"לבב"- שירות הכרויות לבוגרים חריגים

עמיקםרז

New member
"לבב"- שירות הכרויות לבוגרים חריגים

שלום רב, בעקבות שאלה בפורום, הגעתי לפרטים על גוף עסקי, שהוקם לפני 14 שנים ע"י ארבע נשים, ומתמחה ביצירת קשרים חברתיים והכרויות בין בוגרים חריגים, ובכלל זה אנשים עם פיגור שכלי, כפי שנאמר לי בשיחה טלפונית אתם. אין לראות בהודעה זו בבחינת המלצה להשתמש בשירות זה, כי לא ידוע לי על אנשים שהשתמשו בו ואינני מכיר אותו, אבל נראה ששווה להתעניין ולבדוק, ואז אולי גם לנסות. אשמח אם מישהו שפנה ובדק או ניסה ישתף את כולנו בתוצאות. להלן תוכן מסמך שהופץ על השירות הנ"ל: "לבב" - יחידה לקשר חברתי ובין זוגי לבוגרים חריגים "לבב" הינה יחידה לקשר חברתי ובין-זוגי העוסקת באנשים המוגדרים כבעלי קשיי תקשורת וקשיי למידה או בעלי נכות קלה. לכל אותם אנשים מנסים ב"לבב" להוציאם מהבדידות, למצוא חבר לחיים ולעזור להם להמשיך את חייהם ככל האדם, מחוץ לחממה המבודדת של מגורים בבית ההורים. מדובר באנשים שלאחר לימודיהם הסדירים, לא תמיד נקלטו בצבא, ואין להם קבוצת השתייכות. כנגד עומדים ההורים חסרי אונים, הצעירים התבגרו והיו לאנשים, אך הניתוק מן החברה מביא אותם, לעיתים קרובות, לחוסר מוטיבציה בחיי היום יום. ב"לבב" החליטו שחייבים למצוא להם מסגרת, שתוציא אותם מבדידותם, במסגרת שתפגיש אותם עם אנשים נוספים ואולי אפילו עם בן או בת זוג. צוות "לבב" מפגיש בין הבחורים והבחורות ומלווה אותם בשלבי ההתאמה. תהליך ההיכרות הוא כאמור שונה מכל מכון היכרויות רגיל. ההורים נכנסים לתמונה מהרגע הראשון. קודם פוגשים את ההורים לראיון ומקבלים אינפורמציה מדויקת לגבי הבן או הבת, אח"כ מתקיימת פגישה עם הצעיר/ה עצמו/ה כדי לעמוד על טיבו ולשמוע את משאלותיו, ולבסוף עוברים לסדרת פגישות בין הצעירים עצמם, במסגרת היחידה ובליווי צמוד של הצוות. כשיש צורך בשיפור הדימוי העצמי של צעירים אלה ובעזרה ביצירת הקשר, הם מופנים במקביל לסדנאות המפעילות תכניות בהתאם לצרכים של הצעירים, כגון הדרכה לחיים בזוגיות, הבנת "קשר" מהו, וכן הדרכה מינית. ההדרכה נעשית על ידי צוות מומחים כגון פסיכולוגים קליניים וסקסולוגים. בהמשך דרכה פתחה יחידת "לבב" מועדון שבו פועלות חמש קבוצות של בחורים ובחורות בגילאים 16 עד 42 בהדרכת עובד סוציאלי ומדריכים חברתיים. המשתתפים נהנים מהרצאות על נושאים שונים כגון חיים בזוגיות, מהות קשר, דימוי עצמי - בתחום העיוני ובתחום החברתי, משחקי חברה, משחקי תפקידים, ריקודי עם, שירה בציבור. כל אלה ניתנים ע"י מדריכים מקצועיים. מדי פעם מתקיימים טיולים בארץ - נופשונים לסוף שבוע וטיול בחו"ל. למידע נוסף - אפשר להתקשר לטלפון 03-5242206 או פקס 03-5231584.

kovel

New member
"לבב"

שלום עמיקם ראשית תודה על העדכון לגבי לבב. כבר כמה שנים שאני יודעת על המקום הנפלא הזה "לבב", אבל בעייתינו היא שאנחנו גרים בירושלים וקשה לנו להגיע לפגישות וחבל. בכל אופן, אם תשמע משהו כזה שקיים בירושלים אז תעדכן אותי שוב. תודה KOVEL

עמיקםרז

New member
"לבב" ולוח ההכרויות

שלום רב, לא ידוע לי על משהו דומה בירושלים, אבל אולי כדאי לך לנסות להתקשר ל"לבב" (טלפון 03-5242206) ולשאול אם יש להם עצה כלשהי לפתרון בעיית הריחוק הגיאוגרפי, או שמוכר להם גוף דומה שפועל באיזור ירושלים? לצערי גם לוח ההכרויות שפתחתי בשולי הפורום הזה לא זכה להענות רבה. אינני יודע מה אפשר לעשות כדי לקדם אותו, למרות שנראה לי שהצורך בוודאי קיים אצל לא מעט אנשים/נשים נוספים. עמיקם

למעלה