושת כלבי הדוג דה בורדו אני מגדלת בתוך הבית, יש להם חצר אבל הם מעדיפים להיות בתוך הבית, לידנו. הם מתאימים לדירה משום שהם כבדים ולא קופצים ומשתוללים כמו כלבים יותר קטנים. הם מתים על ילדים - כך שלילדים שלך כלב כזה יהיה חבר אמיתי. אני גם רוצה לתקן את madow שהבינה ש:"הדוג דה בורדו הם יותר כלבי תקיפה ושמירה מאשר כלבי משפחה" אז זהו שלא, הדוג דה בורדו אינם כלבי תקיפה, הם שומרים מצויין, והם כלבי משפחה אידיאליים, ונותנים אהבה ענקית לבעליהם. לגבי בעיות עור ששון שון הזכירה, אכן אומרים שיש להם בעיות עור, אבל לא לכלבים שלי ולא לכל הכלבים של המגדלים שאני מכירה יש בעיות עור. למידע נוסף על הדוג דה בורדו, אתה מוזמן להיכנס לאתר המצורף ובכל מקרה, הרבה בהצלחה עינת

be_roo

New member
../images/Emo45.gif התיאור המתאים "הענק העדין"

הם גדולים וכבדים אבל עדינים ולא תזזיתיים כמו שלברדורים יודעים להיות. אז השאלה היא איזה אופי אתה מעדיף, כלב אנרגטי שכל הזמן משתולל ויעייף לך את הילדים או אחד רגוע יותר שאומנם אוהב לשחק מידי פעם אבל בשמחה ישב בצד ויתן שילטפו אותו שעות בתור תרופת הרגעה

motisherman

New member
דוג דה בורדו

שמוליק שלום דוג דה בורדו לא יכול להיות כלב תקיפה גם אם אומן לכך כלב במשקל 60 קילו לא יכול לרוץ ולתקוף. מה שכן כמו כלב שלא חונך טוב יש כלבים שיכולים לנשוך אבל בניגוד לגזעים אחרים לדוג דה בורדו אין יצר תקיפה. דוג דה בורדו מעולה עם ילדים בדיוק כמו לברדור דוג דה בורדו מסתדר גם עם חיות אחרות כולל חתולים. דוג דה בורדו נבחר בארה"ב כמתאים ביותר לטיפולי תרפיה. ההבדלים: לשניהם בעיות אגן בגלל זה חשוב לקנות כלב גיזעי כשיודעים שלהורים אין בעיות אגן. דוג דה בורדו שימש לשמירה ולכן יכול להיות שתצטרך לקחת בחשבון את נושא הנביחות. לברדור הוא יותר פעלתן אם אין לך יותר מדי זמן להוציא או להריץ את הכלב דוג דה בורדו יותר יתאים. לדוג דה בורדו אין בעיות עור מיוחדות זה לא שארפיי או מסטינו אבל כן צריך לנקות את הכפלים מדי פעם. שני הגזעים מסתדרים מעולה עם ילדים דוג דה בורדו יעדיף לשכב על הגב לקבל ליטוף בעוד שלברדור יעדיף לקפוץ. תוחלת החיים של הדוג דה בורדו יותר קצרה 9-11 שנים. שניהם כלבים מאד נאמנים ואוהבים. דוג דה בורדו עולה הרבה יותר כסף בסביבות 1500 דולר לגור. ולסיום דוג דה בורדו אוכל פחות למרות משקלו הגדול הוא אינו כלב פעלתן ואינו מוציא יותר מדי אנרגיה.

madow

New member
אני אישית לא אוהבת את הסוג הזה

כל הקימוטים באיזור הפרצוף, נראה ממש אבל ממש כמו כלב מצ'וקמק כזה. אבל זה עניין של טעם, אין כמו לברדורים וסמוייאדים, הם הכלבים הכי מדהימים והכי יפים בעיני! טוב אבל זה לא חוכמה אני מגדלת סמוייאד גזעי בבית, הוא בן ארבע חודשים, אומנם גזע שקשה מאוד לאלף, עקשן ונבחן בטירוף, אבל הוא מקסיםםםםםם ותמיד יש לו הבעה של חיוך תמידי על הפנים!

madow

New member
אני חייבת לשים תמונה שלו

שתראו את היופי הלבן המדהים שלו....מינימי

למעלה